Laagste aantal Nederlanders in Tour sinds 2007
NICE (ANP) - Op de voorlopige startlijst van de Ronde van Frankrijk staan slechts zeven Nederlandse wielrenners. Dat is het laagste aantal sinds 2007, toen er eveneens zeven Nederlandse coureurs in Londen aan de start stonden. Vorig jaar waren het er nog elf.
Voor Jumbo-Visma, dat de geblesseerde Steven Kruijswijk mist, komen Tom Dumoulin en Robert Gesink vanaf zaterdag in actie. De Nederlandse renners die verder in Nice aan de start staan, zijn Bauke Mollema (Trek-Segafredo), Dylan van Baarle (Ineos), Wout Poels (Bahrain-McLaren), Cees Bol en Joris Nieuwenhuis (beiden Sunweb).
In 2015, toen de Tour in Utrecht begon, vertrokken er liefst twintig Nederlandse renners.
De Tour begint vanwege het coronavirus twee maanden later dan gepland. In het openingsweekeinde eindigen beide etappes in Nice.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
19 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
23 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geleden