La Liga gaat voetbal en andere sporten in Spanje extra steunen
MADRID (ANP) - La Liga, het overkoepelende orgaan van de hoogste twee voetbaldivisies in Spanje, trekt veel extra geld uit om de sport in eigen land en het voetbal op lagere niveaus te ondersteunen.
Sinds de ondertekening van het gezamenlijke tv-contract in 2015 betaalt La Liga 1 procent van de opbrengst aan het ministerie van Sport. De koepelorganisatie heeft die jaarlijkse bijdrage nu verhoogd van 1 procent naar 2,5 procent. Daarmee komt die uitkering op 51 miljoen per jaar. Dat geld komt ten goede aan de olympische en paralympische sport en andere georganiseerde sportdisciplines.
De jaarlijkse bijdrage aan de Spaanse voetbalbond (RFEF) verdubbelt La Liga van 1 tot 2 procent. Daarmee komt de jaarlijkse contributie aan de RFEF op 58,7 miljoen euro. Met een bedrag van 3,3 miljoen euro gaat La Liga ook nog het amateurvoetbal de komende jaren ondersteunen.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
9 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
10 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
20 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
22 uur geleden