Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyiv: tegenoffensief is al dagen bezig

Kyiv: tegenoffensief is al dagen bezig

KYIV (ANP/DPA) - Het langverwachte Oekraïense tegenoffensief in de strijd tegen de Russen is volgens Kyiv begonnen. Mychajlo Podoljak, de adviseur van president Volodymyr Zelensky, zegt dat het zelfs al dagen bezig is. Hij benadrukt in een interview met de Italiaanse televisie dat het offensief niet "een losse gebeurtenis" is, maar dat het gaat om tientallen verschillende acties.

"Dit is een intensieve oorlog langs een frontlijn van 1500 kilometer", zei Podoljak. Hij zegt dat militairen bezig zijn met operaties in verschillende richtingen om de Russische bezetting te beëindigen.

Oekraïne heeft er geen geheim van gemaakt dat het voorbereidingen trof voor een offensief, maar laat weinig los over hoe en waar de aanval zou worden ingezet. De verwachtingen zijn internationaal hooggespannen, maar Zelensky zei twee weken geleden dat zijn strijdkrachten nog meer tijd nodig hadden om zich voor te bereiden.

De adviseur van Zelensky meldde verder dat Oekraïne niet uit is op Russische grondgebied en dat Kyiv dus niets te maken heeft met de onrust in Belgorod van afgelopen week. Wel laat het geweld daar volgens Podoljak zien dat Moskou niet eens in staat is om zijn eigen land te verdedigen. "Dit zal leiden tot het einde van Poetin."

Meer uit Buitenland

President Jemen vroeg Trump om militaire steun tegen Houthi's

SANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische president Rashad al-Alimi heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek om hulp gevraagd in zijn strijd tegen de Houthi's. Dat melden meerdere bronnen. Al-Alimi zocht militaire steun, die Trump niet zou hebben toegezegd.

41 minuten geleden
Rekenkamer: EU moet meer doen aan cyberbeveiliging

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie moet meer doen aan cyberveiligheid, stelt de Europese Rekenkamer (ERK) in een maandag verschenen rapport. Vooral de EU-lidstaten hebben daarin een taak, door meer informatie uit te wisselen. Dat gebeurt nu veel te weinig, concludeert de ERK na onderzoek.

58 minuten geleden
Eerste feest voor queer vrouwen bij Oktoberfest

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bij het Beierse Oktoberfest is voor het eerst een feest georganiseerd voor queer vrouwen. Onder het motto 'bier, borsten en pretzels' kwamen honderden lesbiënnes, biseksuelen, trans en non-binaire personen samen om hun gemeenschap te vieren.

1 uur geleden
VN-expert: meer Russische onderdrukking van critici in buitenland

GENÈVE (ANP/AFP) - Rusland heeft de onderdrukking van critici in het buitenland de laatste jaren flink opgevoerd. Dat meldt de speciale rapporteur van de VN voor de mensenrechtensituatie in Rusland, Mariana Katzarova, in een rapport. Sinds de Russische invasie in Oekraïne in 2022 zijn de surveillance, intimidatie en represailles van tegenstanders toegenomen.

1 uur geleden
Landen veroordelen 'schijnverkiezingen' in Oekraïense gebieden

KYIV (ANP) - Australië, Canada, Nieuw-Zeeland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk hebben zich in een gezamenlijke verklaring uitgesproken tegen de "schijnverkiezingen" in Oekraïense regio's.

1 uur geleden
Kiescommissie: bondgenoot Poetin krijgt 99,85 procent van stemmen

MOSKOU (ANP/DPA) - Volgens de Russische kiescommissie heeft de Tsjetsjeense leider en krijgsheer Ramzan Kadyrov bij zijn herverkiezing als leider van de Russische regio Tsjetsjenië 99,85 procent van de stemmen behaald. Kadyrov is een nauwe bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin.

2 uur geleden
Weer wapenopslag ontploft in Syrië, meerdere gewonden

DAMASCUS (ANP/RTR) - In Syrië is opnieuw een wapenopslag ontploft. Dat gebeurde bij Al-Eis, in de noordelijke provincie Aleppo. De autoriteiten melden dat zeker vier personen gewond zijn geraakt.

2 uur geleden