Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyiv wil onderzoek naar dodelijke aanvallen op rekruteringscentra

Kyiv wil onderzoek naar dodelijke aanvallen op rekruteringscentra

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense legerleider Oleksandr Syrsky zei maandag een onderzoek te willen naar de "beschamende" en dodelijke aanvallen op militaire rekruteringscentra en ambtenaren van afgelopen weekend.

In de stad Rivne in het westen van Oekraïne vielen één dode en zes gewonden na een explosie in een rekruteringscentrum. In de oostelijke regio Poltava werd een rekruteringsofficier doodgeschoten. Aanklagers zeiden twee verdachten te hebben geïdentificeerd voor deze moord. Er viel ook nog een gewonde bij een ontploffing in een rekruteringscentrum in de oostelijke stad Pavlograd.

"Geweld tegen militairen is onaanvaardbaar. We verwachten een volledig en alomvattend onderzoek naar deze misdaden" schreef Syrsky op sociale media.

Het Oekraïense leger heeft het moeilijk in de oorlog tegen Rusland en Kyiv wil het daarom versterken. Dit leidt tot kritiek in het land en er zijn meerdere aanvallen op rekruteringsambtenaren en -faciliteiten geweest.

Meer uit Buitenland

Poolse oud-minister aangeklaagd om rol in onderzoek vliegramp

WARSCHAU (ANP) - De Poolse voormalige minister van Defensie Antoni Macierewicz is aangeklaagd voor het openbaar maken van geheime informatie, melden Poolse media als persbureau PAP en de krant Gazeta Wyborcza. De conservatieve politicus was tussen 2018 en 2022 de voorzitter van een commissie die onderzoek deed naar de vliegramp bij Smolensk (Rusland) in 2010. Daarbij kwamen oud-president Lech Kaczynski en 95 anderen om het leven, onder wie veel prominente politici en hoogwaardigheidsbekleders.

12 minuten geleden
VK gaat miljarden van Russische miljardair naar Oekraïne sturen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk gaat de Russische miljardair Roman Abramovitsj dwingen 2,5 miljard pond (zo'n 2,8 miljard euro) over te maken naar humanitaire doelen in Oekraïne, meldt de Britse regering. Het geld komt van de verkoop van voetbalclub Chelsea in 2022. Sindsdien staat het vast op een Britse bankrekening.

17 minuten geleden
Nobelprijswinnaar Machado vertrokken uit Noorwegen

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Noorwegen verlaten, zegt de Noorse premier Jonas Gahr Støre. Machado kreeg vorige week in Oslo de Nobelprijs voor de Vrede.

32 minuten geleden
Zeker 26 gewonden in Zaporizja na glijbomaanval

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Bij Russische aanvallen met zogenoemde glijbommen in de Oekraïense regio Zaporizja zijn zeker 26 mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt de gouverneur van de zuidelijke regio Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval in het centrum van de gelijknamige stad zou een huizenblok zijn geraakt, dat volgens AFP-verslaggevers ter plaatse in brand staat.

57 minuten geleden
Louvre toch gedeeltelijk open ondanks staking

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre gaat woensdag gedeeltelijk open, meldt het management van het Parijse museum aan persbureau AFP. Vakbonden CFDT en CGT stemden woensdag unaniem voor het verlengen van de staking, die ervoor zorgde dat het museum sinds maandag dicht was.

1 uur geleden
Oekraïne claimt 90 procent van Koepjansk te hebben heroverd

KOEPJANSK (ANP/RTR) - Oekraïne zegt 90 procent van de oostelijke stad Koepjansk in handen te hebben. Rusland claimde die stad in november te hebben ingenomen, maar Kyiv stelt dat de herovering alweer bijna compleet is. Rusland ontkent dat.

2 uur geleden
Louvre blijft langer dicht, staking medewerkers gaat door

PARIJS (ANP/AFP) - Het wereldberoemde Louvre in Parijs blijft gesloten. Het personeel van het museum heeft gestemd om de staking, die maandag begon, voort te zetten. Ze protesteren tegen verslechterende arbeidsomstandigheden en een hoge werkdruk.

3 uur geleden