Laatbloeier Schouten (27) kijkt uit naar debuut op EK
WOLFSBURG (ANP) - Jerdy Schouten maakt komende zondag op 27-jarige leeftijd zijn debuut op het EK. De middenvelder van PSV lijkt, na het wegvallen van de geblesseerde Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners, tegen Polen zeker van een basisplaats. "Spelen op het allerhoogste podium, ik verwacht er heel veel van. Ik kijk ernaar uit", zei Schouten voorafgaand aan een training met het Nederlands elftal.
Het had niet veel gescheeld of Schouten was nu helemaal geen betaald voetballer meer geweest. Toen hij in de jeugd van ADO Den Haag niet goed genoeg was voor de A1 en even genoegen leek te moeten nemen met de A2, was hij er wel klaar mee. Trainer Aleksandar Rankovic hield hem binnenboord.
Schouten haalde het eerste elftal van ADO niet en stapte over naar Telstar. Dat bleek een prima zet. Excelsior nam hem na een jaar al over en weer een jaar later volgde de overstap naar het Italiaanse Bologna. Daar groeide Schouten uit tot een belangrijke kracht als defensieve middenvelder.
Andere dingen
"Ik speelde heel lang achter de spits, als nummer 10. Dan worden er toch andere dingen gevraagd en mocht ik wat meer risico nemen en kon ik meer dingen doen. Mijn huidige spel heb ik vooral in Italië ontwikkeld. Mijn positie als nummer 6 is een belangrijke, maar ook een gevaarlijke positie, waar je niet zomaar trucjes kan doen voor je eigen zestien", vertelt hij.
Schouten speelt tegen Polen vermoedelijk met ploeggenoot Joey Veerman naast zich en Tijjani Reijnders daarvoor als meest aanvallende middenvelder. "Ik ben niet iemand die zes crosspasses per wedstrijd geeft zoals Joey. Dat zit niet echt in mijn spel", aldus Schouten. "Het is niet soberder, maar anders. Ik denk dat Joey en ik elkaar heel goed ondersteunen in de dingen waar we minder goed in zijn."
Ook Reijnders en Veerman braken wat later door en bewandelden de weg omhoog in het betaalde voetbal stapje voor stapje. Schouten bekeek het WK van 2010 met zijn hele familie thuis in Hellevoetsluis. "Dat was een hele happening, iedereen in het oranje en toeterend door de straten. Dat hoort er gewoon bij. Dat ik nu zelf op een eindtoernooi sta, is heel bijzonder. Soms heb ik het er ook wel over, met mijn vrouw of ouders. Soms lijkt het zo vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Daar mag je af en toe wel bij stilstaan. Mijn hele familie is onwijs trots."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
19 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
22 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
23 uur geleden