La Liga onderzoekt racistische uitlatingen voetballer Cádiz
MADRID (ANP) - De Spaanse voetballiga doet onderzoek naar speler Juan Cala van Cádiz, die zondag in de wedstrijd uit La Liga tegen Valencia de Franse verdediger Mouctar Diakhaby racistisch zou hebben beledigd.
"Met de Liga veroordelen we elke vorm van racisme", verklaarde voorzitter Javier Tebas op de Spaanse televisie. "We hebben videobeelden ter beschikking en zullen zo vaststellen wat er precies gebeurd is. De Liga staat niet toe dat er racisme in het voetbal heerst."
De spelers van Valencia verlieten het veld in Cádiz na 30 minuten in de eerste helft, nadat Diakhaby boos verhaal was gaan halen bij Cala. Die zou hem racistisch hebben bejegend.
Te emotioneel
Na een kwartier werd de wedstrijd hervat. Diakhaby bleef achter in de kleedkamer, hij was te emotioneel om verder te spelen. Volgens Valencia wilde Diakhaby dat er verder werd gevoetbald. "We zijn één met jou", liet de clubleiding via Twitter weten. "Nee tegen racisme."
Cala, nota bene de maker van 1-0, keerde wel terug op het veld. Hij werd in de rust gewisseld en zijn vervanger Marcos Mauro maakte vlak voor tijd het winnende doelpunt voor Cádiz, dat met 2-1 won.
Cala ontkende na afloop Diakhaby te hebben beledigd. Cádiz meldde via Twitter dat de verdediger dinsdag met een verklaring komt.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft met de nodige moeite de koppositie in de Eredivisie weer overgenomen van PSV. De formatie van trainer Robin van Persie boekte een 3-1-zege op FC Volendam, net genoeg om de Eindhovenaren op doelsaldo te passeren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts legt zich niet neer bij een verloren seizoen voor Ajax. "We moeten gewoon door", zei hij na een gelijkspel tegen sc Heerenveen (1-1). "Woensdag spelen we weer een mooie wedstrijd tegen Galatasaray. Natuurlijk heb ik daar zin in. Voetballen in de Champions League is het mooiste wat er is."
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft zich na de bekeruitschakeling van eerder deze week herpakt in de Eredivisie door thuis met 1-0 van Go Ahead Eagles te winnen. Voor de club uit Breda is het de eerste zege in zes weken tijd.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de negende competitiewedstrijd in de Bundesliga gewonnen. De ongeslagen ploeg van trainer Vincent Kompany rekende af met Bayer Leverkusen: 3-0. Dat was ook al de stand bij rust.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga erkent dat Ajax te wisselvallig presteert om mee te strijden om de bovenste twee plekken van de Eredivisie, die een ticket voor de Champions League opleveren. "We hebben in de voorbereiding onze doelstellingen neergelegd", zei hij na een gelijkspel (1-1) tegen sc Heerenveen. "We hadden gehoopt dat we verder waren."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Toeschouwers bij de wedstrijd tussen FC Utrecht en NEC kunnen zondag geen kraanwater drinken in Stadion Galgenwaard. De maatregel is genomen vanwege een kookadvies in de regio Utrecht door een besmetting in het drinkwaternet. Dit meldt FC Utrecht op de eigen website.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ondermaats presteren onder trainer John Heitinga. De club verspeelde ook in het thuisduel met sc Heerenveen punten (1-1). Het optreden van de ploeg uit de hoofdstad voorspelt weinig goeds voor de komende duels met Galatasaray en FC Utrecht voor de interlandperiode.
4 uur geleden