
Laadpalenmaker Alfen wint op beurs na tijdelijke deal met bank
AMSTERDAM (ANP) - Alfen stond donderdag bij de grootste stijgers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en energieopslagsystemen waarschuwde niet aan de afspraken met de bank te kunnen voldoen, door tegenvallende resultaten in de eerste jaarhelft en minder gunstige vooruitzichten. De bank ziet dit echter tijdelijk door de vingers, om het bedrijf uit Almere de tijd te geven om orde op zaken te stellen.
Alfen waarschuwde eind juni al voor lagere resultaten dit jaar, waarna het bedrijf bijna de helft van zijn beurswaarde verloor. Volgens topman Marco Roeleveld valt de verkoop van laadpalen tegen omdat in Europa minder elektrische auto's worden verkocht. Ook worden volgens hem veel grote deals voor energieopslagsystemen uitgesteld door "snel dalende batterijprijzen". Hij verwacht dat de situatie weer normaliseert zodra de verkoop van elektrische auto's aantrekt. De halfjaarresultaten van Alfen waren ook minder slecht dan kenners hadden gevreesd. Het aandeel steeg 4 procent.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 909,60 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 888,06 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,2 procent.
Renteverlaging
Beleggers reageerden nog op de notulen van de Federal Reserve. Uit de aantekeningen van de rentevergadering in juli bleek dat een meerderheid van de bestuurders van de Amerikaanse centrale bank voor een renteverlaging in september is.
Aegon (min 6,5 procent) was de grootste daler in de AEX. De verzekeraar leed in de eerste jaarhelft een nettoverlies van 65 miljoen euro. Dat kwam doordat het concern waarde moest afboeken op zijn beleggingen. Ook het bedrijfsresultaat nam af, mede door ongunstige sterftecijfers bij de levensverzekeringsactiviteiten in de Verenigde Staten. De verzekeraar keert wel meer dividend uit. Unilever ging aan kop, met een winst van 1,8 procent. Het levensmiddelenconcern werd door Bank of America van de verkooplijst gehaald en op de kooplijst gezet.
Tegenvaller
Van Lanschot Kempen (min 0,5 procent) kwam ook met cijfers. De vermogensbeheerder zag de winst in de eerste zes maanden van het jaar stevig stijgen. Bij de kleinere bedrijven ging Avantium (min 4 procent) verder omlaag. De ontwikkelaar van bioplastics kelderde woensdag al bijna 13 procent, na een tegenvallend handelsbericht.
De euro was 1,1147 dollar waard, tegen 1,1138 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 71,78 dollar. De prijs van Brentolie daalde 0,1 procent tot 76,01 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP) - Handelaren in Bangladesh vrezen flinke financiële schade te lijden door de brand op de Hazrat Shahjalal-luchthaven in hoofdstad Dhaka. Het bedrijfsleven heeft gewaarschuwd dat de directe schade en de gevolgen voor de handel kunnen oplopen tot miljoenen dollars.
40 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe topvrouw van Deutsche Bahn (DB) wil het kwakkelende spoorbedrijf volledig hervormen en de kwaliteit flink verbeteren. Evelyn Palla, die het staatsbedrijf sinds 1 oktober leidt nadat de Duitse regering de vorige topman in augustus ontsloeg, wil onder meer bezuinigingen doorvoeren op het hoofdkantoor en de bureaucratie verminderen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het klimaat blijft een belangrijk thema voor de Wereldbank, ook nu de Verenigde Staten eisen dat de bank terugkeert naar zijn kerntaak van armoedebestrijding. Dat heeft Wereldbank-bestuurder Axel van Trotsenburg, Nederlander en de op een na hoogste man bij de bank, gezegd tegen het ANP. Volgens hem staan de woorden 'livable planet' niet voor niets in grote letters op de muur bij de ingang van het hoofdkantoor in Washington.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP/BELGA) - Een passagiersvlucht van Air China moest zaterdag uitwijken naar Shanghai, nadat een batterij in de handbagage van een passagier vlam had gevat. Het vliegtuig was onderweg van de Oost-Chinese stad Hangzhou naar een vliegveld nabij de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk door S&P Global is een "wake-upcall" voor het land om de begroting voor 2026 goed te keuren. Dat heeft de Franse economieminister Roland Lescure gezegd.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Door de handelsoorlog is sprake van grote economische onzekerheid en dat maakt het volgens president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) lastig om te zeggen waar het de komende tijd heengaat met de rente in de eurozone. Dat heeft hij laten weten in de marge van de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De woningmarkt in Nederland zit "redelijk vast" en om dat op te lossen is een heel pakket aan maatregelen nodig. Dat stelt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB). "Dat zal ook niet binnen een jaar gebeurd zijn", voorziet hij. Er moet volgens hem opnieuw naar het totaalplaatje gekeken worden.
1 dag geleden