Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyiv wil onderzoek naar dodelijke aanvallen op rekruteringscentra

Kyiv wil onderzoek naar dodelijke aanvallen op rekruteringscentra

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense legerleider Oleksandr Syrsky zei maandag een onderzoek te willen naar de "beschamende" en dodelijke aanvallen op militaire rekruteringscentra en ambtenaren van afgelopen weekend.

In de stad Rivne in het westen van Oekraïne vielen één dode en zes gewonden na een explosie in een rekruteringscentrum. In de oostelijke regio Poltava werd een rekruteringsofficier doodgeschoten. Aanklagers zeiden twee verdachten te hebben geïdentificeerd voor deze moord. Er viel ook nog een gewonde bij een ontploffing in een rekruteringscentrum in de oostelijke stad Pavlograd.

"Geweld tegen militairen is onaanvaardbaar. We verwachten een volledig en alomvattend onderzoek naar deze misdaden" schreef Syrsky op sociale media.

Het Oekraïense leger heeft het moeilijk in de oorlog tegen Rusland en Kyiv wil het daarom versterken. Dit leidt tot kritiek in het land en er zijn meerdere aanvallen op rekruteringsambtenaren en -faciliteiten geweest.

Meer uit Buitenland

Nederlands defensiebedrijf gaat raketten bouwen met Rheinmetall

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.

7 minuten geleden
Europese leiders vieren nederlaag Orbán: ik ben zo blij

BERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.

11 minuten geleden
Democraat Californië stopt campagne na beschuldigingen wangedrag

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.

46 minuten geleden
'Historische' benoeming: Australië krijgt vrouw als legerleider

CANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.

58 minuten geleden
Polen versterkt banden met Zuid-Korea, vooral op defensiegebied

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea en Polen hebben besloten hun banden te versterken, met een grote rol voor defensie. De Poolse premier Donald Tusk zei op bezoek bij de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung dat Zuid-Korea nu na de Verenigde Staten de belangrijkste bondgenoot is van Polen, vooral in de defensie-industrie.

59 minuten geleden
Fico wil samenwerken met Hongaarse oppositieleider na overwinning

BRATISLAVA (ANP) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft de Hongaarse oppositie gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning. Hij stuurde in een verklaring aan op samenwerking met de nieuwe regering.

1 uur geleden
Oekraïne trekt reiswaarschuwing Hongarije in na nederlaag Orbán

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne trekt een reiswaarschuwing voor Hongarije in na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán en zijn politieke partij. Dat meldde minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha via sociale media. Oekraïense burgers kregen eerder het advies niet naar het buurland te gaan.

1 uur geleden