Laatbloeier Schouten (27) kijkt uit naar debuut op EK
WOLFSBURG (ANP) - Jerdy Schouten maakt komende zondag op 27-jarige leeftijd zijn debuut op het EK. De middenvelder van PSV lijkt, na het wegvallen van de geblesseerde Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners, tegen Polen zeker van een basisplaats. "Spelen op het allerhoogste podium, ik verwacht er heel veel van. Ik kijk ernaar uit", zei Schouten voorafgaand aan een training met het Nederlands elftal.
Het had niet veel gescheeld of Schouten was nu helemaal geen betaald voetballer meer geweest. Toen hij in de jeugd van ADO Den Haag niet goed genoeg was voor de A1 en even genoegen leek te moeten nemen met de A2, was hij er wel klaar mee. Trainer Aleksandar Rankovic hield hem binnenboord.
Schouten haalde het eerste elftal van ADO niet en stapte over naar Telstar. Dat bleek een prima zet. Excelsior nam hem na een jaar al over en weer een jaar later volgde de overstap naar het Italiaanse Bologna. Daar groeide Schouten uit tot een belangrijke kracht als defensieve middenvelder.
Andere dingen
"Ik speelde heel lang achter de spits, als nummer 10. Dan worden er toch andere dingen gevraagd en mocht ik wat meer risico nemen en kon ik meer dingen doen. Mijn huidige spel heb ik vooral in Italië ontwikkeld. Mijn positie als nummer 6 is een belangrijke, maar ook een gevaarlijke positie, waar je niet zomaar trucjes kan doen voor je eigen zestien", vertelt hij.
Schouten speelt tegen Polen vermoedelijk met ploeggenoot Joey Veerman naast zich en Tijjani Reijnders daarvoor als meest aanvallende middenvelder. "Ik ben niet iemand die zes crosspasses per wedstrijd geeft zoals Joey. Dat zit niet echt in mijn spel", aldus Schouten. "Het is niet soberder, maar anders. Ik denk dat Joey en ik elkaar heel goed ondersteunen in de dingen waar we minder goed in zijn."
Ook Reijnders en Veerman braken wat later door en bewandelden de weg omhoog in het betaalde voetbal stapje voor stapje. Schouten bekeek het WK van 2010 met zijn hele familie thuis in Hellevoetsluis. "Dat was een hele happening, iedereen in het oranje en toeterend door de straten. Dat hoort er gewoon bij. Dat ik nu zelf op een eindtoernooi sta, is heel bijzonder. Soms heb ik het er ook wel over, met mijn vrouw of ouders. Soms lijkt het zo vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Daar mag je af en toe wel bij stilstaan. Mijn hele familie is onwijs trots."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
6 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
59 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
4 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
5 uur geleden