'Laat scholen verplicht samenwerken'
DEN HAAG (ANP) - Schoolbesturen moeten verplicht gaan samenwerken om het lerarentekort het hoofd te bieden. Dat zegt waarnemend voorzitter Jan de Vries van CNV Onderwijs in De Telegraaf.
Volgens De Vries zijn sommige scholen door teruglopende leerlingenaantallen genoodzaakt leraren te ontslaan, terwijl andere scholen in de omgeving juist staan te springen om docenten. "We moeten voorkomen dat deze leerkrachten in de WW terechtkomen of voor een ander beroep kiezen", stelt de CNV-voorman in het interview.
De Vries roept ministers Van Engelshoven en Slob (Onderwijs) daarom op in te grijpen en verplicht afspraken te laten maken over de begeleiding van leerkrachten van "werk naar werk". De maatregelen moeten ook voorkomen dat er onbedoelde concurrentie tussen scholen ontstaat. Dat is volgens de De Vries nu het geval, omdat vanwege de tekorten zzp'ers voor de klas worden gezet die duurder zijn dan reguliere leerkrachten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een voorgenomen opvanglocatie voor asielzoekers in een voormalig ziekenhuis aan de Sportlaan in Den Haag, die eerder voor veel protest zorgde onder bewoners, gaat er niet komen. Dat blijkt uit het coalitieakkoord van Hart voor Den Haag, VVD, DENK en CDA. De partijen, goed voor 24 van de 45 zetels in de raad, zetten verder in op meer woningbouw, betere bereikbaarheid en meer aanpak van overlast.
5 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Burgemeester Ester Weststeijn van de gemeente IJsselstein heeft een aantal personen verboden om in de omgeving van een noodopvanglocatie voor asielzoekers te komen. Zij kregen dit gebiedsverbod opgelegd na "aanhoudend en herhaaldelijk overlastgevend gedrag, onder meer op de dag van aankomst van de eerste vluchtelingen op 6 juli".
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op dit moment zijn er geen aanwijzingen dat er Nederlandse slachtoffers zijn bij de bosbranden in de Spaanse regio Andalusië. Dat heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op vrijdagochtend laten weten. Ook zijn er geen aanvragen gedaan bij de ambassade in Madrid voor consulaire bijstand.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het was in eerste instantie "redelijk te doen" om in de horeca anderhalve meter afstand te houden om coronabesmettingen te voorkomen. Dat zei oud-horecavoorman Robèr Willemsen in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Maar vanaf de tweede lockdown werd dat juist "mega-ingewikkeld", omdat het draagvlak voor de maatregelen snel afnam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politiek heeft de horeca in de steek gelaten. Dat zei oud-voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland Robèr Willemsen tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens hem zitten horecaondernemers nog altijd met coronaschulden. "Mensen voelen dat elke dag", aldus Willemsen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Gelukkig is het gister niet al te erg uit de hand gelopen", zo reageerde justitieminister David van Weel vrijdagochtend op de onrust in een aantal steden na de verloren kwartfinale van Marokko tegen Frankrijk. Toch stemt het hem niet tevreden. "Nee, elk geweld is te veel." Hij vindt het jammer dat de ME in een aantal steden moest worden ingezet.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na de verloren kwartfinale van Marokko is het in Rotterdam relatief rustig gebleven, zegt de politie. Vijf mensen werden aangehouden voor het overtreden van de algemene plaatselijke verordening (APV).
2 uur geleden