Kyiv: Zelensky is in Oekraïne, niet in Davos
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Kyiv en niet in Davos. Dat meldt het presidentiële kantoor. President Trump suggereerde eerder in zijn toespraak op het World Economic Forum, dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, dat Zelensky "in het publiek zou kunnen zitten". Ook zei de Amerikaanse president dat hij de Oekraïense leider later op woensdag zou ontmoeten. Na zijn toespraak kwam hij daarop terug en noemde hij donderdag als de dag waarop hij Zelensky zou treffen.
Zelensky koos ervoor om niet naar die bijeenkomst met vele wereldleiders af te reizen vanwege de aanhoudende problemen met nutsvoorzieningen in zijn land. Zo zitten in de regio Kyiv meer dan een miljoen inwoners zonder stroom. Alleen als de Amerikanen in Davos met concrete toezeggingen komen voor veiligheidsgaranties of economische deals, wil Zelensky afreizen naar Davos.
"Ik denk dat we op het punt zijn dat beide partijen een deal willen sluiten", zei Trump in zijn speech in Davos. "Als ze dat niet willen, zijn ze dom. Ik weet dat ze niet dom zijn. Ik wil niemand beledigen, maar we moeten deze deal gewoon rondkrijgen", aldus Trump over de onderhandelingen over vrede voor Oekraïne.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
2 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
4 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
4 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
6 uur geleden