Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadpalenmaker Alfen stijgt op afwachtend Damrak na koopadvies

Laadpalenmaker Alfen stijgt op afwachtend Damrak na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde woensdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De laadpalenmaker profiteerde van een koopadvies door ING en steeg ruim 2 procent. Beleggers deden het verder rustig aan en kijken vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank het rentetarief in de grootste economie ter wereld opnieuw onveranderd zal laten.

Op de beurzen wordt echter gehoopt dat de Fed mogelijk in juni zal beginnen met het verlagen van de leenkosten. Er zal dan ook scherp worden gelet op wat Fed-voorzitter Jerome Powell zal zeggen over eventuele toekomstige rentestappen. Het rentebesluit wordt na sluiting van de Europese beurzen bekendgemaakt.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 859,67 punten. De hoofdindex won een dag eerder nog 0,8 procent. De MidKap bleef onveranderd op 904,21 punten. De beurs in Frankfurt verloor 0,2 procent. De FTSE-index in Londen daalde 0,1 procent, ondanks een sterker dan verwachte afname van de Britse inflatie in februari. In het Verenigd Koninkrijk vergadert de Bank of England donderdag over de rente.

Gucci

De beurs in Parijs zakte 0,9 procent, door een fors koersverlies van Kering. Het Franse luxeconcern verwacht dat de omzet in het eerste kwartaal met zo'n 10 procent is gedaald. Vooral de verkopen van het Italiaanse modemerk Gucci zijn daarbij flink afgenomen door tegenvallende verkopen in Azië. Het aandeel Kering kelderde daarop met 14 procent. Rivalen LVMH en Hermès gingen mee omlaag en verloren 2,8 en 1,4 procent.

IMCD was de sterkste stijger in de AEX, met een plus van dik 1 procent. De chemicaliëndistributeur neemt zijn branchegenoot Bretano over. Het Latijns-Amerikaanse bedrijf, met het hoofdkantoor in Costa Rica en activiteiten in Mexico, Guatemala en El Salvador, behaalde in 2023 een omzet van 48 miljoen dollar en telt 101 medewerkers.

Unilever

Unilever sloot de rij met een min van 0,7 procent. Het levensmiddelenconcern won dinsdag nog ruim 3 procent na de aankondiging om de ijsjesdivisie op eigen benen te zetten en 7500 voornamelijk kantoorbanen te schrappen.

De euro was 1,0857 dollar waard, tegen 1,0863 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 82,98 dollar. Brentolie werd 0,7 procent goedkoper op 86,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

IMF bezorgd dat Oekraïne niet genoeg hervormt voor steun

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.

7 minuten geleden
KHN: extra omzet WK voetbal essentieel voor horeca

WOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.

23 minuten geleden
Seats and Sofas compenseert klanten voor kosten rond garanties

AMSTERDAM (ANP) - Meubelwinkelketen Seats and Sofas gaat bijna 1500 klanten compenseren voor kosten die zij maakten rond garanties. Uit onderzoek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) kwam naar voren dat klanten van Seats and Sofas die een beroep deden op hun garantie het meubel zelf bij een winkel moesten brengen of moesten betalen voor het laten ophalen of voor een monteur. De ACM stelt dat zij hierdoor onterecht werden belast met extra kosten.

31 minuten geleden
Frankfurt Airport: dit jaar nog geen herstel van coronacrisis

FRANKFURT (ANP/DPA) - Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, verwacht dat het aantal passagiers dit jaar verder zal groeien, maar nog steeds onder het niveau van voor de coronacrisis blijft. Luchthavenexploitant Fraport rekent voor dit jaar op 65 miljoen tot 66 miljoen reizigers. In 2019, het jaar voor de uitbraak van de wereldwijde pandemie, waren dat er nog ruim 70,5 miljoen.

56 minuten geleden
Minister: Irak praat met Iran over veilige doorgang olietankers

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak is in gesprek met Iran om olietankers veilig de Straat van Hormuz te laten passeren. Dat heeft de Irakese minister van Olie Hayan Abdel-Ghani gezegd, meldt een Iraaks staatsmedium dinsdag. De zeestraat is sinds het uitbreken van de Iranoorlog grotendeels gesloten.

58 minuten geleden
Ook ABN AMRO beperkt mogelijkheden aflossingsvrije hypotheek

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO beperkt de mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheken. Voor nieuwe hypotheken geldt vanaf 1 juni dat de aflossingsvrije hypotheek maximaal 30 procent van de woningwaarde mag bedragen. Bij huizen met een waarde tot 1 miljoen euro geldt bovendien een maximaal aflossingsvrij bedrag van 150.000 euro.

1 uur geleden
AEX opent licht lager, olieprijzen gaan omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een kleine min geopend, na de plus op maandag. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die lieten weer een stijging zien, na de daling een dag eerder. Iran heeft opnieuw aanvallen uitgevoerd op energiefaciliteiten in de regio. Bij het grote Shah-gasveld in de Verenigde Arabische Emiraten is brand ontstaan. De brand is onder controle en er zijn geen gewonden door de aanval.

1 uur geleden