'Laat scholen verplicht samenwerken'
DEN HAAG (ANP) - Schoolbesturen moeten verplicht gaan samenwerken om het lerarentekort het hoofd te bieden. Dat zegt waarnemend voorzitter Jan de Vries van CNV Onderwijs in De Telegraaf.
Volgens De Vries zijn sommige scholen door teruglopende leerlingenaantallen genoodzaakt leraren te ontslaan, terwijl andere scholen in de omgeving juist staan te springen om docenten. "We moeten voorkomen dat deze leerkrachten in de WW terechtkomen of voor een ander beroep kiezen", stelt de CNV-voorman in het interview.
De Vries roept ministers Van Engelshoven en Slob (Onderwijs) daarom op in te grijpen en verplicht afspraken te laten maken over de begeleiding van leerkrachten van "werk naar werk". De maatregelen moeten ook voorkomen dat er onbedoelde concurrentie tussen scholen ontstaat. Dat is volgens de De Vries nu het geval, omdat vanwege de tekorten zzp'ers voor de klas worden gezet die duurder zijn dan reguliere leerkrachten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.
4 uur geledenALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Ook in de nacht van zaterdag op zondag hebben geen mensen buiten het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel geslapen. Volgens het Rode Kruis zijn 150 asielzoekers overgebracht naar de noodnachtopvanglocaties in Zuidwolde (Drenthe) en Warffum (Groningen), omdat er in Ter Apel geen plek voor ze was. Dat is het maximale aantal. In weekeindes is het doorgaans rustiger in Ter Apel dan doordeweeks.
6 uur geleden