'Laat scholen verplicht samenwerken'
DEN HAAG (ANP) - Schoolbesturen moeten verplicht gaan samenwerken om het lerarentekort het hoofd te bieden. Dat zegt waarnemend voorzitter Jan de Vries van CNV Onderwijs in De Telegraaf.
Volgens De Vries zijn sommige scholen door teruglopende leerlingenaantallen genoodzaakt leraren te ontslaan, terwijl andere scholen in de omgeving juist staan te springen om docenten. "We moeten voorkomen dat deze leerkrachten in de WW terechtkomen of voor een ander beroep kiezen", stelt de CNV-voorman in het interview.
De Vries roept ministers Van Engelshoven en Slob (Onderwijs) daarom op in te grijpen en verplicht afspraken te laten maken over de begeleiding van leerkrachten van "werk naar werk". De maatregelen moeten ook voorkomen dat er onbedoelde concurrentie tussen scholen ontstaat. Dat is volgens de De Vries nu het geval, omdat vanwege de tekorten zzp'ers voor de klas worden gezet die duurder zijn dan reguliere leerkrachten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
5 uur geledenCARTAGENA (ANP) - In de haven van de Colombiaanse stad Cartagena heeft de politie een grote hoeveelheid van 7600 kilo cocaïne onderschept. De drugs waren bestemd voor Nederland, meldt de president van het Zuid-Amerikaanse land, Abelardo de la Espriella.
6 uur geleden