
Laagste aantal Tesla's in Nederland verkocht in anderhalf jaar
BUNNIK (ANP) - Het aantal in Nederland verkochte Tesla's is afgelopen maand door een forse daling op het laagste niveau in anderhalf jaar uitgekomen. Volgens branchevereniging BOVAG werden er in januari ruim 900 nieuwe elektrische auto's van het merk verkocht, tegenover bijna 6000 een maand eerder en ruim 1600 in januari vorig jaar. In juli 2023 lag het aantal voor het laatst lager.
Volgens een woordvoerder van BOVAG zijn december en januari altijd "gekke maanden" in de autobranche door onder meer wijzigingen in belasting- en subsidieregels, dus dan komen grote verschillen vaker voor. Maar nu wijken de Tesla-verkopen sterk af van de rest van de markt voor elektrische auto's, die afgelopen maand ongeveer gelijk bleef. Ook werden in elke maand vorig jaar duidelijk meer Tesla's verkocht dan afgelopen maand.
BOVAG vindt het nog te vroeg om conclusies te verbinden aan de cijfers. In Frankrijk was er in januari ook een flinke daling, van 63 procent, terwijl er ook daar ongeveer evenveel elektrische auto's werden verkocht. Vorig jaar daalde het aantal verkopen van Tesla wereldwijd voor het eerst in ruim tien jaar, met 1,1 procent. De concurrentie neemt al jaren toe.
Topman Elon Musk is de afgelopen maanden nadrukkelijker in de belangstelling komen te staan. De miljardair speelde een belangrijke rol in de verkiezingscampagne van Donald Trump. Ook sprak hij openlijk zijn steun uit voor de Duitse radicaalrechtse partij AfD en kreeg hij te maken met kritiek op de manier waarop hij socialemediaplatform X leidt. Het is nog niet duidelijk of consumenten daarop reageren.
Meer uit Financieel
TILBURG (ANP) - Snackfabrikant Van Geloven, bekend van merken als Mora en Van Dobben, is van plan om de helft van zijn productielocaties in Nederland en België te sluiten. De voorgenomen ingreep heeft gevolgen voor 142 medewerkers, van wie 67 in Nederland, meldt het bedrijf. Met de plannen hoopt het concern de continuïteit van het bedrijf te borgen en verder te groeien in Nederland, België en daarbuiten.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten kunnen profiteren van de dalende gasprijs door over te stappen naar een beter energiecontract, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Ondanks goedkoper gas constateert de markttoezichthouder namelijk dat de tarieven van verschillende leveranciers flink hoger zijn dan die van vergelijkbare contracten bij andere leveranciers.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het blijft nog steeds onzeker of na 2030 altijd genoeg stroom kan worden geleverd, zegt hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Het bedrijf waarschuwde hier de afgelopen jaren ook al voor omdat de vraag naar elektriciteit toeneemt, traditionele stroomopwekking verdwijnt en hernieuwbare energiebronnen niet altijd constant stroom produceren. TenneT roept daarom op om haast te maken met onderzoek naar de beste manieren om op momenten van tekorten toch iets achter de hand te hebben. Ook pleit TenneT voor onderzoek naar manieren om energieopslag in bijvoorbeeld batterijen te stimuleren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft TikTok gewaarschuwd dat het advertentiebeleid op de populaire socialemedia-app indruist tegen de Verordening digitale diensten. De Commissie noemt de app niet transparant omdat er geen openbare advertentiedatabase is.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het eerste kwartaal van dit jaar iets zwakker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerste schatting werd nog een groei van 0,4 procent op kwartaalbasis gemeld.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De daling van het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen is "een voorbode voor nog minder nieuwbouwwoningen", reageert voorzitter Arno Visser van Bouwend Nederland op nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). "Deze cijfers schetsen een sombere toekomst voor iedereen die naarstig op zoek is naar een huis."
3 uur geledenJEJU (ANP/BLOOMBERG) - Vertegenwoordigers van de Amerikaanse en Chinese regeringen ontmoeten elkaar donderdag nog in Zuid-Korea voor verdere handelsgesprekken, meldt persbureau Bloomberg. De gesprekken volgen op de onderhandelingen van afgelopen weekend in het Zwitserse Genève. De Verenigde Staten en China spraken toen een forse tijdelijke verlaging af van de wederzijdse importheffingen.
3 uur geleden