Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyiv wil slachtoffers zien na neerstorten Russisch legertoestel

Kyiv wil slachtoffers zien na neerstorten Russisch legertoestel

KYIV (ANP/DPA) - Het neerstorten van een Russisch legervliegtuig met mogelijk Oekraïense krijgsgevangen roept nog altijd vragen op. Ook nu het Kremlin de eerste beelden van de rampplek heeft gepubliceerd. "Dat ligt vooral aan het feit dat ze niet het met lijken en stoffelijke resten bezaaide terrein hebben laten zien. Dat had gemoeten om Oekraïne met de grootst mogelijke overtuiging de schuld in de schoenen te kunnen schuiven", zei de chef van de militaire inlichtingendienst, Kyrylo Boedanov, zaterdag op de Oekraïense tv.

Daarom is het volgens Boedanov nog altijd onduidelijk of er, zoals Moskou beweert, daadwerkelijk Oekraïense militairen aan boord waren die zouden worden geruild tegen opgepakte Russen.

Het toestel stortte woensdag neer in de buurt van Belgorod, op ongeveer 50 kilometer van de Oekraïense grens. Kyiv zou volgens de Russen van de vlucht op de hoogte zijn gesteld en zijn eigen soldaten uit de lucht hebben geschoten. De regering in Kyiv wijst die beschuldiging van de hand en heeft internationale opheldering gevraagd.

Meer uit Buitenland

Leger Israël doodt twee Palestijnen op Westelijke Jordaanoever

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.

24 minuten geleden
Maagdenburg herdenkt slachtoffers aanslag kerstmarkt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.

3 uur geleden
Zelensky wil dat VS vredesgesprekken met Rusland blijven leiden

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.

3 uur geleden
Krant: doden en veel gewonden na massale vergiftiging in Moskou

MOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.

5 uur geleden
Duitse als eerste persoon in rolstoel naar de ruimte

VAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.

5 uur geleden
VS stellen driehoeksoverleg voor met Oekraïne en Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.

7 uur geleden
Zelensky: geen verkiezingen mogelijk in door Rusland bezet gebied

KYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.

8 uur geleden