Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadpalenmaker Alfen ziet resultaten dalen door zwakkere markt

Laadpalenmaker Alfen ziet resultaten dalen door zwakkere markt

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het derde kwartaal de resultaten flink zien dalen door zwakkere marktomstandigheden. Zo staat de verkoop van laadpalen onder druk door de zwakkere vraag naar elektrische auto's in Europa. Verder kampt het beursgenoteerde Alfen met uitstel van deals voor zijn energieopslagsystemen.

De omzet zakte met 22 procent tot 106,2 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder. Met name bij de tak Energy Storage Systems gingen de zaken moeilijk met een omzetkrimp van 55 procent. Bij de laadpalendivisie zakte de omzet met 6 procent. Dat kwam ook door toenemende concurrentie bij laadpalen voor thuisgebruik, aldus het in Almere gevestigde Alfen. Het bedrijf zegt nu voor het gehele jaar een omzet te verwachten die aan de onderkant van de eerder afgegeven verwachtingen uitkomt.

Het aangepaste bedrijfsresultaat, de winst voor onder meer belastingen en afschrijvingen, bedroeg 7,2 miljoen euro. Dat was 17,3 miljoen euro een jaar terug. Vorige maand maakte Alfen nog bekend tot 15 procent van de banen te gaan schrappen om kosten te besparen. Dat kan neerkomen op het verlies van bijna 140 arbeidsplaatsen.

Onzekerheid

Topman Marco Roeleveld zegt in een toelichting dat klanten meer onzekerheid hebben over bijvoorbeeld kosten voor arbeid en materiaal, beschikbaarheid op het stroomnet, regels en beleid rond de energietransitie en geopolitieke ontwikkelingen. Voor volgend jaar voorziet Alfen dan ook bescheiden omzetgroei.

Roeleveld zegt wel positief te zijn over de marktontwikkelingen rond de energietransitie op de langere termijn. "De groei is nu minder dan wat we in de afgelopen jaren gewend zijn, maar ik ben ervan overtuigd dat dit tijdelijk is. De markt voor elektrische voertuigen en de energietransitie zal stap voor stap verder gaan, alleen het tempo ligt nu wat lager."

Meer uit Financieel

Denktank: meer stroom wind en zon dan fossiele brandstoffen EU

LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.

54 minuten geleden
Ondernemersvereniging: positief dat heffingen Trump er niet komen

ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.

5 uur geleden
Beurzen in New York hard omhoog dankzij mogelijke Groenland-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.

5 uur geleden
Trump ziet af van heffingen om Groenland na 'raamwerk voor deal'

DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

7 uur geleden
Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

7 uur geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

9 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

9 uur geleden