Laat doelpunt helpt Club Brugge aan zege op Antwerp
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft Antwerp verder op achterstand gezet in de strijd om de Belgische landstitel. De koploper in de Jupiler Pro League won in het eigen Jan Breydelstadion met 1-0 dankzij een betwist doelpunt, 5 minuten voor tijd, van Hans Vanaken.
De voetballer van het jaar in Belgiƫ zag zijn inzet nog bijna worden gestuit door verdediger Ritchie De Laet, die koppend leek te redden. Maar volgens arbiter Erik Lambrechts was de bal de doellijn gepasseerd. Het gat met Antwerp, dat hard en verdedigend speelde in Brugge, groeide naar 12 punten. AA Gent, dat tussen beide ploegen op de tweede plaats staat, bleef dankzij een 3-0-zege op KV Mechelen op 9 punten van de Bruggelingen.
Voor Club, de ploeg van aanvoerder Ruud Vormer, was het de eerste zege na twee gelijke spelen. Antwerp is nog wel de enige ploeg die Brugge dit seizoen heeft verslagen. Die overwinning, op 10 november, betekende de eerste van een reeks van elf competitieduels zonder nederlaag voor de ploeg van verdediger Wesley Hoedt.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
10 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden