LA: arrestaties om negeren avondklok
LOS ANGELES (ANP/AFP) - De politie van Los Angeles heeft tot dusver 25 arrestaties verricht voor het negeren van de avondklok in de stad. Dat meldt de LA Times.
Burgemeester Karen Bass voerde de avondklok dinsdag in om de rust in de stad te laten terugkeren na dagen van aanhoudende demonstraties tegen de aanhoudingen van immigratiedienst ICE. Die maatregel lijkt effect te hebben, stelt de LA Times vast. De krant spreekt van "de rustigste avond in dagen". Voor inwoners is het verboden zich tussen 20.00 uur 's avonds en 06.00 uur 's ochtends op te houden bij onder meer het stadhuis en het hoofdbureau van de politie. De politie kondigde eerder op X aan dat er "massa-arrestaties" aan zaten te komen, omdat groepen mensen het verbod toch negeerden. Nu de nacht is aangebroken, lijkt het met die hoeveelheid arrestaties vooralsnog mee te vallen.
Het oppakken van vreemdelingen door de immigratiedienst leidt al dagenlang tot protesten in de stad, die overigens overwegend vreedzaam verlopen. President Donald Trump heeft beloofd meer illegalen de VS uit te zetten, waar ICE nu gevolg aan geeft.
Honderden mariniers
In Californië heeft de immigratiedienst zijn werkgebied inmiddels uitgebreid naar het buitengebied van LA. De LA Times schrijft dat "er chaos ontstaat" nu de dienst bezoeken brengt aan ranches en distributiecentra, waarna her en der werknemers de benen hebben genomen.
Door de onlusten heeft Trump de Nationale Garde en honderden mariniers richting Los Angeles gestuurd. Volgens hem heeft de gouverneur van Californië, Gavin Newsom, de situatie niet onder controle. Newsom zegt dat de actie van de president juist voor onnodige escalatie zorgt.
Meer uit Buitenland
LINCOLN (ANP) - Meer dan 600.000 hectare van de Amerikaanse staat Nebraska ligt in de as door natuurbranden, schrijft persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om de grootste natuurbrand ooit in de staat en nog drie andere kleinere branden. Hoge windsnelheden, lage luchtvochtigheid en droge omstandigheden leidden tot de grote natuurbranden.
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk werkt met medestanders aan een gezamenlijk plan om een einde te maken aan de blokkade van de Straat van Hormuz voor onder meer olie- en gastankers, zegt premier Keir Starmer. Het wordt geen NAVO-missie, onderstreepte hij, na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat bondgenoten moeten helpen bij het heropenen van de zeestraat.
36 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Iraanse autoriteiten moeten stoppen met het gebruik van excessief geweld tegen burgers, de internettoegang herstellen en opgepakte demonstranten vrijlaten. Die oproep doet VN-rapporteur Mai Sato, die onderzoek deed naar het gewelddadige optreden tegen de protesten in Iran die voorafgingen aan de oorlog.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nog steeds is er geen oplossing in zicht voor het opheffen van de blokkade van Hongarije voor de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. EU-buitenlandchef Kaja Kallas hoopt dat de EU-leiders de Hongaarse premier Viktor Orbán kunnen bewegen zich aan de gemaakte afspraak te houden, zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nieuwe "grootschalige" aanvallen uit te voeren op verschillende steden in Iran. Doelwitten zijn Teheran, Shiraz en Tabriz. In meerdere steden zijn explosies gehoord.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO betrekt het verzoek van de Verenigde Staten om hulp bij het openen van de Straat van Hormuz niet op zichzelf, maar verwijst voorlopig door naar de individuele NAVO-landen. De Amerikaanse president Donald Trump maant de bondgenoten om te komen assisteren bij het doorbreken van de Iraanse blokkade en waarschuwt dat "het heel slecht voor de toekomst van de NAVO" zou zijn als ze dat niet doen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Duitsland ziet geen rol voor de NAVO in de Straat van Hormuz, zei de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken maandag bij aankomst in Brussel. "Ik zie niet dat de NAVO een besluit in deze richting heeft genomen of verantwoordelijk zou kunnen worden voor de Straat van Hormuz. Als dat het geval was, zouden de NAVO-organen zich daarmee bezighouden", zei Wadephul voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
1 uur geleden