
Laagste stijging Brits coronadodental sinds begin lockdown
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in het Verenigd Koninkrijk is met 111 gestegen naar 39.045. Het gaat om de laagste stijging van het dodental sinds het begin van de landelijke lockdown op 23 maart. Minister van Volksgezondheid Matt Hancock verklaarde op een persconferentie dat als een teken te zien dat "flinke vooruitgang" wordt geboekt in de strijd tegen het virus.
Hancock maakte ook bekend dat 1570 nieuwe besmettingen zijn vastgesteld. Dat is het laagste aantal sinds 25 maart. De autoriteiten hebben inmiddels een aantal beperkingen versoepeld. Zo gingen maandag weer scholen open in Engeland en zijn ook markten weer toegestaan. Sommige experts waarschuwen dat het nog te vroeg is om de maatregelen tegen verspreiding van het virus te schrappen.
Het Verenigd Koninkrijk behoort tot de landen die het zwaarst zijn getroffen door de pandemie. Alleen de Verenigde Staten hebben meer sterfgevallen gemeld. De Britse autoriteiten kregen aanvankelijk veel kritiek omdat relatief weinig mensen getest konden worden op het coronavirus. De regering zegt dat inmiddels de doelstelling is gehaald om 200.000 coronatesten per dag te kunnen verwerken.
De overheid zet ook in op contactonderzoek om verspreiding van het virus tegen te gaan. Er zijn duizenden mensen ingeschakeld om na te gaan met wie coronapatienten contact hebben gehad. Minister Hancock zei maandag dat het systeem goed werkt en dat er meer capaciteit is dan nodig. "Ik kan met genoegen melden dat degenen die van contact-onderzoekers het verzoek kregen zich te isoleren, aangeven dat ze daartoe bereid zijn."
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP/RTR) - Het Roemeense hooggerechtshof weigert de uitslag van de presidentsverkiezingen te schrappen. Een van de kandidaten, de rechts-radicale George Simion, had na zijn verlies een verzoek daartoe ingediend.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Verschillende landen veroordelen het schietincident in de Verenigde Staten waarbij twee medewerkers van de Israëlische ambassade zijn omgekomen. Zo verklaarde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz geschokt te zijn door de "afschuwelijke daad" en deze "ten zeerste te veroordelen".
12 minuten geledenMADRID (ANP) - Als het aan songfestivalwinnaar JJ ligt doet Israël volgend jaar niet meer mee aan het Eurovisie Songfestival. De Oostenrijkse artiest noemt het in een interview met de Spaanse krant El País "teleurstellend" dat het land er nog steeds bij is.
18 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook is een begin gemaakt met de verdeling van nieuwe humanitaire hulp. Maandag kwamen voor het eerst sinds 2 maart weer hulpgoederen het Palestijnse gebied binnen.
45 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft aanvullende veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij Israëlische diplomatieke posten. De mededeling volgt op de dood van twee ambassademedewerkers in de VS.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR/DPA) - Het Griekse eiland Kreta is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.1. Die zou ook in Cyprus en Egypte zijn gevoeld. Inwoners vertelden Griekse media dat de beving ongebruikelijk lang leek te duren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een man en een vrouw zijn om het leven gekomen door een schietpartij in de buurt van het Capital Jewish Museum in Washington, melden onder meer CNN en NBC4 Washington. Minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem schrijft op X dat de slachtoffers medewerkers van de Israëlische ambassade zijn. De politie heeft een man aangehouden die heeft bekend, zei politiecommissaris Pamela Smith op een persconferentie.
3 uur geleden