Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadpalenmaker Alfen wil tot 15 procent van banen schrappen

Laadpalenmaker Alfen wil tot 15 procent van banen schrappen

ALMERE (ANP) - Alfen wil tot 15 procent van de banen bij de fabrikant van laadpalen schrappen om kosten te besparen. Dat meldt het concern in een verklaring. Vorig jaar telde het bedrijf 931 voltijdsbanen: de reductie komt daarmee neer op het verdwijnen van bijna 140 banen.

De laadpalensector heeft het de laatste tijd lastig. Recent werd nog bekend dat branchegenoot EVBox grotendeels wordt opgeheven door het Franse energiebedrijf Engie.

Alfen wil kosten besparen om op een "duurzame en winstgevende" manier te groeien en tegelijk concurrerend te zijn. Er zullen gedwongen ontslagen vallen, meldt de in Almere gevestigde onderneming. Daarnaast moeten ook door natuurlijk verloop en het beperken van uitzendkrachten en tijdelijke medewerkers banen geschrapt worden.

Marktomstandigheden

Door het schrappen van banen en andere kostenbesparingsmaatregelen blijft Alfen "goed gepositioneerd en zeer concurrerend" en op de lange termijn winstgevend, aldus topman Marco Roeleveld.

Het bedrijf, dat ook energieopslagsystemen produceert, verwacht dat de omzet tussen 2024 en 2025 maar beperkt groeit door zwakkere marktomstandigheden. De verkoop van laadpalen viel eerder tegen omdat in Europa minder elektrische auto's worden verkocht. Ook waren veel grote deals voor energieopslagsystemen uitgesteld.

Dalende batterijprijzen

Roeleveld zei in augustus dat veel deals waren uitgesteld door snel dalende batterijprijzen. Volgens de topman is er een overschot aan batterijen in de markt door een tragere groei van de verkoop van elektrische auto's.

Alfen leed in het eerste halfjaar nog een nettoverlies van 11,1 miljoen euro, vergeleken met een verlies van 9,4 miljoen in dezelfde periode vorig jaar.

Meer uit Financieel

Verkoopprijzen Nederlandse industrie opnieuw lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen waren in mei opnieuw lager, na een daling in april. Gemiddeld daalden de afzetprijzen met 0,5 procent ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In april daalden de prijzen met 1 procent. Dat was de eerste afname sinds oktober vorig jaar.

42 minuten geleden
Grondoppervlakte voor aardappelen op hoogste niveau sinds 2000

DEN HAAG (ANP) - De grondoppervlakte die wordt gebruikt voor het verbouwen van consumptieaardappelen is in 25 jaar niet zo groot geweest. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) wordt er in 2025 op ruim 83.000 hectare consumptieaardappelen geteeld. Dat is 8,6 procent meer dan vorig jaar. De laatste keer dat de teelt voor consumptieaardappelen boven de 80.000 hectare uitkwam was in 2000.

1 uur geleden
Canada schrapt techbelasting voor nieuw handelsoverleg met VS

OTTAWA (ANP/RTR) - Canada trekt een belasting op digitale diensten, die gericht was op Amerikaanse technologiebedrijven, in. Het land wil daarmee de handelsbesprekingen met de VS vooruithelpen, aldus het ministerie van Financiën zondag in een verklaring. Vrijdag staakte de Amerikaanse president Donald Trump de handelsbesprekingen vanwege de belasting.

1 uur geleden
CPB: banenmarkt en economie bepalen verblijfsduur arbeidsmigrant

DEN HAAG (ANP) - Hoelang een arbeidsmigrant in Nederland blijft, hangt vooral af van zijn positie op de arbeidsmarkt. Ook de economische vooruitzichten, zowel in Nederland als in het geboorteland van de arbeidsmigrant, zijn belangrijke factoren die de verblijfsduur bepalen, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Het onderzoeksinstituut merkt daarbij op dat de meeste arbeidsmigranten tijdelijk in Nederland zijn.

8 uur geleden
Trump zegt dat "groep zeer rijke mensen" TikTok koopt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een tv-interview met de zender Fox News gezegd dat hij een koper voor TikTok heeft gevonden, Het zou om een "groep zeer rijke mensen" gaan, wier identiteit hij over ongeveer twee weken bekendmaakt.

14 uur geleden
Franse minister wil verlenging deadline handelsoverleg EU-VS

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse minister van Financiën Eric Lombard vindt dat er uitstel moet komen van de deadline van 9 juli bij de handelsgesprekken tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Volgens hem zal extra tijd nodig zijn om tot een goede handelsdeal te komen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat na die deadline hoge importheffingen op Europese goederen kunnen komen.

17 uur geleden
Bloomberg: Israëlische gasexport naar Egypte weer volledig hervat

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische export van aardgas naar Egypte is weer volledig hervat nadat die eerder voor een groot deel stil kwam te liggen door de luchtoorlog tussen Israël en Iran. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Doordat er een wapenstilstand is gesloten is die gasexport weer terug op het oude niveau van ongeveer 1 miljard kubieke meter per dag.

19 uur geleden