Kyrgios hoopt op vrijspraak wegens geestelijke problemen
CANBERRA (ANP) - Nick Kyrgios hoopt dat hij op basis van zijn geestelijke gezondheidstoestand niet vervolgd wordt voor mishandeling. Zijn advocaat verscheen dinsdag op een hoorzitting in Canberra, terwijl Kyrgios in Japan verblijft voor het ATP-tennistoernooi van Tokio.
Michael Kukulies-Smith, de advocaat van Kyrgios, heeft om uitstel gevraagd om de tijd te krijgen om de geestelijke toestand van de Australische tennisser te kunnen onderzoeken.
Begin dit jaar bekende Kyrgios (27), de nummer 20 van de wereld, al dat hij in het verleden tegen een depressie heeft gevochten. "Ik had het gevoel dat ik met niemand kon praten en niemand kon vertrouwen", schreef hij op sociale media. "Ik heb momenten meegemaakt waarin het leek alsof de positieve 'vibes' nooit werkelijkheid zouden worden."
Kyrgios werd in 2021 door zijn ex-vriendin aangeklaagd wegens mishandeling.
"Het enige dat ik in de hand heb, behandel ik naast de baan. Ik doe alles wat ik kan en ik ben hier in Tokio en probeer gewoon goed te tennissen, het momentum voort te zetten en gewoon mijn werk te doen. Dat is het", liet Kyrgios eerder deze week in Tokio optekenen.
Vermoedelijk wordt de zaak in februari van volgend jaar hervat.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft woensdag zonder noemenswaardige problemen in totaal 136 ronden gereden met zijn nieuwe Red Bull op de eerste testdag in Bahrein. De viervoudige wereldkampioen in de Formule 1 zette in de middagsessie op het Bahrain International Circuit de tweede tijd neer achter de Brit Lando Norris. De Monegask Charles Leclerc klokte de derde tijd in Sakhir.
42 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
4 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
5 uur geleden