La Liga meldt verlies van 892 miljoen euro over seizoen 2020-2021
MADRID (ANP) - De Spaanse competitie La Liga heeft over het door de coronapandemie getroffen seizoen 2020-2021 een verlies van 892 miljoen euro geleden. FC Barcelona is voor meer dan de helft van dat verlies (53 procent) verantwoordelijk, zo staat in de jaarcijfers. Het is voor het eerst sinds 2012 dat La Liga verlies meldt, maar de competitie verwacht over twee seizoenen volledig hersteld te zijn.
La Liga had een totale omzet van 3,818 miljard euro. Dat was een daling van 24,1 procent ten opzichte van het seizoen 2019-2020, dat ook getroffen werd door de coronapandemie, maar slechts in enkele maanden. De inkomsten uit de wedstrijddagen en de verkoop van spelers daalden met respectievelijk 53 en 52 procent. Ook was er een daling van de commerciële inkomsten.
"De hoge solvabiliteit en verantwoordelijkheid van de meeste clubs hebben ervoor gezorgd dat het Spaanse voetbal deze crisis heeft overleefd", zei La Liga in een verklaring. "Een krachtig herstel wordt verwacht in seizoen 2021-2022 en in seizoen 2023-2024 moet het normale niveau weer zijn bereikt."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
10 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
11 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA heeft zondag vanwege meningsverschillen met wereldvoetbalbond FIFA geweigerd om naar de WK-finale tussen Spanje en Argentinië te gaan. Het zou gaan om meningsverschillen over tuchtprocedures, de logistiek rond de arbitrage en de organisatie van de wedstrijden. Dat meldde een bron aan persbureau Reuters.
11 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi noemt de pijn van het verliezen van de WK-finale tegen Spanje enorm. "Deze wond heeft tijd nodig om te genezen", schreef hij op Instagram een dag na de nederlaag.
13 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe VI heeft de nationale voetbalploeg van zijn land bedankt na de gewonnen WK-finale tegen Argentinië van zondag. "Als ons nationale team speelt, spelen we allemaal mee. Als jullie winnen, winnen jullie voor heel Spanje", zei de koning maandag tijdens een receptie voor de selectie van bondscoach Luis de la Fuente in Madrid.
13 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Engelse oud-voetballer Kevin Keegan is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De tweevoudig winnaar van de Gouden Bal (1978, 1979) had kanker.
16 uur geleden