Kyiv: Rusland vuurde in oktober ruim 2000 drones af
KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft de afgelopen weken het aantal droneaanvallen op Oekraïne flink opgevoerd. Volgens Kyiv zijn er in oktober meer dan 2000 drones afgevuurd op militaire en civiele doelen. Dat is volgens de onlinekrant The Kyiv Independent het hoogste aantal drones in een maand dit jaar.
De Oekraïense krijgsmacht claimt vorige maand 1185 van de 2023 Russische drones uit de lucht te hebben geschoten. Nog eens 738 zouden "plaatselijk verloren" zijn, oftewel neergekomen op een onbekende plek.
Afgelopen nacht schoot de luchtafweer 31 drones en een raket neer. The Kyiv Independent schrijft dat hoewel er meer aanvallen zijn met onbemande vliegtuigjes, de schade meevalt.
Het aantal afgevuurde raketten is de laatste weken juist gedaald. Experts zeggen tegen de Oekraïense krant dat de Russen mogelijk de drones gebruiken om de Oekraïense luchtafweer beter in kaart te brengen en dat ze een grote raketaanval voorbereiden.
Meer uit Buitenland
BENGHAZI (ANP/AFP) - Een Zwitserse en Oostenrijkse vrouw die meer dan anderhalf jaar geleden werden ontvoerd in Niger, zijn vrijgelaten. Dit meldden de Zwitserse en Oostenrijkse autoriteiten. De 69-jarige Zwitserse Claudia Abbt en de 76-jarige Oostenrijkse Eva Gretzmacher zouden in de Libische stad Benghazi zijn aangekomen.
18 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron verbiedt komende dagen demonstraties die niet zijn georganiseerd door vakbonden. Dat zegt het Franse staatshoofd na afloop van een ingelaste veiligheidsraad. Hij voegt eraan toe dat zijn regering "conclusies trekt" na de uit de hand gelopen demonstraties van afgelopen weekend.
1 uur geledenLYON (ANP) - De Franse stad Lyon heeft alle protesten voor komende zaterdag verboden, nadat demonstraties vorige week uitmondden in grootschalig geweld. 'Gele hesjes' hebben weer door het hele land acties aangekondigd.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag het Internationaal Strafhof (ICC) gekozen als de winnaar van de Sacharovprijs van dit jaar. De mensenrechtenprijs zal in december worden uitgereikt.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Italië en Spanje heffen de grenscontroles op die ze voor elkaar hadden ingevoerd na de enorme toestroom van migranten in de Spaanse exclave Ceuta. Hiermee komt er een eind aan een drie maanden durend conflict tussen de landen.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Daags na het verschijnen van een veiligheidsupdate voor de gevaarlijke kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP, wordt in sommige landen alsnog opgeroepen tot het nemen van maatregelen. Door het lek gingen woensdag al tal van websites wereldwijd preventief op zwart, in afwachting van een veiligheidsupdate. Inmiddels zijn of worden die doorgevoerd.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker twee doden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. 34 mensen raakten gewond. Eerder werd al gemeld dat hoofdstad Kyiv was bestookt met Russische raketten. Zelensky wijst erop dat de aanvallen plaatsvonden "vrijwel onmiddellijk na een nieuwe onderhandelingsronde" tussen de VS en Rusland.
3 uur geleden