La Liga schrapt Olmo van lijst Barcelona voor rest van seizoen
BARCELONA (ANP) - Dani Olmo mag in de tweede helft van de Spaanse competitie niet voor FC Barcelona uitkomen. La Liga heeft de naam van de aanvallende middenvelder van de spelerslijst van de Spaanse topclub gehaald.
FC Barcelona probeerde Olmo afgelopen week vergeefs speelgerechtigd te krijgen. Een Spaanse rechter wees het verzoek van FC Barcelona dinsdag voor de tweede keer af. Drie dagen na de eerste afwijzing kreeg de club ook bij een andere rechter te horen dat Barcelona Olmo niet kan inschrijven, omdat de club door de schuldenlast niet voldoet aan de regels voor het salarisplafond. Barcelona heeft nu de Spaanse voetbalbond om hulp gevraagd.
FC Barcelona nam Olmo afgelopen zomer voor 60 miljoen euro over van RB Leipzig. Vervolgens bleek de international van Spanje niet speelgerechtigd voor competitiewedstrijden.
Clausule
De situatie voor Olmo veranderde nadat zijn ploeggenoot Andreas Christensen een zware blessure had opgelopen. FC Barcelona mocht de middenvelder toen alsnog voor een half jaar inschrijven, maar die termijn verliep op 31 december. Olmo staat nog tot medio 2030 bij Barcelona onder contract. Volgens Spaanse media bevat zijn verbintenis een clausule waardoor hij mag vertrekken als Barcelona er niet in slaagt hem in te schrijven.
Olmo was de afgelopen maanden een belangrijke speler voor Barcelona, de huidige nummer 3 van La Liga. De spelmaker scoorde vijf keer in elf competitieduels. Hij was door een spierblessure een maand niet inzetbaar.
FC Barcelona mag Victor Pau in de tweede helft van het seizoen ook niet meer opstellen omdat het anders de financiële regels van La Liga overtreedt.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
12 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
12 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
18 uur geleden