Kyiv: seniore marinecommandanten getroffen bij aanval Sebastopol
SEBASTOPOL (ANP/AFP) - Bij de raketaanval op het hoofdkwartier van de Russische Zwarte Zeevloot zijn volgens Oekraïne vrijdag tientallen Russen omgekomen en gewond geraakt, "inclusief hooggeplaatste marinecommandanten". De Oekraïense krijgsmacht zegt dat er op het moment van inslag een bijeenkomst van de leiding van de marine bezig was in het hoofdkwartier in Sebastopol, de grootste stad op de Krim.
De door Rusland geïnstalleerde autoriteiten zeiden aanvankelijk dat de luchtafweer raketten uit de lucht had geschoten en dat er daardoor brokstukken uit de lucht vielen. Later bleek dat de aanval een stuk succesvoller was dan dat. Kyiv noemt de operatie 'krabbenval' en zegt dat het opzettelijk toesloeg tijdens een belangrijke vergadering.
Zaterdag meldde de Russische gouverneur van de Krim Michaïl Razvozjajev opnieuw dat er brokstukken uit de lucht zijn gevallen doordat de luchtverdediging raketten heeft neergehaald. Er zijn explosies op het schiereiland geweest en op sociale media worden foto's van grote rookwolken gedeeld. Razvozjajev waarschuwde de inwoners van Sebastopol om binnen te blijven, omdat er meer aanvallen zouden kunnen komen, maar trok die waarschuwing later weer in.
Hoewel het front bijna stil lijkt te liggen, heeft de Oekraïense krijgsmacht de afgelopen weken wel regelmatig met succes strategische Russische militaire doelen kunnen beschieten.
Meer uit Buitenland
HONOLULU (ANP) - De Amerikaanse kustwacht heeft op 29 oktober een Russisch marineschip gedetecteerd op ongeveer 24 kilometer ten zuiden van het eiland Oahu, nabij de territoriale wateren van de Verenigde Staten. Oahu maakt deel uit van de Hawaiiaanse eilandengroep.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïense luchtverdedigingssystemen zijn vrijdagochtend vroeg actief in Kyiv tijdens wat de burgemeester van de hoofdstad, Vitali Klitsjko, omschrijft als een "massale" Russische aanval op de hoofdstad. Daarbij zijn twee mensen gewond geraakt. De burgemeester draagt inwoners van de stad op in schuilkelders te blijven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Families van enkele slachtoffers van twee dodelijke crashes met de Boeing 737 MAX, waarbij 346 mensen omkwamen, hebben een Amerikaans hof van beroep gevraagd een beslissing van een rechter terug te draaien. Deze rechter had een verzoek van het ministerie van Justitie goedgekeurd om een strafzaak tegen de vliegtuigbouwer te seponeren.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Twee Duitse kinderen van 3 en 6 jaar oud zijn vermoedelijk overleden aan voedselvergiftiging in Istanbul. De kinderen werden dinsdag in het ziekenhuis opgenomen, maar konden ondanks alle inspanningen niet worden gered, schrijft Abdullah Emre Güner, plaatsvervangend directeur van de gezondheidsdienst in Istanbul, op X. De ouders worden naar verluidt behandeld op de intensive care van hetzelfde ziekenhuis.
3 uur geledenBELÉM (ANP/BLOOMBERG) - VN-klimaatchef Simon Stiell heeft gastland Brazilië van de klimaattop COP30 aangesproken op de beveiliging van het conferentiecentrum in Belém. Daar stormden dinsdagavond zo'n 150 activisten binnen. Meerdere betogers richtten vernielingen aan en twee beveiligers liepen in het tumult lichte verwondingen op.
8 uur geledenADDIS ABABA (ANP/RTR) - Afrika kampt met de ergste cholera-uitbraak in 25 jaar, meldt de Afrikaanse gezondheidsdienst CDC donderdag. De organisatie wijst naar kwetsbare watersystemen en conflicten als belangrijkste veroorzakers van de toename.
8 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt twee Palestijnen te hebben gedood bij gevechten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Tegelijkertijd melden de Palestijnse autoriteiten dat Israëlische kolonisten een moskee in brand hebben gestoken.
8 uur geleden