'Laat scholen verplicht samenwerken'
DEN HAAG (ANP) - Schoolbesturen moeten verplicht gaan samenwerken om het lerarentekort het hoofd te bieden. Dat zegt waarnemend voorzitter Jan de Vries van CNV Onderwijs in De Telegraaf.
Volgens De Vries zijn sommige scholen door teruglopende leerlingenaantallen genoodzaakt leraren te ontslaan, terwijl andere scholen in de omgeving juist staan te springen om docenten. "We moeten voorkomen dat deze leerkrachten in de WW terechtkomen of voor een ander beroep kiezen", stelt de CNV-voorman in het interview.
De Vries roept ministers Van Engelshoven en Slob (Onderwijs) daarom op in te grijpen en verplicht afspraken te laten maken over de begeleiding van leerkrachten van "werk naar werk". De maatregelen moeten ook voorkomen dat er onbedoelde concurrentie tussen scholen ontstaat. Dat is volgens de De Vries nu het geval, omdat vanwege de tekorten zzp'ers voor de klas worden gezet die duurder zijn dan reguliere leerkrachten.
Meer uit Binnenland
HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip Zr. Ms. Evertsen gaat definitief naar het oosten van de Middellandse Zee. Het luchtverdedigings- en commandofregat vertrok vorige week al in die richting, maar een formeel besluit over de inzet ervan moest nog worden genomen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een groep gestrande reizigers is vanuit het Midden-Oosten via Egypte teruggekeerd in Nederland. Op Schiphol landde iets na 17.30 uur een Transavia-vlucht uit Hurghada. Over het exacte aantal Nederlanders is nog niets bekendgemaakt.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA had "geen andere keuze" dan twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg open te houden, ook al hadden die zondag moeten sluiten. Dat zegt bestuurder Joeri Kapteijns.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De 17-jarige jongen die afgelopen donderdag werd neergeschoten door de politie in Capelle aan den IJssel, is zelf verdachte van een beroving die eerder die dag plaatsvond. Dat meldt het Openbaar Ministerie maandagmiddag. De jongen raakte gewond door de beschieting. Zijn medische toestand is stabiel, aldus een woordvoerder.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Er moet een "pragmatische oplossing" komen voor de hoogoplopende ruzie tussen Oekraïne en Hongarije over olieleveranties, zei zowel premier Rob Jetten als de Poolse premier Donald Tusk maandag op een gezamenlijke persconferentie. Maar de laatste maakte ook duidelijk dat het conflict de miljardenlening van de EU aan Oekraïne niet kan stoppen.
3 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Een 31-jarige man uit Almelo heeft in mei en juni 2025 geprobeerd zijn eigen dood in scène te zetten. Hij vervalste officiële documenten, waaronder een geboorteakte, notariële verklaring en overlijdensakte. De man wilde een nieuw leven beginnen onder een andere naam en zo van zijn financiële problemen afkomen. Ook bedreigde hij onder anderen medewerkers van de gemeente Almelo, meldt de rechtbank in Zutphen.
3 uur geleden