Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

La Liga schrapt Olmo van lijst Barcelona voor rest van seizoen

La Liga schrapt Olmo van lijst Barcelona voor rest van seizoen

BARCELONA (ANP) - Dani Olmo mag in de tweede helft van de Spaanse competitie niet voor FC Barcelona uitkomen. La Liga heeft de naam van de aanvallende middenvelder van de spelerslijst van de Spaanse topclub gehaald.

FC Barcelona probeerde Olmo afgelopen week vergeefs speelgerechtigd te krijgen. Een Spaanse rechter wees het verzoek van FC Barcelona dinsdag voor de tweede keer af. Drie dagen na de eerste afwijzing kreeg de club ook bij een andere rechter te horen dat Barcelona Olmo niet kan inschrijven, omdat de club door de schuldenlast niet voldoet aan de regels voor het salarisplafond. Barcelona heeft nu de Spaanse voetbalbond om hulp gevraagd.

FC Barcelona nam Olmo afgelopen zomer voor 60 miljoen euro over van RB Leipzig. Vervolgens bleek de international van Spanje niet speelgerechtigd voor competitiewedstrijden.

Clausule

De situatie voor Olmo veranderde nadat zijn ploeggenoot Andreas Christensen een zware blessure had opgelopen. FC Barcelona mocht de middenvelder toen alsnog voor een half jaar inschrijven, maar die termijn verliep op 31 december. Olmo staat nog tot medio 2030 bij Barcelona onder contract. Volgens Spaanse media bevat zijn verbintenis een clausule waardoor hij mag vertrekken als Barcelona er niet in slaagt hem in te schrijven.

Olmo was de afgelopen maanden een belangrijke speler voor Barcelona, de huidige nummer 3 van La Liga. De spelmaker scoorde vijf keer in elf competitieduels. Hij was door een spierblessure een maand niet inzetbaar.

FC Barcelona mag Victor Pau in de tweede helft van het seizoen ook niet meer opstellen omdat het anders de financiƫle regels van La Liga overtreedt.

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

4 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

7 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

7 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

9 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

9 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

9 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

14 uur geleden