Laadpalenmaker Alfen centraal op Damrak na omzetalarm
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag onder meer uit naar Alfen. De verkoper van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet verlaagde de omzetverwachting voor dit jaar door zwakker dan verwachte marktomstandigheden. De omzetverlaging is vooral het gevolg van het uitstel van een groot aantal grote deals voor energieopslagsystemen die in het tweede kwartaal zouden worden getekend.
Daarnaast kampt Alfen met aanvoerproblemen bij de divisie Smart Grid Solutions. Ook de verkoop van laadpalen valt tegen door de zwakkere verkoop van elektrische auto's in Europa. Alfen voorziet nu een jaaromzet van 485 miljoen tot 520 miljoen euro. Eerder ging het bedrijf nog uit van een omzet van tussen de 590 miljoen en 660 miljoen euro. Als gevolg van de lagere omzet zal de winstmarge rond de 5 procent uitkomen. Eerder hoopte Alfen nog de marge van ruim 11 procent in 2023 te overtreffen.
Om de lagere omzet op te vangen wil het bedrijf de kosten verlagen. Ook worden gesprekken gevoerd met de banken over de financieringsvoorwaarden. Bij de publicatie van de halfjaarcijfers in augustus zal Alfen een update geven over de financiƫle doelen voor de komende jaren.
Nvidia
De AEX-index lijkt licht hoger te openen. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met kleine winsten beginnen. De Aziatische aandelenmarkten lieten een verdeeld beeld zien. De Nikkei in Tokio klom 1,3 procent. Vooral de Japanse chipbedrijven veerden op na het koersherstel van het Amerikaanse AI-chipbedrijf Nvidia op Wall Street.
De beurs in Hongkong bleef onveranderd en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,1 procent. De beurs in Sydney zakte 0,8 procent. Een sterker dan verwachte toename van de Australische inflatie wakkerde de vrees aan dat de centrale bank de rente mogelijk gaat verhogen.
Overnamespeculatie
In de maaltijdbezorgsector reageren beleggers mogelijk op overnamespeculatie. Persbureau Reuters meldde dat de Amerikaanse maaltijdbezorger DoorDash zijn Britse branchegenoot Deliveroo zou hebben benaderd over een overname. De partijen konden het volgens bronnen echter niet eens worden over de prijs en de gesprekken zijn gestaakt.
Op het Damrak kondigde voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich aan 800 miljoen euro te hebben opgehaald met de uitgifte van een obligatielening.
De euro was 1,0705 dollar waard, tegen 1,0706 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 81,29 dollar. Brentolie klom 0,5 procent in prijs tot 85,40 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak is woensdag opnieuw hoger van start gegaan, geholpen door een daling van de olieprijzen. Het aandeel Unilever stond kort na de opening 0,3 procent lager na een gerucht dat het concern overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdboxbezorger HelloFresh verwacht dat de omzet in 2026 voor het tweede jaar op rij daalt. Volgens het Duitse bedrijf verloopt het herstel van de markt voor kant-en-klaarmaaltijden traag, terwijl winterweer aan het begin van het jaar heeft geleid tot geannuleerde leveringen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het bedrijf achter de onlinewoonwinkel Fonq heeft uitstel van betaling gekregen. Fonq Groep vroeg het verzoek dinsdag aan. De rechtbank in Utrecht heeft het uitstel verleend en twee bewindvoerders aangesteld, werd woensdag bekend.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De komende jaren ontstaan grote tekorten aan technisch personeel voor het onderhoud en de vernieuwing van het spoor. Dat zorgt voor vertragingen van de werkzaamheden, waardoor de kans op storingen groter wordt en er extra kosten voor spoedreparaties bij komen. Hiervoor waarschuwt de railinfrasector, zegt ProRail.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel zijn woensdag verder gestegen. Dat meldt consumentenorganisatie UnitedConsumers die de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen bijhoudt. Op dinsdag steeg de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 al tot een nieuw recordniveau van meer dan 2,50 euro per liter.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal cabrio's op de Nederlandse wegen neemt gestaag af, mede door de groeiende populariteit van SUV's en de opmars van elektrische auto's. Vorig jaar werden 954 auto's met een open dak verkocht, vergeleken met 1661 stuks vier jaar eerder. Dit is slechts 0,25 procent van de totale nieuwverkoop van personenauto's, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.
12 uur geleden