Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyiv: Rusland vuurde in oktober ruim 2000 drones af

Kyiv: Rusland vuurde in oktober ruim 2000 drones af

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft de afgelopen weken het aantal droneaanvallen op Oekraïne flink opgevoerd. Volgens Kyiv zijn er in oktober meer dan 2000 drones afgevuurd op militaire en civiele doelen. Dat is volgens de onlinekrant The Kyiv Independent het hoogste aantal drones in een maand dit jaar.

De Oekraïense krijgsmacht claimt vorige maand 1185 van de 2023 Russische drones uit de lucht te hebben geschoten. Nog eens 738 zouden "plaatselijk verloren" zijn, oftewel neergekomen op een onbekende plek.

Afgelopen nacht schoot de luchtafweer 31 drones en een raket neer. The Kyiv Independent schrijft dat hoewel er meer aanvallen zijn met onbemande vliegtuigjes, de schade meevalt.

Het aantal afgevuurde raketten is de laatste weken juist gedaald. Experts zeggen tegen de Oekraïense krant dat de Russen mogelijk de drones gebruiken om de Oekraïense luchtafweer beter in kaart te brengen en dat ze een grote raketaanval voorbereiden.

Meer uit Buitenland

Duitsland: Rusland zat achter drones op vliegveld Leipzig

BERLIJN (ANP) - Duitsland houdt Rusland verantwoordelijk voor de drones met explosieven die op en rond het vliegveld van Leipzig zijn gevonden. De "hybride aanval" past in een patroon van eerdere Russische aanvallen, zegt de regering in Berlijn. Betrokkenen bij de aanval werkten in opdracht van Russische diensten, zou uit onderzoek zijn gebleken.

8 minuten geleden
Burnham prijst opgestapte Starmer tijdens eerste parlementsspeech

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft tijdens zijn eerste toespraak in het parlement eer betuigd aan zijn voorganger Keir Starmer. Die maakte dinsdag bekend dat hij zich terugtrekt uit de politiek en zijn zetel voor Labour opgeeft.

32 minuten geleden
Denemarken begrenst leeftijd mannen bij ivf-behandeling

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Mannen ouder dan 55 komen in Denemarken binnenkort niet langer in aanmerking voor vruchtbaarheidsbehandelingen binnen het zorgstelsel. Dit vanwege de gezondheidsrisico's voor kinderen die bijvoorbeeld via ivf-behandeling worden verwekt met zaad van oudere mannen. Denemarken is daarmee het eerste land ter wereld dat een dergelijke beperking introduceert voor mannen. De maatregel moet ingaan per januari.

1 uur geleden
Pezeshkian bedankt Poetin voor Russisch standpunt in Iranoorlog

BISJKEK (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin bedankt voor het standpunt van Rusland in de Iranoorlog. Hij zei dat Moskou en Teheran samen weerstand kunnen bieden aan het "unilateralisme" van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Starmer geeft Lagerhuiszetel op, 'tijd voor nieuwe dingen'

LONDEN (ANP) - De Britse oud-premier Keir Starmer geeft zijn zetel in het Britse Lagerhuis op. Tegen de lokale krant Camden New Journal (CNJ) zegt de oud-premier dat het voor hem tijd was "het stokje door te geven aan een opvolger". Starmer zat in het Lagerhuis als afgevaardigde namens het Londense kiesdistrict Holborn and St Pancras.

4 uur geleden
Noorse koning Haakon legt eed af in parlement

OSLO (ANP) - Haakon, de nieuwe koning van Noorwegen, heeft de eed afgelegd ten overstaan van het Noorse parlement. De vorst hield daarna een korte toespraak waarin hij verklaarde dat hij en zijn vrouw koningin Mette-Marit zich volledig zullen inzetten voor het land, melden Noorse media.

4 uur geleden
België kampte met heetste zomer ooit

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De zomer van 2026 was de heetste zomer ooit in België, blijkt uit gegevens van weerbureau KMI. Met een gemiddelde temperatuur van 20,3 graden werd het vorige record uit 2018 (19,9 graden) ruimschoots overtroffen.

4 uur geleden