Laatbloeier Schouten (27) kijkt uit naar debuut op EK
WOLFSBURG (ANP) - Jerdy Schouten maakt komende zondag op 27-jarige leeftijd zijn debuut op het EK. De middenvelder van PSV lijkt, na het wegvallen van de geblesseerde Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners, tegen Polen zeker van een basisplaats. "Spelen op het allerhoogste podium, ik verwacht er heel veel van. Ik kijk ernaar uit", zei Schouten voorafgaand aan een training met het Nederlands elftal.
Het had niet veel gescheeld of Schouten was nu helemaal geen betaald voetballer meer geweest. Toen hij in de jeugd van ADO Den Haag niet goed genoeg was voor de A1 en even genoegen leek te moeten nemen met de A2, was hij er wel klaar mee. Trainer Aleksandar Rankovic hield hem binnenboord.
Schouten haalde het eerste elftal van ADO niet en stapte over naar Telstar. Dat bleek een prima zet. Excelsior nam hem na een jaar al over en weer een jaar later volgde de overstap naar het Italiaanse Bologna. Daar groeide Schouten uit tot een belangrijke kracht als defensieve middenvelder.
Andere dingen
"Ik speelde heel lang achter de spits, als nummer 10. Dan worden er toch andere dingen gevraagd en mocht ik wat meer risico nemen en kon ik meer dingen doen. Mijn huidige spel heb ik vooral in Italië ontwikkeld. Mijn positie als nummer 6 is een belangrijke, maar ook een gevaarlijke positie, waar je niet zomaar trucjes kan doen voor je eigen zestien", vertelt hij.
Schouten speelt tegen Polen vermoedelijk met ploeggenoot Joey Veerman naast zich en Tijjani Reijnders daarvoor als meest aanvallende middenvelder. "Ik ben niet iemand die zes crosspasses per wedstrijd geeft zoals Joey. Dat zit niet echt in mijn spel", aldus Schouten. "Het is niet soberder, maar anders. Ik denk dat Joey en ik elkaar heel goed ondersteunen in de dingen waar we minder goed in zijn."
Ook Reijnders en Veerman braken wat later door en bewandelden de weg omhoog in het betaalde voetbal stapje voor stapje. Schouten bekeek het WK van 2010 met zijn hele familie thuis in Hellevoetsluis. "Dat was een hele happening, iedereen in het oranje en toeterend door de straten. Dat hoort er gewoon bij. Dat ik nu zelf op een eindtoernooi sta, is heel bijzonder. Soms heb ik het er ook wel over, met mijn vrouw of ouders. Soms lijkt het zo vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Daar mag je af en toe wel bij stilstaan. Mijn hele familie is onwijs trots."
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
11 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
27 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
15 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
15 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
17 uur geleden