Kyiv wil slachtoffers zien na neerstorten Russisch legertoestel
KYIV (ANP/DPA) - Het neerstorten van een Russisch legervliegtuig met mogelijk Oekraïense krijgsgevangen roept nog altijd vragen op. Ook nu het Kremlin de eerste beelden van de rampplek heeft gepubliceerd. "Dat ligt vooral aan het feit dat ze niet het met lijken en stoffelijke resten bezaaide terrein hebben laten zien. Dat had gemoeten om Oekraïne met de grootst mogelijke overtuiging de schuld in de schoenen te kunnen schuiven", zei de chef van de militaire inlichtingendienst, Kyrylo Boedanov, zaterdag op de Oekraïense tv.
Daarom is het volgens Boedanov nog altijd onduidelijk of er, zoals Moskou beweert, daadwerkelijk Oekraïense militairen aan boord waren die zouden worden geruild tegen opgepakte Russen.
Het toestel stortte woensdag neer in de buurt van Belgorod, op ongeveer 50 kilometer van de Oekraïense grens. Kyiv zou volgens de Russen van de vlucht op de hoogte zijn gesteld en zijn eigen soldaten uit de lucht hebben geschoten. De regering in Kyiv wijst die beschuldiging van de hand en heeft internationale opheldering gevraagd.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
3 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
10 uur geleden