La Gazzetta: Roglic kiest voor Bora-hansgrohe
MILAAN (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic stapt over naar de Duitse ploeg Bora-hansgrohe. Dat meldt de Italiaanse sportkrant La Gazzetta dello Sport. De 33-jarige Sloveen heeft eerder zijn vertrek aangekondigd bij de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma, die mogelijk fuseert met de Belgische ploeg Soudal - Quick-Step.
Aanvankelijk werd de Britse ploeg Ineos Grenadiers genoemd als nieuwe werkgever van Roglic, drievoudig winnaar van de Ronde van Spanje en dit jaar winnaar van de Tirreno-Adriatico, de Ronde van Catalonië, de Ronde van Italië en de Ronde van Burgos. In de voorbije Vuelta werd hij derde, na ploeggenoten Sepp Kuss en Jonas Vingegaard.
Bora-hansgrohe is al enkele jaren bezig een sterke ploeg op te bouwen voor de grote wielerrondes. De Australiër Jay Hindley won in 2022 de Giro d'Italia, maar miste dit jaar het podium. Met Roglic hoopt de ploeg van sportdirecteur Rolf Aldag wel een gooi naar de Tourzege te doen. Roglic deed dit jaar niet mee aan de Ronde van Frankrijk.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.
58 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er is een teken van leven van de vermiste shorttracker Sven Roes. Schaatsbond KNSB laat mede namens de familie en de politie in een verklaring weten dat Roes "een vlucht naar het buitenland heeft genomen".
7 uur geleden