Kyiv: Rusland vuurde in oktober ruim 2000 drones af
KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft de afgelopen weken het aantal droneaanvallen op Oekraïne flink opgevoerd. Volgens Kyiv zijn er in oktober meer dan 2000 drones afgevuurd op militaire en civiele doelen. Dat is volgens de onlinekrant The Kyiv Independent het hoogste aantal drones in een maand dit jaar.
De Oekraïense krijgsmacht claimt vorige maand 1185 van de 2023 Russische drones uit de lucht te hebben geschoten. Nog eens 738 zouden "plaatselijk verloren" zijn, oftewel neergekomen op een onbekende plek.
Afgelopen nacht schoot de luchtafweer 31 drones en een raket neer. The Kyiv Independent schrijft dat hoewel er meer aanvallen zijn met onbemande vliegtuigjes, de schade meevalt.
Het aantal afgevuurde raketten is de laatste weken juist gedaald. Experts zeggen tegen de Oekraïense krant dat de Russen mogelijk de drones gebruiken om de Oekraïense luchtafweer beter in kaart te brengen en dat ze een grote raketaanval voorbereiden.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.
6 uur geleden