Laadpalenmaker Alfen ziet resultaten dalen door zwakkere markt
ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het derde kwartaal de resultaten flink zien dalen door zwakkere marktomstandigheden. Zo staat de verkoop van laadpalen onder druk door de zwakkere vraag naar elektrische auto's in Europa. Verder kampt het beursgenoteerde Alfen met uitstel van deals voor zijn energieopslagsystemen.
De omzet zakte met 22 procent tot 106,2 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder. Met name bij de tak Energy Storage Systems gingen de zaken moeilijk met een omzetkrimp van 55 procent. Bij de laadpalendivisie zakte de omzet met 6 procent. Dat kwam ook door toenemende concurrentie bij laadpalen voor thuisgebruik, aldus het in Almere gevestigde Alfen. Het bedrijf zegt nu voor het gehele jaar een omzet te verwachten die aan de onderkant van de eerder afgegeven verwachtingen uitkomt.
Het aangepaste bedrijfsresultaat, de winst voor onder meer belastingen en afschrijvingen, bedroeg 7,2 miljoen euro. Dat was 17,3 miljoen euro een jaar terug. Vorige maand maakte Alfen nog bekend tot 15 procent van de banen te gaan schrappen om kosten te besparen. Dat kan neerkomen op het verlies van bijna 140 arbeidsplaatsen.
Onzekerheid
Topman Marco Roeleveld zegt in een toelichting dat klanten meer onzekerheid hebben over bijvoorbeeld kosten voor arbeid en materiaal, beschikbaarheid op het stroomnet, regels en beleid rond de energietransitie en geopolitieke ontwikkelingen. Voor volgend jaar voorziet Alfen dan ook bescheiden omzetgroei.
Roeleveld zegt wel positief te zijn over de marktontwikkelingen rond de energietransitie op de langere termijn. "De groei is nu minder dan wat we in de afgelopen jaren gewend zijn, maar ik ben ervan overtuigd dat dit tijdelijk is. De markt voor elektrische voertuigen en de energietransitie zal stap voor stap verder gaan, alleen het tempo ligt nu wat lager."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
1 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
4 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
5 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
20 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
22 uur geleden