Laat doelpunt helpt Club Brugge aan zege op Antwerp
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft Antwerp verder op achterstand gezet in de strijd om de Belgische landstitel. De koploper in de Jupiler Pro League won in het eigen Jan Breydelstadion met 1-0 dankzij een betwist doelpunt, 5 minuten voor tijd, van Hans Vanaken.
De voetballer van het jaar in België zag zijn inzet nog bijna worden gestuit door verdediger Ritchie De Laet, die koppend leek te redden. Maar volgens arbiter Erik Lambrechts was de bal de doellijn gepasseerd. Het gat met Antwerp, dat hard en verdedigend speelde in Brugge, groeide naar 12 punten. AA Gent, dat tussen beide ploegen op de tweede plaats staat, bleef dankzij een 3-0-zege op KV Mechelen op 9 punten van de Bruggelingen.
Voor Club, de ploeg van aanvoerder Ruud Vormer, was het de eerste zege na twee gelijke spelen. Antwerp is nog wel de enige ploeg die Brugge dit seizoen heeft verslagen. Die overwinning, op 10 november, betekende de eerste van een reeks van elf competitieduels zonder nederlaag voor de ploeg van verdediger Wesley Hoedt.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
3 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
4 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
17 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
18 uur geleden