Laaiend China: president Taiwan zoekt de confrontatie
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft laaiend gereageerd op een toespraak van de president van Taiwan, een land dat door het communistische regime als afvallige provincie wordt beschouwd. Volgens de machthebbers in Beijing zoekt Taiwan de confrontatie. Ook zou president Tsai Ing-wen de feiten verdraaien.
De Chinese leiding reageerde op de aankondiging van Tsai om de defensie van het land verder te versterken, gezien de jongste ontwikkelingen met China. Ze sprak op de nationale feestdag van Taiwan, een eiland voor de Chinese kust. Taiwan werd in 1949 gesticht.
De verdere uitbouw van de verdediging moet ervoor te zorgen dat niemand Taiwan kan dwingen het pad te accepteren dat China voor het land heeft uitgestippeld, aldus Tsai. Dat pad betekent geen vrije en democratische manier van leven voor Taiwan, zei ze. "We hopen op een versoepeling van de betrekkingen tussen beide staten en zullen niet overhaast handelen. Maar er mogen absoluut geen illusies zijn dat het Taiwanese volk onder druk zal buigen."
De Chinese president Xi Jinping had zaterdag nog gesproken over een "hereniging" met Taiwan, die er volgens hem "vroeger of later" zal komen. De spanningen tussen de twee landen waren de laatste dagen al flink opgelopen, onder meer doordat Chinese militaire vliegtuigen dagen achtereen door het luchtruim bij Taiwan vlogen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Honderden brandweerlieden bestrijden een grote bosbrand in het bos van Fontainebleau, ten zuidoosten van Parijs. Het vuur heeft zich verspreid over zo'n 800 hectare en was in de nacht van zondag op maandag nog niet onder controle.
1 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - Nieuwe luchtaanvallen hebben Iran en Koeweit, een bondgenoot van de VS, zondagavond opgeschud. De aanvallen, die nog niet zijn opgeëist, vonden plaats enkele uren nadat Iran en de Verenigde Staten voor de derde keer deze week vuur hadden uitgewisseld. De controle over de Straat van Hormuz was opnieuw het centrale thema.
8 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de twee aardbevingen die Venezuela op 24 juni troffen, is opgelopen tot 4490. Dat meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez op Telegram.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk heeft voor het eerst een jaarlijkse herdenking gehouden voor Alfred Dreyfus, een Joodse legerofficier die eind negentiende eeuw ten onrechte werd veroordeeld voor hoogverraad. Exact 120 jaar geleden erkende het hoogste Franse hof van beroep Dreyfus' onschuld.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische verkiezingen zijn definitief op 27 oktober, heeft de coalitie van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt. Dat is de laatste datum waarop de verkiezingen volgens de wet moeten worden gehouden.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zondag zeker zes mensen gedood, onder wie een 9-jarig meisje. Dat meldden Palestijnse hulpdiensten. Het meisje kwam om het leven door Israëlisch vuur dat gericht was op het vluchtelingenkamp Al-Bureij, in het hart van de kuststrook. Het Israëlische leger zei niet op de hoogte te zijn van het incident.
12 uur geleden