Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadpalenbedrijf Allego pakt winst bij debuut op Wall Street

Laadpalenbedrijf Allego pakt winst bij debuut op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Het Nederlandse laadpalenbedijf Allego is door beleggers fors hoger gezet bij zijn debuut op de beurs in New York. Voor de beursgang fuseerde Allego met een leeg beursfonds van investeerder Apollo Global Management. De beurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Beleggers verwerkten onder meer berichten over onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland.

Een woordvoerder van het Kremlin sprak eerdere berichten over vooruitgang in die onderhandelingen tegen. Wel gingen de gesprekken tussen de twee landen donderdag verder. Beleggers lijken intussen vertrouwd met het rentebesluit van de Federal Reserve. Die kondigde aan de rente met 0,25 procentpunt te verhogen. Later volgen nog meer rentestappen om de hoge inflatie in te dammen, zei voorzitter Jerome Powell.

De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 1,2 procent op 34.480,76 punten. De brede S&P 500 dikte 1,2 procent aan tot 4411,67 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,3 procent tot 13.614,78 punten.

Olieprijzen

Allego won op zijn eerste handelsdag 14 procent ten opzichte van de openingskoers van 8,05 dollar. De Arnhemse onderneming werd in 2013 door Alliander opgezet om laadoplossingen op maat te maken voor gemeenten, bedrijven en vervoersmaatschappijen. Op dit moment heeft het bedrijf in zestien landen meer dan 28.000 laadpunten voor elektrische auto's geïnstalleerd. De Franse investeerder Meridiam kocht Allego in 2018 en heeft nu nog steeds een meerderheidsbelang.

De olieprijzen stegen fors na dagen van dalingen, en daarvan profiteerden olieconcerns ExxonMobil, ConocoPhillips en Chevron met winsten tot 4,2 procent. Occidental (plus 9,5 procent) kreeg een extra steun doordat superbelegger Warren Buffetts investeringsmaatschappij Berkshire Hathaway haar belang in het bedrijf vergrootte. Amerikaanse olie werd 8,8 procent duurder op 103,41 dollar per vat. Brentolie steeg 8,9 procent in prijs tot 106,66 dollar per vat.

Pfizer en Modrena

Pfizer en Moderna zijn aangeklaagd door het Amerikaanse biotechbedrijf Alnylam Pharmaceuticals. De twee farmaceuten zouden met hun coronavaccins inbreuk maken op een patent van dat bedrijf. Alnylam eist een schadevergoeding, maar het is nog niet bekend hoe hoog die is. Pfizer won 2,5 procent en Moderna werd 0,7 procent lager gezet. Alnylam steeg 2,6 procent.

De euro was 1,1094 dollar waard, tegen 1,1042 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

6 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

6 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

8 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

11 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

13 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

23 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden