Kyiv: Rusland voerde grootste droneaanval uit tot nog toe
KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een grootschalige aanval met drones uitgevoerd op Oekraïne, met de hoofdstad Kyiv als hoofddoel. Volgens de Oekraïense luchtmacht gaat het om de grootste droneaanval sinds het begin van de oorlog.
Volgens de burgemeester van Kyiv, Vitali Klitsjko, zijn er zeker vijf mensen gewond geraakt, onder wie een meisje van elf. Meerdere gebouwen werden geraakt door brokstukken van neergehaalde drones. In een crèche is brand uitgebroken nadat er onderdelen van een drone op terecht waren gekomen, aldus Klitsjko.
Zeker tweehonderd gebouwen in Kyiv zitten zonder stroom door de aanval. Inwoners van de stad hoorden heel de nacht door het geluid van motoren van drones en explosies.
'Trots'
Rusland zou gebruik hebben gemaakt van Iraanse Shahed-drones. De Oekraïense luchtmacht meldt via Telegram dat Moskou in totaal ongeveer 75 van die drones afvuurde op Kyiv, en dat Oekraïne erin slaagde 71 ervan neer te halen voor ze konden exploderen.
De aanvallen vonden plaats in de week dat Oekraïne de 'Holodomor' herdenkt, een hongersnood in de jaren dertig van de vorige eeuw die het gevolg was van Sovjetbeleid. Bij die ramp kwamen miljoenen Oekraïners om het leven. Nederland erkende de Holodomor, wat letterlijk 'plaag van de honger' betekent, eerder dit jaar als genocide.
"De Russische leiders zijn trots op het feit dat ze kunnen doden. De vijand zet de terreur voort", schreef de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdagochtend op sociale media.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.
3 uur geleden