Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadstationuitbater Fastned kruipt naar winstgevendheid

Laadstationuitbater Fastned kruipt naar winstgevendheid

AMSTERDAM (ANP) - Fastned, uitbater van stations voor het opladen van elektrische auto's, denkt voorzichtig aan het maken van winst. Het bedrijf verwacht dit jaar onderliggend een bedrijfswinst te behalen, waarbij zaken als afschrijvingen, rentebetalingen en andere eenmalige posten niet worden meegeteld. Tegelijkertijd moet Fastned het doel om vierhonderd laadstations te hebben wel wat naar achteren schuiven.

Die vertraging wordt veroorzaakt door langer durende aanbestedingen voor nieuwe stations in verschillende landen. Maar ook de langere wachttijd voor aansluitingen op het overbelaste Nederlandse stroomnet speelt een rol. Eind dit jaar denkt Fastned zeker 304 laadstations te hebben, zestig meer dan aan het einde van vorig jaar. Eind 2024 moeten dat er zeker 350 zijn, waar het bedrijf eerder dacht op dat moment al vierhonderd stations te hebben.

Het aantal laadsessies verdubbelde ten opzichte van het jaar ervoor. Dat komt onder meer omdat er steeds meer elektrische auto's op de weg zijn. De laadpalen van Fastned hadden een benuttingsgraad van 12,8 procent, ten opzichte van 10,2 procent een jaar eerder. Maar dat cijfer wordt weer gedrukt door de continue uitbreiding van het aantal laadpalen. Laadpalen die een jaar geleden ook al in gebruik waren, werden 18 procent van de tijd gebruikt.

Dat alles leidde ook tot een hogere omzet. Die ging met 132 procent omhoog tot 13,3 miljoen euro. Die stijging is groter dan het aantal laadsessies, wat mede veroorzaakt is door een prijsstijging die Fastned vorig jaar doorvoerde vanwege de hogere energieprijzen.

Meer uit Financieel

Spanje schuift grote rivaal Knot naar voren voor topfunctie ECB

MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.

19 minuten geleden
ACM-onderzoek mogelijk misbruik Biogen machtspositie MS-medicatie

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is een onderzoek gestart naar geneesmiddelenfabrikant Biogen. Het bedrijf heeft mogelijk zijn machtspositie rondom medicatie voor multiple sclerose (MS) misbruikt. De waakhond onderzoekt de wijze waarop Biogen bloedtesten beschikbaar stelt. Dit kan gevolgen hebben voor prijs, aanbod en keuzevrijheid.

2 uur geleden
Tesla stopt in Texas met productie Cybertruck

AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla is van plan in de loop van volgend jaar te stoppen met de productie van de Cybertruck in zijn grote fabriek in Texas, heeft topman Elon Musk gezegd. Het futuristische model werd ooit aangeprezen als concurrent van de pickups van gevestigde autofabrikanten, maar slaagde er maar niet in de massamarkt te veroveren.

2 uur geleden
Brussel: persoonlijke TikTok-feed schadelijk voor mentaal welzijn

BRUSSEL (ANP) - De gepersonaliseerde feed van socialemediaplatform TikTok kan de mentale gezondheid van gebruikers in gevaar brengen. Dat stelt de Europese Commissie na onderzoek in een voorlopige conclusie. Dit geldt met name voor kwetsbare volwassenen en minderjarigen. Door de werking is de gepersonaliseerde feed van het platform ook in strijd met de Europese Digital Services Act (DSA). Daardoor dreigt ook een boete voor TikTok.

3 uur geleden
Funderingsspecialist Sif vreest voor voortbestaan

ROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist voor windmolens Sif heeft ondanks solide prestaties in het afgelopen kwartaal nog altijd geen oplossing gevonden voor de financiële problemen van het bedrijf. De onderneming, die in Nederland productievestigingen heeft in Roermond en in Rotterdam op de Tweede Maasvlakte, waarschuwde afgelopen zomer al dat de offshore-windindustrie zich in de diepste crisis bevindt sinds de start zo'n 25 jaar geleden.

4 uur geleden
Chinese CO2-uitstoot daalt sterkst sinds corona, ziet denktank

HELSINKI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 in China is afgelopen kwartaal het sterkst gedaald sinds de coronalockdowns van 2022. Dat constateert de Finse klimaatdenktank Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA). Volgens de organisatie is dit vooral te danken aan de Iranoorlog.

4 uur geleden
Duitse industrie groeit opnieuw, hoop op einde stagnatie economie

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie van de Duitse industrie is voor de tweede achtereenvolgende maand gestegen. Daarmee neemt de hoop toe dat de economie na jaren van stagnatie weer kan groeien. De Duitse economie profiteert met name van overheidsuitgaven aan infrastructuur en defensie.

4 uur geleden