Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadpalenmaker Alfen centraal op Damrak na omzetalarm

Laadpalenmaker Alfen centraal op Damrak na omzetalarm

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar Alfen. De verkoper van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet verlaagde de omzetverwachting voor dit jaar door zwakker dan verwachte marktomstandigheden. De omzetverlaging is vooral het gevolg van het uitstel van een groot aantal grote deals voor energieopslagsystemen die in het tweede kwartaal zouden worden getekend.

Daarnaast kampt Alfen met aanvoerproblemen bij de divisie Smart Grid Solutions. Ook de verkoop van laadpalen valt tegen door de zwakkere verkoop van elektrische auto's in Europa. Alfen voorziet nu een jaaromzet van 485 miljoen tot 520 miljoen euro. Eerder ging het bedrijf nog uit van een omzet van tussen de 590 miljoen en 660 miljoen euro. Als gevolg van de lagere omzet zal de winstmarge rond de 5 procent uitkomen. Eerder hoopte Alfen nog de marge van ruim 11 procent in 2023 te overtreffen.

Om de lagere omzet op te vangen wil het bedrijf de kosten verlagen. Ook worden gesprekken gevoerd met de banken over de financieringsvoorwaarden. Bij de publicatie van de halfjaarcijfers in augustus zal Alfen een update geven over de financiële doelen voor de komende jaren.

Nvidia

De AEX-index lijkt licht hoger te openen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine winsten beginnen. De Aziatische aandelenmarkten lieten een verdeeld beeld zien. De Nikkei in Tokio klom 1,3 procent. Vooral de Japanse chipbedrijven veerden op na het koersherstel van het Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia op Wall Street.

De beurs in Hongkong bleef onveranderd en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,1 procent. De beurs in Sydney zakte 0,8 procent. Een sterker dan verwachte toename van de Australische inflatie wakkerde de vrees aan dat de centrale bank de rente mogelijk gaat verhogen.

Overnamespeculatie

In de maaltijdbezorgsector reageren beleggers mogelijk op overnamespeculatie. Persbureau Reuters meldde dat de Amerikaanse maaltijdbezorger DoorDash zijn Britse branchegenoot Deliveroo zou hebben benaderd over een overname. De partijen konden het volgens bronnen echter niet eens worden over de prijs en de gesprekken zijn gestaakt.

Op het Damrak kondigde voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich aan 800 miljoen euro te hebben opgehaald met de uitgifte van een obligatielening.

De euro was 1,0705 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 81,29 dollar. Brentolie klom 0,5 procent in prijs tot 85,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ferrari herstelt op beurs dankzij interesse voor elektrisch model

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.

32 minuten geleden
IATA: wereldwijd minder vliegpassagiers door oorlog Midden-Oosten

GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.

1 uur geleden
Klanten bij de Bijenkorf geven dik 8 procent minder uit

AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Snowflake fors hoger op Wall Street na cijfers en Amazon-deal

NEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.

2 uur geleden
Consumentenbond kritisch op prijsverhogingen KPN en Ziggo

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.

2 uur geleden
ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

4 uur geleden
Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

4 uur geleden