Kyrgios was eenzaam, depressief en had zelfmoordgedachten
CANBERRA (ANP) - Tennisser Nick Kyrgios had enkele jaren geleden te maken met zelfmoordgedachten. Dat onthulde de 26-jarige Australiër op zijn Instagrampagina. Ook had Kyrgios last van eenzaamheid, depressieve gevoelens en nam hij bovenmatig veel alcohol en drugs tot zich.
"Dit was ik drie jaar geleden op de Australian Open. De meesten zouden denken dat het mentaal goed met me ging of dat ik van mijn leven genoot, maar het was een van de donkerste periodes uit mijn leven", schrijft Kyrgios bij een foto van zichzelf op het grandslamtoernooi in zijn thuisland. "Als je goed kijkt, zie je aan mijn rechterarm de door mijzelf aangebrachte verwondingen. Ik had zelfmoordgedachten en had letterlijk moeite om uit bed te komen, laat staan om voor miljoenen te spelen."
Kyrgios roept mensen met dezelfde gedachten op zich uit te spreken. "Ik begrijp dat je het gevoel hebt dat je zwak bent of je angstig voelt als je je openstelt. Ik zeg je: het is oké, je bent niet de enige. Ik heb die tijden ook meegemaakt waarin het leek alsof die positieve gevoelens nooit meer zouden komen. Alsjeblieft, heb niet het gevoel dat je alleen bent of er met niemand over kunt praten. Ik ben hier."
Ommekeer
Inmiddels ziet Kyrgios het leven weer helemaal zitten. "Ik kan met trots zeggen dat ik mezelf volledig heb omgedraaid en een heel andere kijk op alles heb. Ik neem geen moment meer als vanzelfsprekend aan. Ik wil dat iedereen zijn volledige potentieel kan bereiken en kan glimlachen. Het leven is mooi."
Kyrgios werd vroeg in zijn carrière bestempeld als de 'bad boy' van het tenniscircuit. Hij ruziede openlijk op de baan met tegenstanders en werd ook meermaals gestraft voor wangedrag. Momenteel staat hij op de 137e plaats op de wereldranglijst. Vorige maand wist hij met zijn landgenoot en jeugdvriend Thanasi Kokkinakis verrassend het dubbelspeltoernooi van de Australian Open te winnen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
4 uur geleden