Kyiv: Rusland vuurde in oktober ruim 2000 drones af
KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft de afgelopen weken het aantal droneaanvallen op Oekraïne flink opgevoerd. Volgens Kyiv zijn er in oktober meer dan 2000 drones afgevuurd op militaire en civiele doelen. Dat is volgens de onlinekrant The Kyiv Independent het hoogste aantal drones in een maand dit jaar.
De Oekraïense krijgsmacht claimt vorige maand 1185 van de 2023 Russische drones uit de lucht te hebben geschoten. Nog eens 738 zouden "plaatselijk verloren" zijn, oftewel neergekomen op een onbekende plek.
Afgelopen nacht schoot de luchtafweer 31 drones en een raket neer. The Kyiv Independent schrijft dat hoewel er meer aanvallen zijn met onbemande vliegtuigjes, de schade meevalt.
Het aantal afgevuurde raketten is de laatste weken juist gedaald. Experts zeggen tegen de Oekraïense krant dat de Russen mogelijk de drones gebruiken om de Oekraïense luchtafweer beter in kaart te brengen en dat ze een grote raketaanval voorbereiden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.
2 uur geledenCALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.
7 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.
10 uur geledenQINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.
11 uur geleden