Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadpalenmaker Alfen daalt op Damrak na reorganisatie

Laadpalenmaker Alfen daalt op Damrak na reorganisatie

AMSTERDAM (ANP) - Alfen stond dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en energieopslagsystemen gaat zijn personeelsbestand met 15 procent, ofwel zo'n 140 banen, verminderen om kosten te besparen. Eind juni gaf Alfen al een omzet- en winstalarm door zwakker dan verwachte marktomstandigheden. Doordat er minder elektrische auto's worden verkocht, viel de verkoop van laadpalen tegen. Ook werden veel grote deals voor energieopslagsystemen uitgesteld.

Alfen gaf nu aan een beperkte omzetgroei te voorzien in 2024 tot 2025 door de huidige zwakte in de markt van elektrische voertuigen en de grilligheid in de markt voor energieopslagsystemen. Ook is Alfen nog in gesprek met de bank over een nieuwe financieringsovereenkomst. Het aandeel zakte bijna 4 procent. Maandag won Alfen nog 4 procent, nadat het door zakenbank Kepler Cheuvreux van de verkooplijst werd gehaald.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel een fractie hoger op 922,91 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 905,04 punten. Londen en Parijs daalden tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt klom 0,5 procent.

Sterke opmars

ASML en ASMI wonnen ruim 1 procent, na de sterke opmars van Nvidia op Wall Street. Topman en oprichter Jensen Huang zei dat de nieuwe AI-chip van Nvidia "volop in productie" is en dat de vraag ernaar "waanzinnig" is.

Zorgtechnologiebedrijf Philips steeg 1,5 procent dankzij een koopadvies van Oddo BHF. Prosus zakte ruim 3 procent. De techinvesteerder kampte met een fors koersverlies van het Chinese Tencent, waarvan het grootaandeelhouder is. Shell had last van de sterke daling van de olieprijzen en verloor dik 2 procent. ABN AMRO daalde 0,9 procent. De Nederlandse overheid wil het belang in de bank terugbrengen tot zo'n 30 procent.

Stijgingen

Air France-KLM profiteerde van de goedkopere olie en won 3,5 procent. InPost klom 1,5 procent. De aanbieder van postkluisjes heeft het resterende belang van 70 procent in het Britse Menzies Distribution Group overgenomen.

Fastned steeg 6 procent. De uitbater van snellaadstations groeide in het derde kwartaal opnieuw harder dan de markt voor elektrische auto's.

De olieprijzen gingen omlaag na berichten dat Israël geen Iraanse olie-installaties zal aanvallen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,7 procent minder op 71,07 dollar. Brentolie werd 3,6 procent goedkoper op 74,67 dollar per vat. De euro was 1,0885 dollar waard, tegen 1,0906 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Vlucht Air China omgeleid nadat batterij in handbagage vlam vatte

SHANGHAI (ANP/AFP/BELGA) - Een passagiersvlucht van Air China moest zaterdag uitwijken naar Shanghai, nadat een batterij in de handbagage van een passagier vlam had gevat. Het vliegtuig was onderweg van de Oost-Chinese stad Hangzhou naar een vliegveld nabij de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.

1 uur geleden
Franse minister benadrukt noodzaak goedkeuring begroting

PARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk door S&P Global is een "wake-upcall" voor het land om de begroting voor 2026 goed te keuren. Dat heeft de Franse economieminister Roland Lescure gezegd.

5 uur geleden
Sleijpen: economische onzekerheid maakt voorspelling rente lastig

WASHINGTON (ANP) - Door de handelsoorlog is sprake van grote economische onzekerheid en dat maakt het volgens president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) lastig om te zeggen waar het de komende tijd heengaat met de rente in de eurozone. Dat heeft hij laten weten in de marge van de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

7 uur geleden
Sleijpen: vlottrekken woningmarkt vraagt pakket aan maatregelen

WASHINGTON (ANP) - De woningmarkt in Nederland zit "redelijk vast" en om dat op te lossen is een heel pakket aan maatregelen nodig. Dat stelt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB). "Dat zal ook niet binnen een jaar gebeurd zijn", voorziet hij. Er moet volgens hem opnieuw naar het totaalplaatje gekeken worden.

7 uur geleden
DNB-president vindt Nederlandse inflatie hardnekkig hoog

WASHINGTON (ANP) - De Nederlandse inflatie blijft hardnekkig hoog vergeleken met het gemiddelde in de eurozone. Om het tempo van de prijsstijging omlaag te krijgen en tegelijk de economische groei meer aan te zwengelen, zal het nieuwe kabinet op meerdere terreinen aan de slag moeten, voorziet president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in gesprek met het ANP.

7 uur geleden
Boeing mag productie 737 MAX-vliegtuigen opvoeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - Boeing mag de productie van zijn 737 MAX-vliegtuigen opvoeren. Die was eerder beperkt na een incident met een losgeraakt deurpaneel. De vliegtuigbouwer heeft nu toestemming gekregen van de Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA om 42 toestellen per maand te produceren in plaats van 38.

7 uur geleden
China stemt in met nieuwe handelsgesprekken met VS

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft aangekondigd dat het heeft ingestemd met een nieuwe ronde handelsgesprekken met de Verenigde Staten. China wil dat deze "zo snel mogelijk" plaatsvinden. De leiders proberen hiermee een nieuwe schadelijke tarievenoorlog te voorkomen.

8 uur geleden