Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

La Liga haalt miljarden op met verkoop belang aan investeerder

La Liga haalt miljarden op met verkoop belang aan investeerder

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De hoogste Spaanse voetbalcompetitie heeft miljarden opgehaald bij een investeerder. La Liga verkocht een belang van 10 procent in zichzelf aan CVC Capital Partners voor 2,7 miljard euro. Van dat geld gaat zo'n 90 procent naar de clubs die in La Liga spelen.

La Liga wil de investering bovendien gebruiken om wereldwijd verder te groeien. Het bedrijf achter de competitie wil naar eigen zeggen een "wereldwijd digitaal entertainmentbedrijf" worden. Op die manier moet het financiële gat naar de Premier League in de komende jaren worden gedicht.

Spaanse clubs hebben het tijdens de coronacrisis zwaar vanwege het spelen in lege stadions. Daardoor lopen ze veel inkomsten mis.

CVC praatte eerder met de Serie A om een belang te nemen in de mediatak van de Italiaanse voetbalcompetitie. Die gesprekken liepen echter op niets uit. De investeerder heeft ook een belang in de Formula 1.

Meer uit Voetbal

Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

4 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

4 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

7 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

7 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

8 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

9 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

12 uur geleden