Laadstationuitbater Fastned kruipt naar winstgevendheid
AMSTERDAM (ANP) - Fastned, uitbater van stations voor het opladen van elektrische auto's, denkt voorzichtig aan het maken van winst. Het bedrijf verwacht dit jaar onderliggend een bedrijfswinst te behalen, waarbij zaken als afschrijvingen, rentebetalingen en andere eenmalige posten niet worden meegeteld. Tegelijkertijd moet Fastned het doel om vierhonderd laadstations te hebben wel wat naar achteren schuiven.
Die vertraging wordt veroorzaakt door langer durende aanbestedingen voor nieuwe stations in verschillende landen. Maar ook de langere wachttijd voor aansluitingen op het overbelaste Nederlandse stroomnet speelt een rol. Eind dit jaar denkt Fastned zeker 304 laadstations te hebben, zestig meer dan aan het einde van vorig jaar. Eind 2024 moeten dat er zeker 350 zijn, waar het bedrijf eerder dacht op dat moment al vierhonderd stations te hebben.
Het aantal laadsessies verdubbelde ten opzichte van het jaar ervoor. Dat komt onder meer omdat er steeds meer elektrische auto's op de weg zijn. De laadpalen van Fastned hadden een benuttingsgraad van 12,8 procent, ten opzichte van 10,2 procent een jaar eerder. Maar dat cijfer wordt weer gedrukt door de continue uitbreiding van het aantal laadpalen. Laadpalen die een jaar geleden ook al in gebruik waren, werden 18 procent van de tijd gebruikt.
Dat alles leidde ook tot een hogere omzet. Die ging met 132 procent omhoog tot 13,3 miljoen euro. Die stijging is groter dan het aantal laadsessies, wat mede veroorzaakt is door een prijsstijging die Fastned vorig jaar doorvoerde vanwege de hogere energieprijzen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
16 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
19 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
22 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
1 dag geleden