
La Souris roept fatbikes terug om opvoeren ongedaan te maken
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris roept opgevoerde fatbikes van het merk QMWheels terug. Het gaat om de laatste fietsen van het model V20. De fatbikes zijn volgens La Souris te makkelijk op te voeren en de verkoper wil met een beveiligingsupdate het opvoeren ongedaan maken.
Na de update kunnen de fietsen hooguit 25 kilometer per uur rijden en zijn ze minder makkelijk op te voeren. Dit doet de verkoper naar eigen zeggen omdat vaak ongelukken gebeuren met opgevoerde fatbikes. Fatbikes en andere elektrische fietsen kunnen worden opgevoerd met opvoersetjes. Rijden op een opgevoerde elektrische fiets is echter verboden.
La Souris vermoedt de afgelopen jaren ongeveer 3000 fatbikes van dit model te hebben verkocht. In totaal rijden volgens de verkoper 30.000 van deze fatbikes rond in Nederland.
QMWheels
De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) maakte in juli bekend ongeveer 3500 fatbikes van een Chinese fabrikant in beslag te hebben genomen. Die fietsen voldeden volgens de inspectie mogelijk niet aan de wet. De ILT zei dat het ging om een fabrikant die in Nederland fatbikes tegen een zeer lage prijs verhandelde, maar wilde niet zeggen welke maker dit was. Mogelijk ging het om QMWheels.
La Souris zegt nu dat de ILT recent 1100 fatbikes van de verkoper heeft ingenomen, onder meer van QMWheels. Dit is volgens de fietsverkoper niet de reden achter de terugroepactie, omdat de update al in zijn nieuwste modellen zou zijn doorgevoerd.
Onafhankelijke testrapporten
Eigenaar en topman van La Souris Armando Muis ontkent dat de in beslag genomen fatbikes niet aan de eisen voldoen, omdat onafhankelijke testrapporten van de leverancier zouden aantonen dat dit wel zo is. Hij wil dit wel nog een keer laten onderzoeken.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump stopt per direct alle handelsgesprekken met Canada in verband met een Canadese belasting op digitale diensten. Dat meldde Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Ook zei hij dat Canada binnen zeven dagen te horen krijgt welke importheffingen het land krijgt opgelegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eppo Bruins (Media) denkt dat de voorwaarden die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft gesteld aan de overname van RTL door DPG de "onafhankelijkheid van de journalistiek versterken". De ACM ging vrijdag akkoord met de overname na lang gekeken te hebben naar de voorwaarden.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil met een loonbod de vakbonden tegemoetkomen. KLM zegt de nullijn los te zullen laten en nodigt alle tien vakbonden uit voor een zogenoemd multi-overleg op 2 juli waar over vier cao's gesproken wordt. Dat overleg zal dan gaan over loon en looptijd, twee onderwerpen die voor al deze cao's relevant zijn, aldus KLM.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met winst het weekend ingegaan, mede geholpen door de nieuwe recordstanden op Wall Street. Bij de bedrijven op het Damrak stond fitnessketen Basic-Fit in de schijnwerpers door overnamegeruchten.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende Maastricht Aachen Airport (MAA) staat niet op punt van omvallen en zit daar ook niet tegenaan, zegt de Limburgse gedeputeerde Stephan Satijn. De luchthaven ten noorden van Maastricht sloot vorig jaar af met 11,5 miljoen euro verlies, fors meer dan in 2023.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische zakenbank KBC Securities zegt dat er geruchten rondgaan over een mogelijke overname van de Nederlandse fitnessketen Basic-Fit. Volgens KBC Securities zou het Amerikaanse Planet Fitness interesse hebben om het beursgenoteerde Basic-Fit over te nemen. Op de Amsterdamse aandelenbeurs ging de koers met bijna 4 procent omhoog, na een eerdere plus van meer dan 8 procent.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nike behoorde vrijdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, met kort na opening van de markt een koerswinst van meer dan 15 procent. De sportkledingfabrikant zag de omzet en winst in het afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. Het bedrijf wil daarnaast minder sportkleding voor de Amerikaanse markt in China laten maken vanwege de importheffingen van president Donald Trump. China is momenteel goed voor ongeveer 16 procent van de schoenen die Nike in de Verenigde Staten importeert. De helft van alle Nike-schoenen wordt in Vietnam gemaakt.
5 uur geleden