Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadpalenbedrijf Allego pakt winst bij debuut op Wall Street

Laadpalenbedrijf Allego pakt winst bij debuut op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Het Nederlandse laadpalenbedijf Allego is door beleggers fors hoger gezet bij zijn debuut op de beurs in New York. Voor de beursgang fuseerde Allego met een leeg beursfonds van investeerder Apollo Global Management. De beurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Beleggers verwerkten onder meer berichten over onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland.

Een woordvoerder van het Kremlin sprak eerdere berichten over vooruitgang in die onderhandelingen tegen. Wel gingen de gesprekken tussen de twee landen donderdag verder. Beleggers lijken intussen vertrouwd met het rentebesluit van de Federal Reserve. Die kondigde aan de rente met 0,25 procentpunt te verhogen. Later volgen nog meer rentestappen om de hoge inflatie in te dammen, zei voorzitter Jerome Powell.

De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 1,2 procent op 34.480,76 punten. De brede S&P 500 dikte 1,2 procent aan tot 4411,67 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,3 procent tot 13.614,78 punten.

Olieprijzen

Allego won op zijn eerste handelsdag 14 procent ten opzichte van de openingskoers van 8,05 dollar. De Arnhemse onderneming werd in 2013 door Alliander opgezet om laadoplossingen op maat te maken voor gemeenten, bedrijven en vervoersmaatschappijen. Op dit moment heeft het bedrijf in zestien landen meer dan 28.000 laadpunten voor elektrische auto's geïnstalleerd. De Franse investeerder Meridiam kocht Allego in 2018 en heeft nu nog steeds een meerderheidsbelang.

De olieprijzen stegen fors na dagen van dalingen, en daarvan profiteerden olieconcerns ExxonMobil, ConocoPhillips en Chevron met winsten tot 4,2 procent. Occidental (plus 9,5 procent) kreeg een extra steun doordat superbelegger Warren Buffetts investeringsmaatschappij Berkshire Hathaway haar belang in het bedrijf vergrootte. Amerikaanse olie werd 8,8 procent duurder op 103,41 dollar per vat. Brentolie steeg 8,9 procent in prijs tot 106,66 dollar per vat.

Pfizer en Modrena

Pfizer en Moderna zijn aangeklaagd door het Amerikaanse biotechbedrijf Alnylam Pharmaceuticals. De twee farmaceuten zouden met hun coronavaccins inbreuk maken op een patent van dat bedrijf. Alnylam eist een schadevergoeding, maar het is nog niet bekend hoe hoog die is. Pfizer won 2,5 procent en Moderna werd 0,7 procent lager gezet. Alnylam steeg 2,6 procent.

De euro was 1,1094 dollar waard, tegen 1,1042 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

6 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

9 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

10 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

11 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

16 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

16 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

17 uur geleden