Laadpalenmaker Alfen centraal op Damrak na omzetalarm
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar Alfen. De verkoper van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet verlaagde de omzetverwachting voor dit jaar door zwakker dan verwachte marktomstandigheden. De omzetverlaging is vooral het gevolg van het uitstel van een groot aantal grote deals voor energieopslagsystemen die in het tweede kwartaal zouden worden getekend.
Daarnaast kampt Alfen met aanvoerproblemen bij de divisie Smart Grid Solutions. Ook de verkoop van laadpalen valt tegen door de zwakkere verkoop van elektrische auto's in Europa. Alfen voorziet nu een jaaromzet van 485 miljoen tot 520 miljoen euro. Eerder ging het bedrijf nog uit van een omzet van tussen de 590 miljoen en 660 miljoen euro. Als gevolg van de lagere omzet zal de winstmarge rond de 5 procent uitkomen. Eerder hoopte Alfen nog de marge van ruim 11 procent in 2023 te overtreffen.
Om de lagere omzet op te vangen wil het bedrijf de kosten verlagen. Ook worden gesprekken gevoerd met de banken over de financieringsvoorwaarden. Bij de publicatie van de halfjaarcijfers in augustus zal Alfen een update geven over de financiële doelen voor de komende jaren.
Nvidia
De AEX-index lijkt licht hoger te openen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine winsten beginnen. De Aziatische aandelenmarkten lieten een verdeeld beeld zien. De Nikkei in Tokio klom 1,3 procent. Vooral de Japanse chipbedrijven veerden op na het koersherstel van het Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia op Wall Street.
De beurs in Hongkong bleef onveranderd en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,1 procent. De beurs in Sydney zakte 0,8 procent. Een sterker dan verwachte toename van de Australische inflatie wakkerde de vrees aan dat de centrale bank de rente mogelijk gaat verhogen.
Overnamespeculatie
In de maaltijdbezorgsector reageren beleggers mogelijk op overnamespeculatie. Persbureau Reuters meldde dat de Amerikaanse maaltijdbezorger DoorDash zijn Britse branchegenoot Deliveroo zou hebben benaderd over een overname. De partijen konden het volgens bronnen echter niet eens worden over de prijs en de gesprekken zijn gestaakt.
Op het Damrak kondigde voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich aan 800 miljoen euro te hebben opgehaald met de uitgifte van een obligatielening.
De euro was 1,0705 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 81,29 dollar. Brentolie klom 0,5 procent in prijs tot 85,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
11 uur geleden