Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

La Gazzetta: Roglic kiest voor Bora-hansgrohe

La Gazzetta: Roglic kiest voor Bora-hansgrohe

MILAAN (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic stapt over naar de Duitse ploeg Bora-hansgrohe. Dat meldt de Italiaanse sportkrant La Gazzetta dello Sport. De 33-jarige Sloveen heeft eerder zijn vertrek aangekondigd bij de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma, die mogelijk fuseert met de Belgische ploeg Soudal - Quick-Step.

Aanvankelijk werd de Britse ploeg Ineos Grenadiers genoemd als nieuwe werkgever van Roglic, drievoudig winnaar van de Ronde van Spanje en dit jaar winnaar van de Tirreno-Adriatico, de Ronde van Catalonië, de Ronde van Italië en de Ronde van Burgos. In de voorbije Vuelta werd hij derde, na ploeggenoten Sepp Kuss en Jonas Vingegaard.

Bora-hansgrohe is al enkele jaren bezig een sterke ploeg op te bouwen voor de grote wielerrondes. De Australiër Jay Hindley won in 2022 de Giro d'Italia, maar miste dit jaar het podium. Met Roglic hoopt de ploeg van sportdirecteur Rolf Aldag wel een gooi naar de Tourzege te doen. Roglic deed dit jaar niet mee aan de Ronde van Frankrijk.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

17 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

19 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

20 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

20 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

20 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

22 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

1 dag geleden