Laatste auto's verlaten productiehal VDL Nedcar in Born
BORN (ANP) - De Limburgse autofabriek VDL Nedcar heeft de hoop op een doorstart nog niet opgegeven, maar bij de laatste overgebleven werknemers overheerst berusting. Maandag verlaten de laatste auto's de productiehal in Born.
Een woordvoerder van Nedcar benadrukt dat de fabriek niet dichtgaat. "De deur gaat niet op slot. We blijven speciale voertuigen produceren, bijvoorbeeld legerauto's voor defensie of surveillancevoertuigen en ME-busjes voor de politie. Maar aan de productie van grote aantallen personenauto's komt een einde."
Nedcar is volgens de woordvoerder nog in gesprek met "diverse partijen" om auto's te blijven produceren in Born. Het bedrijf wil daarover verder geen mededelingen doen.
450 werknemers
Vakbond CNV verwacht er weinig van. "Als er gesprekken gevoerd worden, dan zal dat niet zijn met grote partijen, maar met start-ups. En deze fabriek is bedoeld voor massaproductie," zegt een CNV-woordvoerder. Hij hoopt dat een groot deel van het personeel op korte termijn elders in de regio aan het werk kan. "Als dit tien jaar eerder was gebeurd, was het anders geweest. Maar de arbeidskrapte in Limburg is groot."
Momenteel werken nog circa 450 werknemers bij Nedcar in Born. Hoeveel van hen kunnen blijven is onduidelijk. Het bedrijf gaat individuele gesprekken met hen voeren over hun toekomst.
Abu Dhabi
Nedcar had zijn hoop de laatste tijd gevestigd op een opdracht van een investeringsmaatschappij uit Abu Dhabi voor het bouwen van hele dure auto's, maar dat ketste af. De fabriek in Born bestaat al sinds 1967. Sindsdien rolden er grote aantallen auto's van de merken DAF, Volvo, Mitsubishi en BMW van de band. Tijdens de hoogtijdagen werkten er 9000 mensen en werden er jaarlijks meer dan 200.000 auto's geproduceerd.
De fabriek in Born maakt de laatste jaren Mini's voor autofabrikant BMW, maar die heeft dit contract per maart opgezegd. Na een eerste ontslagronde van 1500 mensen in november 2023, kregen vorige maand ruim 1900 mensen ontslag aangezegd.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
15 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden