Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LA County nodigt Trump uit om plek bosbranden te bezoeken

LA County nodigt Trump uit om plek bosbranden te bezoeken

LOS ANGELES (ANP) - De raadsvoorzitter van Los Angeles County, enigszins vergelijkbaar met de voorzitter van een gemeenteraad, heeft aankomend Amerikaans president Donald Trump zaterdag officieel uitgenodigd om de door natuurbranden geteisterde stad te bezoeken en de schade daarvan te inspecteren.

In een brief aan Trump nodigde Kathryn Barger hem uit zowel de verwoesting van de branden in de wijk Pacific Palisades als die in Eaton en de omliggende gebieden te komen aanschouwen. Zo zou Trump met eigen ogen kunnen zien wat er nodig is voor de wederopbouw.

"Door deze uitnodiging te accepteren, meneer de aankomende president, sluit u zich bij ons aan om onze burgers te ondersteunen en onze heldhaftige hulpverleners te bedanken die hun eigen leven hebben geriskeerd om dat van anderen te redden", citeert de nieuwswebsite Los Angeles Daily News uit de brief. "We vragen u ook, als onze president, om de mensen van Los Angeles County bij te staan, ​​terwijl we onze koers uitstippelen om alles opnieuw op te bouwen. Uw aanwezigheid zou diep worden gevoeld en worden gewaardeerd."

De brandweer van Los Angeles waarschuwde zaterdag dat het brandgevaar door harde wind en lage luchtvochtigheid tot en met woensdag hoog blijft. Tot nu toe zijn er elf doden gevallen door de bosbranden. Ook zijn er dertien mensen vermist. Nog altijd mogen 153.000 mensen die zijn geëvacueerd niet terug naar hun huizen.

Meer uit Buitenland

Kim noemt AI in onbemande wapens topprioriteit

SEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.

3 uur geleden
Likoed grootste partij in definitieve uitslag Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.

6 uur geleden
Trump schrapt campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.

6 uur geleden
Spaanse ramptrein reed met hoge snelheid, dodental gecorrigeerd

MADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.

6 uur geleden
Bron: meer dan 40 dagvaardingen rond zaak kandidaat Alaska

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.

9 uur geleden
Poetin zegt te streven naar betere betrekkingen met Europa

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.

9 uur geleden
Britse acteur Patrick Stewart (86) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.

11 uur geleden