Laadpalenmaker Alfen ziet resultaten dalen door zwakkere markt
ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het derde kwartaal de resultaten flink zien dalen door zwakkere marktomstandigheden. Zo staat de verkoop van laadpalen onder druk door de zwakkere vraag naar elektrische auto's in Europa. Verder kampt het beursgenoteerde Alfen met uitstel van deals voor zijn energieopslagsystemen.
De omzet zakte met 22 procent tot 106,2 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder. Met name bij de tak Energy Storage Systems gingen de zaken moeilijk met een omzetkrimp van 55 procent. Bij de laadpalendivisie zakte de omzet met 6 procent. Dat kwam ook door toenemende concurrentie bij laadpalen voor thuisgebruik, aldus het in Almere gevestigde Alfen. Het bedrijf zegt nu voor het gehele jaar een omzet te verwachten die aan de onderkant van de eerder afgegeven verwachtingen uitkomt.
Het aangepaste bedrijfsresultaat, de winst voor onder meer belastingen en afschrijvingen, bedroeg 7,2 miljoen euro. Dat was 17,3 miljoen euro een jaar terug. Vorige maand maakte Alfen nog bekend tot 15 procent van de banen te gaan schrappen om kosten te besparen. Dat kan neerkomen op het verlies van bijna 140 arbeidsplaatsen.
Onzekerheid
Topman Marco Roeleveld zegt in een toelichting dat klanten meer onzekerheid hebben over bijvoorbeeld kosten voor arbeid en materiaal, beschikbaarheid op het stroomnet, regels en beleid rond de energietransitie en geopolitieke ontwikkelingen. Voor volgend jaar voorziet Alfen dan ook bescheiden omzetgroei.
Roeleveld zegt wel positief te zijn over de marktontwikkelingen rond de energietransitie op de langere termijn. "De groei is nu minder dan wat we in de afgelopen jaren gewend zijn, maar ik ben ervan overtuigd dat dit tijdelijk is. De markt voor elektrische voertuigen en de energietransitie zal stap voor stap verder gaan, alleen het tempo ligt nu wat lager."
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.
10 minuten geledenOSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.
12 minuten geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.
14 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.
3 uur geledenGUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.
3 uur geleden