Kyiv wil slachtoffers zien na neerstorten Russisch legertoestel
KYIV (ANP/DPA) - Het neerstorten van een Russisch legervliegtuig met mogelijk Oekraïense krijgsgevangen roept nog altijd vragen op. Ook nu het Kremlin de eerste beelden van de rampplek heeft gepubliceerd. "Dat ligt vooral aan het feit dat ze niet het met lijken en stoffelijke resten bezaaide terrein hebben laten zien. Dat had gemoeten om Oekraïne met de grootst mogelijke overtuiging de schuld in de schoenen te kunnen schuiven", zei de chef van de militaire inlichtingendienst, Kyrylo Boedanov, zaterdag op de Oekraïense tv.
Daarom is het volgens Boedanov nog altijd onduidelijk of er, zoals Moskou beweert, daadwerkelijk Oekraïense militairen aan boord waren die zouden worden geruild tegen opgepakte Russen.
Het toestel stortte woensdag neer in de buurt van Belgorod, op ongeveer 50 kilometer van de Oekraïense grens. Kyiv zou volgens de Russen van de vlucht op de hoogte zijn gesteld en zijn eigen soldaten uit de lucht hebben geschoten. De regering in Kyiv wijst die beschuldiging van de hand en heeft internationale opheldering gevraagd.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de internationale gemeenschap opgeroepen krachtig in te grijpen en de Israëlische aanvallen op het land en zijn bevolking te stoppen. Aanleiding voor Aouns verklaring was een dodelijke Israëlische luchtaanval op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet eerder op zondag.
3 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is "erg bezorgd" over de toename van het aantal Amerikaanse militairen bij Venezuela en is van plan dit met president Donald Trump te bespreken. Dat verklaarde hij na de G20-top in Zuid-Afrika.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft een aanval uitgevoerd op de stafchef van Hezbollah in de Libanese hoofdstad Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Dat verklaart dat het doelwit "de opbouw en herbewapening van de terroristische organisatie leidde".
6 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is sceptisch of er vóór donderdag een akkoord kan worden bereikt over het 28-puntenplan voor een einde aan de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met deze deadline.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De grenzen van Oekraïne kunnen niet met geweld worden gewijzigd en de Oekraïense krijgsmacht mag niet zodanig worden beperkt dat het land kwetsbaar wordt voor een toekomstige aanval, stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Ze vindt ook dat de Europese Unie een centrale rol moet spelen in een vredesakkoord voor Oekraïne.
7 uur geleden