Kyiv wil slachtoffers zien na neerstorten Russisch legertoestel
KYIV (ANP/DPA) - Het neerstorten van een Russisch legervliegtuig met mogelijk Oekraïense krijgsgevangen roept nog altijd vragen op. Ook nu het Kremlin de eerste beelden van de rampplek heeft gepubliceerd. "Dat ligt vooral aan het feit dat ze niet het met lijken en stoffelijke resten bezaaide terrein hebben laten zien. Dat had gemoeten om Oekraïne met de grootst mogelijke overtuiging de schuld in de schoenen te kunnen schuiven", zei de chef van de militaire inlichtingendienst, Kyrylo Boedanov, zaterdag op de Oekraïense tv.
Daarom is het volgens Boedanov nog altijd onduidelijk of er, zoals Moskou beweert, daadwerkelijk Oekraïense militairen aan boord waren die zouden worden geruild tegen opgepakte Russen.
Het toestel stortte woensdag neer in de buurt van Belgorod, op ongeveer 50 kilometer van de Oekraïense grens. Kyiv zou volgens de Russen van de vlucht op de hoogte zijn gesteld en zijn eigen soldaten uit de lucht hebben geschoten. De regering in Kyiv wijst die beschuldiging van de hand en heeft internationale opheldering gevraagd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
11 minuten geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
41 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
1 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
4 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
7 uur geleden