Laadpalenmaker Alfen daalt op afwachtend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. De laadpalenmaker liet weten dat de benoeming van Boudewijn Tans als financieel directeur niet doorgaat. Volgens het bestuur en hijzelf is er geen "match", zoals beide partijen aanvankelijk hadden verwacht. In november vorig jaar werd bekend dat Tans financieel topman Jeroen van Rossen zou opvolgen, die Alfen na meer dan acht jaar deze maand verlaat. Het aandeel werd dik 6 procent lager gezet.
Beleggers deden het verder rustig aan in afwachting van de publicatie van het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat. Op de beursvloeren wordt gehoopt dat de inflatie in de grootste economie ter wereld voldoende is afgekoeld en de Amerikaanse centrale bank spoedig kan beginnen met het verlagen van de rente. Bij een hoger dan verwacht inflatiecijfer zou de Federal Reserve kunnen besluiten om de rente langer hoog te houden.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 883,47 punten. De hoofdindex eindigde een dag eerder nog op een nieuw slotrecord van 884,86 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 941,24 punten onder aanvoering van Alfen. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,4 procent.
Omzetdaling
Techinvesteerder Prosus was de grootste daler bij de Amsterdamse hoofdfondsen met een min van 1,1 procent. Voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich ging aan kop met een plus van 0,6 procent.
Nedap won 0,3 procent. De apparatenproducent zag de omzet in het eerste kwartaal met 6 procent dalen vergeleken met het sterke eerste kwartaal van 2023. Voor het hele jaar rekent Nedap wel op een omzetgroei, waarbij de groei in de tweede jaarhelft zal worden gerealiseerd.
Financiering aantrekken
In Parijs zakte Atos 2 procent. Het noodlijdende Franse IT-bedrijf wil in totaal 1,2 miljard euro aan financiering aantrekken om schulden af te lossen en zijn activiteiten voort te zetten. BP won 1,1 procent in Londen, na een positief handelsbericht van het Britse olie- en gasconcern. In Amsterdam won Shell 0,2 procent.
In Brussel steeg Onward Medical 4,8 procent. Het Eindhovense bedrijf, dat werkt aan technologie die mensen met een dwarslaesie weer moet helpen bewegen, heeft een koopadvies gekregen van de Amerikaanse investeringsbank Stifel.
De euro was 1,0857 dollar waard, tegen 1,0852 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 86,66 dollar. Brentolie werd ook 0,3 procent duurder, op 90,64 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Novartis heeft maandag ruim 3 procent aan beurswaarde verloren op de beurs in Zürich. De Zwitserse farmaceut heeft binnen een week tijd een tweede tegenslag te verduren gekregen bij zijn medicijnonderzoek, nadat een veelbelovend hartmedicijn in een vergevorderde studie toch niet zo goed bleek te werken. Beleggers zijn daarvan geschrokken.
1 uur geledenRAAMSDONKSVEER (ANP) - Het Nederlandse PAL-V kan de productie starten van de eerste vliegende auto ter wereld. Dat zegt topman Robert Dingemanse in een interview in Het Financieele Dagblad. In 2028 moet de vliegende auto volledig goedgekeurd de lucht in gaan.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Nederlanders geven steeds meer uit aan eten met een duurzaamheidskeurmerk. Toch blijven deze producten in het totale boodschappenmandje een betrekkelijk klein aandeel vormen, komt naar voren uit onderzoek van Wageningen University & Research.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.
3 uur geleden