Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyrgios was eenzaam, depressief en had zelfmoordgedachten

Kyrgios was eenzaam, depressief en had zelfmoordgedachten

CANBERRA (ANP) - Tennisser Nick Kyrgios had enkele jaren geleden te maken met zelfmoordgedachten. Dat onthulde de 26-jarige Australiër op zijn Instagrampagina. Ook had Kyrgios last van eenzaamheid, depressieve gevoelens en nam hij bovenmatig veel alcohol en drugs tot zich.

"Dit was ik drie jaar geleden op de Australian Open. De meesten zouden denken dat het mentaal goed met me ging of dat ik van mijn leven genoot, maar het was een van de donkerste periodes uit mijn leven", schrijft Kyrgios bij een foto van zichzelf op het grandslamtoernooi in zijn thuisland. "Als je goed kijkt, zie je aan mijn rechterarm de door mijzelf aangebrachte verwondingen. Ik had zelfmoordgedachten en had letterlijk moeite om uit bed te komen, laat staan ​​om voor miljoenen te spelen."

Kyrgios roept mensen met dezelfde gedachten op zich uit te spreken. "Ik begrijp dat je het gevoel hebt dat je zwak bent of je angstig voelt als je je openstelt. Ik zeg je: het is oké, je bent niet de enige. Ik heb die tijden ook meegemaakt waarin het leek alsof die positieve gevoelens nooit meer zouden komen. Alsjeblieft, heb niet het gevoel dat je alleen bent of er met niemand over kunt praten. Ik ben hier."

Ommekeer

Inmiddels ziet Kyrgios het leven weer helemaal zitten. "Ik kan met trots zeggen dat ik mezelf volledig heb omgedraaid en een heel andere kijk op alles heb. Ik neem geen moment meer als vanzelfsprekend aan. Ik wil dat iedereen zijn volledige potentieel kan bereiken en kan glimlachen. Het leven is mooi."

Kyrgios werd vroeg in zijn carrière bestempeld als de 'bad boy' van het tenniscircuit. Hij ruziede openlijk op de baan met tegenstanders en werd ook meermaals gestraft voor wangedrag. Momenteel staat hij op de 137e plaats op de wereldranglijst. Vorige maand wist hij met zijn landgenoot en jeugdvriend Thanasi Kokkinakis verrassend het dubbelspeltoernooi van de Australian Open te winnen.

Meer uit Sport

Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

3 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

2 dagen geleden