Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyrgios was eenzaam, depressief en had zelfmoordgedachten

Kyrgios was eenzaam, depressief en had zelfmoordgedachten

CANBERRA (ANP) - Tennisser Nick Kyrgios had enkele jaren geleden te maken met zelfmoordgedachten. Dat onthulde de 26-jarige Australiër op zijn Instagrampagina. Ook had Kyrgios last van eenzaamheid, depressieve gevoelens en nam hij bovenmatig veel alcohol en drugs tot zich.

"Dit was ik drie jaar geleden op de Australian Open. De meesten zouden denken dat het mentaal goed met me ging of dat ik van mijn leven genoot, maar het was een van de donkerste periodes uit mijn leven", schrijft Kyrgios bij een foto van zichzelf op het grandslamtoernooi in zijn thuisland. "Als je goed kijkt, zie je aan mijn rechterarm de door mijzelf aangebrachte verwondingen. Ik had zelfmoordgedachten en had letterlijk moeite om uit bed te komen, laat staan ​​om voor miljoenen te spelen."

Kyrgios roept mensen met dezelfde gedachten op zich uit te spreken. "Ik begrijp dat je het gevoel hebt dat je zwak bent of je angstig voelt als je je openstelt. Ik zeg je: het is oké, je bent niet de enige. Ik heb die tijden ook meegemaakt waarin het leek alsof die positieve gevoelens nooit meer zouden komen. Alsjeblieft, heb niet het gevoel dat je alleen bent of er met niemand over kunt praten. Ik ben hier."

Ommekeer

Inmiddels ziet Kyrgios het leven weer helemaal zitten. "Ik kan met trots zeggen dat ik mezelf volledig heb omgedraaid en een heel andere kijk op alles heb. Ik neem geen moment meer als vanzelfsprekend aan. Ik wil dat iedereen zijn volledige potentieel kan bereiken en kan glimlachen. Het leven is mooi."

Kyrgios werd vroeg in zijn carrière bestempeld als de 'bad boy' van het tenniscircuit. Hij ruziede openlijk op de baan met tegenstanders en werd ook meermaals gestraft voor wangedrag. Momenteel staat hij op de 137e plaats op de wereldranglijst. Vorige maand wist hij met zijn landgenoot en jeugdvriend Thanasi Kokkinakis verrassend het dubbelspeltoernooi van de Australian Open te winnen.

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

2 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

3 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

6 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

21 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden