Laadpalenmaker Alfen ziet resultaten dalen door zwakkere markt
ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het derde kwartaal de resultaten flink zien dalen door zwakkere marktomstandigheden. Zo staat de verkoop van laadpalen onder druk door de zwakkere vraag naar elektrische auto's in Europa. Verder kampt het beursgenoteerde Alfen met uitstel van deals voor zijn energieopslagsystemen.
De omzet zakte met 22 procent tot 106,2 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder. Met name bij de tak Energy Storage Systems gingen de zaken moeilijk met een omzetkrimp van 55 procent. Bij de laadpalendivisie zakte de omzet met 6 procent. Dat kwam ook door toenemende concurrentie bij laadpalen voor thuisgebruik, aldus het in Almere gevestigde Alfen. Het bedrijf zegt nu voor het gehele jaar een omzet te verwachten die aan de onderkant van de eerder afgegeven verwachtingen uitkomt.
Het aangepaste bedrijfsresultaat, de winst voor onder meer belastingen en afschrijvingen, bedroeg 7,2 miljoen euro. Dat was 17,3 miljoen euro een jaar terug. Vorige maand maakte Alfen nog bekend tot 15 procent van de banen te gaan schrappen om kosten te besparen. Dat kan neerkomen op het verlies van bijna 140 arbeidsplaatsen.
Onzekerheid
Topman Marco Roeleveld zegt in een toelichting dat klanten meer onzekerheid hebben over bijvoorbeeld kosten voor arbeid en materiaal, beschikbaarheid op het stroomnet, regels en beleid rond de energietransitie en geopolitieke ontwikkelingen. Voor volgend jaar voorziet Alfen dan ook bescheiden omzetgroei.
Roeleveld zegt wel positief te zijn over de marktontwikkelingen rond de energietransitie op de langere termijn. "De groei is nu minder dan wat we in de afgelopen jaren gewend zijn, maar ik ben ervan overtuigd dat dit tijdelijk is. De markt voor elektrische voertuigen en de energietransitie zal stap voor stap verder gaan, alleen het tempo ligt nu wat lager."
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn-supermarkten in Friesland, Groningen en Drenthe zijn door de winterse weersomstandigheden vrijdag minder goed gevuld. Dat zegt een woordvoerster van de supermarktketen.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO hoopt dat het Europees Parlement het vrijdag bereikte Mercosur-akkoord alsnog tegenhoudt. De belangenvereniging is al langer tegenstander en herhaalt de kritiek dat het vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay "tot oneerlijke concurrentie leidt voor de Europese landbouw".
40 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle wil 26 getuigen horen in de megarechtszaak over vermeende omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen door onder meer Damen Shipyards, topman Arnout Damen en oud-topmannen Kommer Damen en René Berkvens. De scheepsbouwer wilde 101 getuigen van over de hele wereld oproepen, maar de rechters gingen daar vrijdag grotendeels niet in mee.
53 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Luchtvaartmaatschappijen schrappen hun vluchten naar Iran nu protesten de situatie in het land steeds verder op scherp zetten. Turkish Airlines vliegt tot en met zaterdag niet naar het land, het eveneens Turkse Pegasus alleen vrijdag niet. Flydubai schrapt minstens zeventien vluchten naar de steden Teheran, Shiraz en Mashhad.
1 uur geledenPALO ALTO (ANP/AFP) - Alleen betalende gebruikers kunnen nog afbeeldingen bewerken met Elon Musks AI-chatbot Grok. Die maatregel volgt na de wereldwijde ophef van deze week over foto's van mensen, onder anderen vrouwen en minderjarigen, die door AI zijn uitgekleed. Dit wordt nu lastiger gemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n 300.000 reizigers hebben sinds het begin van het winterweer van de afgelopen week hun reis niet volgens planning kunnen vervolgen, meldt KLM. De meeste passagiers zijn volgens de luchtvaartmaatschappij inmiddels omgeboekt. Donderdag vervoerde de luchtvaartmaatschappij meer dan 100.000 passagiers.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een ruime meerderheid van de EU-lidstaten heeft vrijdag ingestemd met een vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay. Dat laten meerdere EU-diplomaten weten. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
2 uur geleden