La Liga haalt miljarden op met verkoop belang aan investeerder
MADRID (ANP/RTR/AFP) - De hoogste Spaanse voetbalcompetitie heeft miljarden opgehaald bij een investeerder. La Liga verkocht een belang van 10 procent in zichzelf aan CVC Capital Partners voor 2,7 miljard euro. Van dat geld gaat zo'n 90 procent naar de clubs die in La Liga spelen.
La Liga wil de investering bovendien gebruiken om wereldwijd verder te groeien. Het bedrijf achter de competitie wil naar eigen zeggen een "wereldwijd digitaal entertainmentbedrijf" worden. Op die manier moet het financiƫle gat naar de Premier League in de komende jaren worden gedicht.
Spaanse clubs hebben het tijdens de coronacrisis zwaar vanwege het spelen in lege stadions. Daardoor lopen ze veel inkomsten mis.
CVC praatte eerder met de Serie A om een belang te nemen in de mediatak van de Italiaanse voetbalcompetitie. Die gesprekken liepen echter op niets uit. De investeerder heeft ook een belang in de Formula 1.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
6 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
12 uur geleden