Kyiv wil onderzoek naar dodelijke aanvallen op rekruteringscentra
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense legerleider Oleksandr Syrsky zei maandag een onderzoek te willen naar de "beschamende" en dodelijke aanvallen op militaire rekruteringscentra en ambtenaren van afgelopen weekend.
In de stad Rivne in het westen van Oekraïne vielen één dode en zes gewonden na een explosie in een rekruteringscentrum. In de oostelijke regio Poltava werd een rekruteringsofficier doodgeschoten. Aanklagers zeiden twee verdachten te hebben geïdentificeerd voor deze moord. Er viel ook nog een gewonde bij een ontploffing in een rekruteringscentrum in de oostelijke stad Pavlograd.
"Geweld tegen militairen is onaanvaardbaar. We verwachten een volledig en alomvattend onderzoek naar deze misdaden" schreef Syrsky op sociale media.
Het Oekraïense leger heeft het moeilijk in de oorlog tegen Rusland en Kyiv wil het daarom versterken. Dit leidt tot kritiek in het land en er zijn meerdere aanvallen op rekruteringsambtenaren en -faciliteiten geweest.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
9 uur geleden