Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyiv: Russen probeerden via pijplijn gebied Koersk te heroveren

Kyiv: Russen probeerden via pijplijn gebied Koersk te heroveren

SOEDZJA (ANP/DPA/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht meldt dat Russische troepen een nieuwe manier hebben uitgeprobeerd om verloren gebied in de regio Koersk te heroveren. Ze zouden door een gaspijplijn zijn getrokken om een stad te bereiken die in handen is van de Oekraïners. Volgens Kyiv werden de Russen "op tijd ontdekt" en is de aanval afgeslagen.

De pijplijn, die tot eind vorig jaar werd gebruikt om gas via Oekraïne door te voeren naar Europa, heeft een diameter van 1,40 meter. In Soedzja, op de grens tussen Rusland en Oekraïne, bevindt zich een doorvoerstation waar de Russen uit de pijplijn hoopten te komen om de Oekraïners te verrassen.

Het Oekraïense leger veroverde Soedzja en een deel van de regio Koersk in augustus. Kyiv hoopt dit als ruilmiddel te gebruiken bij toekomstige vredesonderhandelingen. Moskou probeert het gebied militair weer onder controle te krijgen en de Russen heroveren langzaam terrein. Volgens Russische militaire bloggers was de manoeuvre met de pijplijn deel van een groot offensief bij Soedzja en vinden er momenteel zware gevechten plaats.

Meer uit Buitenland

Ook Brazilië wil zich aansluiten bij genocidezaak tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - Brazilië heeft een verzoek ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om zich aan te sluiten bij de genocidezaak tegen Israël. Die is aangespannen door Zuid-Afrika. Volgens dat land schendt Israël het internationale genocideverdrag door het optreden van de krijgsmacht in de Gazastrook.

3 uur geleden
Europese landen veroordelen schending luchtruim Estland

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Europese landen reageren boos op de door Estland gemelde schending van het luchtruim van twaalf minuten door drie Russische gevechtsvliegtuigen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul noemde het "onacceptabel" en zei dat de NAVO klaar is om zichzelf te verdedigen.

4 uur geleden
Estland belegt zeldzaam NAVO-spoedoverleg om Russische jets

BRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.

5 uur geleden
Polen meldt Russische vliegtuigen over zone bij booreiland

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse kustwacht heeft gemeld dat er boven de Oostzee, boven een Pools booreiland, vrijdag twee Russische gevechtsvliegtuigen hebben gevlogen. Die deden dat laag door een 'veiligheidszone' heen die voor het platform van de onderneming Petrobaltic was uitgeroepen.

5 uur geleden
Zelensky wil weer wapens gaan exporteren

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij met een strategie komt om "geleide wapens" te gaan exporteren, voornamelijk naar Europese landen en de VS. Hij zei dat een programma voor de uitvoer van wapens Oekraïne meer inkomsten biedt en geld vrijmaakt voor het kopen van de drones die het nodig heeft voor de verdediging van het luchtruim.

5 uur geleden
Canada weigert toegang aan rapgroep Kneecap

TORONTO (ANP) - De Canadese overheid weigert de Noord-Ierse rapgroep Kneecap toegang tot het land omdat de groep "openlijk steun betuigt aan terroristische organisaties". Dat maakte het Canadese parlementslid en parlementair secretaris voor misdaadbestrijding Vince Gasparro vrijdag bekend in een video op X.

5 uur geleden
Iran zegt dat het nog niet te laat is om sancties te voorkomen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Volgens Iran is er nog tijd om te voorkomen dat het land weer komt te lijden onder internationale sancties. De VN-Veiligheidsraad stemde vrijdag tegen een voorstel om die strafmaatregelen te schrappen, waardoor die in principe aan het eind van deze maand ingaan. Maar de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir Saeid Iravani, zegt dat er nog een kans is om een deal te sluiten.

5 uur geleden