'Laat scholen verplicht samenwerken'
DEN HAAG (ANP) - Schoolbesturen moeten verplicht gaan samenwerken om het lerarentekort het hoofd te bieden. Dat zegt waarnemend voorzitter Jan de Vries van CNV Onderwijs in De Telegraaf.
Volgens De Vries zijn sommige scholen door teruglopende leerlingenaantallen genoodzaakt leraren te ontslaan, terwijl andere scholen in de omgeving juist staan te springen om docenten. "We moeten voorkomen dat deze leerkrachten in de WW terechtkomen of voor een ander beroep kiezen", stelt de CNV-voorman in het interview.
De Vries roept ministers Van Engelshoven en Slob (Onderwijs) daarom op in te grijpen en verplicht afspraken te laten maken over de begeleiding van leerkrachten van "werk naar werk". De maatregelen moeten ook voorkomen dat er onbedoelde concurrentie tussen scholen ontstaat. Dat is volgens de De Vries nu het geval, omdat vanwege de tekorten zzp'ers voor de klas worden gezet die duurder zijn dan reguliere leerkrachten.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - BBB-fractieleider Henk Vermeer en BBB-Kamerlid Femke Wiersma zeggen zondag aan het eind van de middag een "goed gesprek" te hebben gehad met het minderheidskabinet over het belastingplan en het stikstofbeleid. Ze spreken dinsdagavond op het ministerie van Algemene Zaken verder.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.
9 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.
12 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.
13 uur geleden