LA Lakers verliest ondanks honderdste triple-double LeBron James
MEMPHIS (ANP) - Basketballer LeBron James van Los Angeles Lakers heeft voor de honderdste keer in de NBA een zogeheten triple-double geproduceerd. De 36-jarige James kon die mijlpaal in de uitwedstrijd tegen Memphis Grizzlies niet opluisteren met een overwinning, want de thuisclub won met 108-95. De superster van de NBA gooide 20 punten bij elkaar, gaf 11 assists en pakte 10 rebounds.
James is de vijfde basketballer die de grens van honderd heeft bereikt. Zijn huidige teamgenoot Russell Westbrook is recordhouder met 189 keer een triple-double, wat betekent dat een speler in één wedstrijd met drie verschillende statistieken in de dubbele cijfers eindigt (meestal punten, assists en rebounds). Ook Oscar Robertson (181), Magic Johnson (138) en Jason Kidd (107) lukte dat meer dan honderd keer.
Van de nog actieve spelers in de NBA staan ook James Harden (62) en Nikola Jokic (61) in de top 10. De Serviër Jokic had donderdag met 22 punten, 13 rebounds en 10 assists weer een triple-double voor Denver Nuggets in het verloren duel met San Antonio Spurs (111-123).
Met dertien zeges en dertien nederlagen staan de Lakers op de zevende plaats in het westen. De Grizzlies (15-11) nemen de vierde plaats in. Utah Jazz boekte bij Philadelphia 76ers de achttiende zege van het seizoen: 118-96. Rudy Gobert viel vooral op door maar liefst 21 rebounds te pakken.
Meer uit Sport
PORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
2 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
20 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
21 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geleden