Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadpalenmaker Alfen keldert op Damrak na omzetalarm

Laadpalenmaker Alfen keldert op Damrak na omzetalarm

AMSTERDAM (ANP) - Alfen zag woensdag ruim een derde van zijn beurswaarde verdampen op de Amsterdamse beurs, na een vertraagde opening door het grote aantal verkooporders. De fabrikant van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet verlaagde de omzetverwachting voor dit jaar door zwakker dan verwachte marktomstandigheden. De omzetverlaging is vooral het gevolg van het uitstel van een groot aantal grote deals voor energieopslagsystemen die in het tweede kwartaal zouden worden getekend.

Alfen kampt ook met aanvoerproblemen bij de divisie Smart Grid Solutions en tegenvallende verkopen van laadpalen door de zwakkere verkoop van elektrische auto's in Europa. Het bedrijf voorziet nu een jaaromzet van 485 miljoen tot 520 miljoen euro. Eerder werd gerekend op een omzet van tussen de 590 miljoen en 660 miljoen euro. Ook de verwachting van de winstmarge ging omlaag. Om de lagere omzet op te vangen wil het bedrijf de kosten verlagen.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 931,96 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 879,06 punten, door de koersval van 36 procent van Alfen. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,9 procent.

Chipbedrijven

Philips was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van ruim 2 procent. Uit een melding bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC bleek dat het Italiaanse investeringsbedrijf Exor zijn belang in het zorgtechnologiebedrijf verder heeft uitgebreid. Exor, dat ook deel uitmaakt van de AEX, won 0,4 procent.

De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI klommen tot 0,9 procent, dankzij het koersherstel van het belangrijke Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia. Dsm-firmenich won 0,3 procent. Het voedings- en gezondheidsbedrijf heeft 800 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van een obligatielening. Staalconcern ArcelorMittal voerde de schaarse dalers aan, met een min van 0,4 procent.

Heijmans

Heijmans steeg 1,4 procent. Het bouwbedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met woningcorporatie Rochdale voor de transformatie van het zuidelijke deel van de Lodewijk Van Deysselbuurt in Amsterdam Nieuw-West. Accsys Technologies zakte 9 procent, na tegenvallende resultaten van de houtspecialist. Ebusco (min 3 procent) zette de daling voort. De fabrikant van elektrische bussen verloor dinsdag al 8 procent na een omzetalarm.

De euro was 1,0686 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 81,24 dollar. Brentolie klom 0,4 procent in prijs tot 85,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: oliekraan OPEC+ mogelijk verder open na aanval op Iran

WENEN (ANP/AFP) - De aanvallen op Iran van zaterdag nopen oliekartel OPEC+ mogelijk om de oliekraan extra open te draaien. OPEC+ zal de mogelijkheid van een grotere verhoging van de olieproductie overwegen wanneer belangrijke leden zondag bijeenkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een van de afgevaardigden bij de organisatie.

38 minuten geleden
Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen verspreid over de wereld schrappen zaterdag vluchten naar het Midden-Oosten om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. KLM schrapte bijvoorbeeld een vlucht naar Tel Aviv. Andere grote maatschappijen kwamen met soortgelijke maatregelen.

1 uur geleden
Huiseigenaren meer kwijt aan ozb, VEH maakt zich zorgen

AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.

2 uur geleden
Bitcoin daalt in waarde na aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.

3 uur geleden
KLM schrapt vlucht naar Tel Aviv na aanvallen op Iran

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.

3 uur geleden
Hackers zetten voor derde dag op rij klantgegevens Odido online

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."

4 uur geleden
CNV: jaarlijks zeker 25.000 zwangeren geraakt door kabinetsplan

DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.

5 uur geleden