LA Lakers verliest ondanks honderdste triple-double LeBron James
MEMPHIS (ANP) - Basketballer LeBron James van Los Angeles Lakers heeft voor de honderdste keer in de NBA een zogeheten triple-double geproduceerd. De 36-jarige James kon die mijlpaal in de uitwedstrijd tegen Memphis Grizzlies niet opluisteren met een overwinning, want de thuisclub won met 108-95. De superster van de NBA gooide 20 punten bij elkaar, gaf 11 assists en pakte 10 rebounds.
James is de vijfde basketballer die de grens van honderd heeft bereikt. Zijn huidige teamgenoot Russell Westbrook is recordhouder met 189 keer een triple-double, wat betekent dat een speler in één wedstrijd met drie verschillende statistieken in de dubbele cijfers eindigt (meestal punten, assists en rebounds). Ook Oscar Robertson (181), Magic Johnson (138) en Jason Kidd (107) lukte dat meer dan honderd keer.
Van de nog actieve spelers in de NBA staan ook James Harden (62) en Nikola Jokic (61) in de top 10. De Serviër Jokic had donderdag met 22 punten, 13 rebounds en 10 assists weer een triple-double voor Denver Nuggets in het verloren duel met San Antonio Spurs (111-123).
Met dertien zeges en dertien nederlagen staan de Lakers op de zevende plaats in het westen. De Grizzlies (15-11) nemen de vierde plaats in. Utah Jazz boekte bij Philadelphia 76ers de achttiende zege van het seizoen: 118-96. Rudy Gobert viel vooral op door maar liefst 21 rebounds te pakken.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
20 minuten geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
1 dag geleden