La Gazzetta: Roglic kiest voor Bora-hansgrohe
MILAAN (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic stapt over naar de Duitse ploeg Bora-hansgrohe. Dat meldt de Italiaanse sportkrant La Gazzetta dello Sport. De 33-jarige Sloveen heeft eerder zijn vertrek aangekondigd bij de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma, die mogelijk fuseert met de Belgische ploeg Soudal - Quick-Step.
Aanvankelijk werd de Britse ploeg Ineos Grenadiers genoemd als nieuwe werkgever van Roglic, drievoudig winnaar van de Ronde van Spanje en dit jaar winnaar van de Tirreno-Adriatico, de Ronde van Catalonië, de Ronde van Italië en de Ronde van Burgos. In de voorbije Vuelta werd hij derde, na ploeggenoten Sepp Kuss en Jonas Vingegaard.
Bora-hansgrohe is al enkele jaren bezig een sterke ploeg op te bouwen voor de grote wielerrondes. De Australiër Jay Hindley won in 2022 de Giro d'Italia, maar miste dit jaar het podium. Met Roglic hoopt de ploeg van sportdirecteur Rolf Aldag wel een gooi naar de Tourzege te doen. Roglic deed dit jaar niet mee aan de Ronde van Frankrijk.
Meer uit Sport
TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
21 uur geleden