Laat doelpunt helpt Club Brugge aan zege op Antwerp
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft Antwerp verder op achterstand gezet in de strijd om de Belgische landstitel. De koploper in de Jupiler Pro League won in het eigen Jan Breydelstadion met 1-0 dankzij een betwist doelpunt, 5 minuten voor tijd, van Hans Vanaken.
De voetballer van het jaar in België zag zijn inzet nog bijna worden gestuit door verdediger Ritchie De Laet, die koppend leek te redden. Maar volgens arbiter Erik Lambrechts was de bal de doellijn gepasseerd. Het gat met Antwerp, dat hard en verdedigend speelde in Brugge, groeide naar 12 punten. AA Gent, dat tussen beide ploegen op de tweede plaats staat, bleef dankzij een 3-0-zege op KV Mechelen op 9 punten van de Bruggelingen.
Voor Club, de ploeg van aanvoerder Ruud Vormer, was het de eerste zege na twee gelijke spelen. Antwerp is nog wel de enige ploeg die Brugge dit seizoen heeft verslagen. Die overwinning, op 10 november, betekende de eerste van een reeks van elf competitieduels zonder nederlaag voor de ploeg van verdediger Wesley Hoedt.
Meer uit Voetbal
TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.
1 uur geledenNICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
18 uur geleden