Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laatbloeier Schouten (27) kijkt uit naar debuut op EK

Laatbloeier Schouten (27) kijkt uit naar debuut op EK

WOLFSBURG (ANP) - Jerdy Schouten maakt komende zondag op 27-jarige leeftijd zijn debuut op het EK. De middenvelder van PSV lijkt, na het wegvallen van de geblesseerde Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners, tegen Polen zeker van een basisplaats. "Spelen op het allerhoogste podium, ik verwacht er heel veel van. Ik kijk ernaar uit", zei Schouten voorafgaand aan een training met het Nederlands elftal.

Het had niet veel gescheeld of Schouten was nu helemaal geen betaald voetballer meer geweest. Toen hij in de jeugd van ADO Den Haag niet goed genoeg was voor de A1 en even genoegen leek te moeten nemen met de A2, was hij er wel klaar mee. Trainer Aleksandar Rankovic hield hem binnenboord.

Schouten haalde het eerste elftal van ADO niet en stapte over naar Telstar. Dat bleek een prima zet. Excelsior nam hem na een jaar al over en weer een jaar later volgde de overstap naar het Italiaanse Bologna. Daar groeide Schouten uit tot een belangrijke kracht als defensieve middenvelder.

Andere dingen

"Ik speelde heel lang achter de spits, als nummer 10. Dan worden er toch andere dingen gevraagd en mocht ik wat meer risico nemen en kon ik meer dingen doen. Mijn huidige spel heb ik vooral in Italië ontwikkeld. Mijn positie als nummer 6 is een belangrijke, maar ook een gevaarlijke positie, waar je niet zomaar trucjes kan doen voor je eigen zestien", vertelt hij.

Schouten speelt tegen Polen vermoedelijk met ploeggenoot Joey Veerman naast zich en Tijjani Reijnders daarvoor als meest aanvallende middenvelder. "Ik ben niet iemand die zes crosspasses per wedstrijd geeft zoals Joey. Dat zit niet echt in mijn spel", aldus Schouten. "Het is niet soberder, maar anders. Ik denk dat Joey en ik elkaar heel goed ondersteunen in de dingen waar we minder goed in zijn."

Ook Reijnders en Veerman braken wat later door en bewandelden de weg omhoog in het betaalde voetbal stapje voor stapje. Schouten bekeek het WK van 2010 met zijn hele familie thuis in Hellevoetsluis. "Dat was een hele happening, iedereen in het oranje en toeterend door de straten. Dat hoort er gewoon bij. Dat ik nu zelf op een eindtoernooi sta, is heel bijzonder. Soms heb ik het er ook wel over, met mijn vrouw of ouders. Soms lijkt het zo vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Daar mag je af en toe wel bij stilstaan. Mijn hele familie is onwijs trots."

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest koppositie in La Liga aan Barcelona

GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.

7 uur geleden
Neres helpt Napoli aan zege op AS Roma

ROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.

7 uur geleden
Menzo stapt op als bondscoach van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.

7 uur geleden
Duel Ajax - FC Groningen wordt dinsdag zonder fans uitgespeeld

AMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.

7 uur geleden
KNVB: vooral triest voor de echte supporters

ZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.

8 uur geleden
Ajax: excuses aan iedereen die benadeeld is

AMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.

8 uur geleden
Supportersvereniging Ajax distantieert zich van vuurwerkacties

AMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.

9 uur geleden