Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadpalenmaker Alfen keldert op Damrak na omzetalarm

Laadpalenmaker Alfen keldert op Damrak na omzetalarm

AMSTERDAM (ANP) - Alfen zag woensdag ruim een derde van zijn beurswaarde verdampen op de Amsterdamse beurs, na een vertraagde opening door het grote aantal verkooporders. De fabrikant van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet verlaagde de omzetverwachting voor dit jaar door zwakker dan verwachte marktomstandigheden. De omzetverlaging is vooral het gevolg van het uitstel van een groot aantal grote deals voor energieopslagsystemen die in het tweede kwartaal zouden worden getekend.

Alfen kampt ook met aanvoerproblemen bij de divisie Smart Grid Solutions en tegenvallende verkopen van laadpalen door de zwakkere verkoop van elektrische auto's in Europa. Het bedrijf voorziet nu een jaaromzet van 485 miljoen tot 520 miljoen euro. Eerder werd gerekend op een omzet van tussen de 590 miljoen en 660 miljoen euro. Ook de verwachting van de winstmarge ging omlaag. Om de lagere omzet op te vangen wil het bedrijf de kosten verlagen.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 931,96 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 879,06 punten, door de koersval van 36 procent van Alfen. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,9 procent.

Chipbedrijven

Philips was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van ruim 2 procent. Uit een melding bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC bleek dat het Italiaanse investeringsbedrijf Exor zijn belang in het zorgtechnologiebedrijf verder heeft uitgebreid. Exor, dat ook deel uitmaakt van de AEX, won 0,4 procent.

De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI klommen tot 0,9 procent, dankzij het koersherstel van het belangrijke Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia. Dsm-firmenich won 0,3 procent. Het voedings- en gezondheidsbedrijf heeft 800 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van een obligatielening. Staalconcern ArcelorMittal voerde de schaarse dalers aan, met een min van 0,4 procent.

Heijmans

Heijmans steeg 1,4 procent. Het bouwbedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met woningcorporatie Rochdale voor de transformatie van het zuidelijke deel van de Lodewijk Van Deysselbuurt in Amsterdam Nieuw-West. Accsys Technologies zakte 9 procent, na tegenvallende resultaten van de houtspecialist. Ebusco (min 3 procent) zette de daling voort. De fabrikant van elektrische bussen verloor dinsdag al 8 procent na een omzetalarm.

De euro was 1,0686 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 81,24 dollar. Brentolie klom 0,4 procent in prijs tot 85,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bioplasticmaker Avantium zakt op Damrak na vertraging bij fabriek

AMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 8 procent lager gezet.

9 minuten geleden
CSG haalt miljarden op met grootste defensiebeursgang ooit

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.

54 minuten geleden
Bioplasticfabrikant Avantium stelt opening fabriek Delfzijl uit

AMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.

56 minuten geleden
Maleisiƫ heft beperkingen tegen Grok op na veiligheidsmaatregelen

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisiƫ heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.

1 uur geleden
TikTok rondt joint venture in VS af om verbod te voorkomen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.

3 uur geleden
EIB-directeur: bouw krijgt probleem als personeelstekort blijft

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.

3 uur geleden
Achmea ziet toename conflicten bij koop en verkoop van woningen

ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.

8 uur geleden