
Kyrgios klopt Tsitsipas in sensationeel duel in ATP Cup
BRISBANE (ANP) - Nick Kyrgios heeft in een sensationeel duel in de ATP Cup van Stefanos Tsitsipas gewonnen. Het duel van ruim tweeënhalf uur bevatte drie tiebreaks: 7-6 (7) 6-7 (3) 7-6 (5). Beide spelers verloren geen enkele servicegame.
In de beslissende tiebreak maakte Kyrgios het af met een winnende backhandreturn. In Brisbane wisselden Kyrgios en Tsitsipas fraaie slagenwisselingen af met sterke services. Kyrgios kwam uit op 25 aces, Tsitsipas sloeg er zeven minder.
Vorig jaar troffen de twee elkaar ook in Washington en ook toen besliste Kyrgios het duel in de tiebreak van de derde set in zijn voordeel.
Australië was al zeker van een plek in de kwartfinales. Daarin is Groot-Brittannië de tegenstander. De Britten wonnen van Moldavië en eindigden zodoende als groepswinnaar in poule C.
Meer uit Sport
SHEFFIELD (ANP) - Zhao Xintong heeft als eerste Chinees de wereldtitel snooker veroverd. De 28-jarige qualifier versloeg in de finale in Sheffield drievoudig wereldkampioen Mark Williams uit Wales met 18-12.
4 uur geledenTOURNAI (ANP/BELGA) - Wielrenner Taco van der Hoorn staat vrijdag voor de tweede keer in zijn carrière aan de start van de Giro d'Italia. De 31-jarige Nederlander van Intermarché-Wanty won een etappe tijdens zijn enige andere deelname in 2021.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - McLaren haalt groot voordeel uit de manier waarop het slijtage en oververhitting van de banden tegengaat. Dat zei teambaas Andrea Stella na de Grote Prijs van Miami, waarin de coureurs Oscar Piastri en Lando Norris een klasse apart waren. "Ik had wel verwacht dat we zouden profiteren van ons bandenmanagement, maar niet dat het verschil zo groot zou zijn. Dat heeft me wel verbaasd", aldus Stella op de website van de Formule 1.
6 uur geledenSANT BOI DE LLOBREGAT (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De 37-jarige renster van Team Visma - Lease a Bike was na 99 kilometer tussen Molins de Rei en Sant Boi de Llobregat de snelste in de massasprint.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt met een bye in de eerste ronde van het masterstoernooi van Rome zijn rentree. De 23-jarige Italiaan, wiens dopingschorsing van drie maanden op 5 mei afliep, treft in de tweede ronde de winnaar van de partij tussen de Argentijn Mariano Navone en Federico Cina uit Italië.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Wielrenner Juan Ayuso krijgt bij UAE Team Emirates een sterk team mee in de Giro d'Italia. De 22-jarige Spanjaard is bij afwezigheid van wereldkampioen Tadej Pogacar, die de Ronde van Italië vorig jaar won, de kopman.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is één plaats gezakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland staat nu op de 35e positie van de mondiale tennisladder. Griekspoor werd in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid uitgeschakeld door de latere finalist Jack Draper uit Groot-Brittannië.
15 uur geleden