Laadstationuitbater Fastned kruipt naar winstgevendheid
AMSTERDAM (ANP) - Fastned, uitbater van stations voor het opladen van elektrische auto's, denkt voorzichtig aan het maken van winst. Het bedrijf verwacht dit jaar onderliggend een bedrijfswinst te behalen, waarbij zaken als afschrijvingen, rentebetalingen en andere eenmalige posten niet worden meegeteld. Tegelijkertijd moet Fastned het doel om vierhonderd laadstations te hebben wel wat naar achteren schuiven.
Die vertraging wordt veroorzaakt door langer durende aanbestedingen voor nieuwe stations in verschillende landen. Maar ook de langere wachttijd voor aansluitingen op het overbelaste Nederlandse stroomnet speelt een rol. Eind dit jaar denkt Fastned zeker 304 laadstations te hebben, zestig meer dan aan het einde van vorig jaar. Eind 2024 moeten dat er zeker 350 zijn, waar het bedrijf eerder dacht op dat moment al vierhonderd stations te hebben.
Het aantal laadsessies verdubbelde ten opzichte van het jaar ervoor. Dat komt onder meer omdat er steeds meer elektrische auto's op de weg zijn. De laadpalen van Fastned hadden een benuttingsgraad van 12,8 procent, ten opzichte van 10,2 procent een jaar eerder. Maar dat cijfer wordt weer gedrukt door de continue uitbreiding van het aantal laadpalen. Laadpalen die een jaar geleden ook al in gebruik waren, werden 18 procent van de tijd gebruikt.
Dat alles leidde ook tot een hogere omzet. Die ging met 132 procent omhoog tot 13,3 miljoen euro. Die stijging is groter dan het aantal laadsessies, wat mede veroorzaakt is door een prijsstijging die Fastned vorig jaar doorvoerde vanwege de hogere energieprijzen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse zakenbank Crédit Agricole Corporate and Investment Bank (CIB) opent een kantoor in Amsterdam. Volgens het dochterbedrijf van de grote bank Crédit Agricole worden aanzienlijke mogelijkheden gezien op de Nederlandse markt door de ontwikkelingen op het gebied van energie, infrastructuur en technologie.
10 minuten geledenOSLO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente voor de tweede keer dit jaar verhoogd om de inflatie in het land te bestrijden. Volgens de Norges Bank zijn verdere verhogingen mogelijk nodig om de stijging van de consumentenprijzen onder controle te krijgen.
42 minuten geledenDIEMEN (ANP) - De vraag naar starters en junioren op de Nederlandse arbeidsmarkt neemt bovengemiddeld af, signaleert uitzendbureau Randstad. Hoewel die afname door sommigen aan de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wordt toegeschreven, heeft dit meer te maken met schommelingen in de economie, zei arbeidsmarktanalist Bart van Krimpen van Randstad tijdens een onlinepresentatie.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De gemiddelde dieselprijs aan de pomp in de Europese Unie heeft een recordhoogte bereikt van 2,23 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van gegevens van de Europese Commissie. In Frankrijk en ook in Nederland bereikten de dieselprijzen afgelopen weekend al nieuwe recordniveaus op respectievelijk 2,41 euro en 2,82 euro per liter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de Nederlandse pomp gaan waarschijnlijk verder omhoog als de Amerikaanse regering de export van diesel de komende maanden verbiedt. Hoeveel Amerikaanse diesel precies in Nederland terechtkomt, is moeilijk te zeggen. Een belangrijk deel van de Nederlandse diesel komt uit de VS, maar door de internationale handel kan Amerikaanse diesel ook via landen als Noorwegen en Turkije ons land binnenkomen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie zal dit jaar aanzienlijk sterker groeien dan eerder werd verwacht. Dat melden de vijf belangrijkste economische onderzoeksinstituten in Duitsland. Volgens de onderzoekers zal de groei dit jaar uitkomen op 1,3 procent. In het voorjaar werd nog op een groei van 0,6 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Een groep investeerders, waaronder de grote Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock, voert gesprekken over een miljardenovername van datacenters voor AI in Azië en Australië. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het gaat dan om datacenters van het bedrijf Stack Infrastructure. Mogelijk is met die deal een bedrag van 20 miljard tot 25 miljard dollar gemoeid.
2 uur geleden