Kyiv: Rusland voerde grootste droneaanval uit tot nog toe
KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een grootschalige aanval met drones uitgevoerd op Oekraïne, met de hoofdstad Kyiv als hoofddoel. Volgens de Oekraïense luchtmacht gaat het om de grootste droneaanval sinds het begin van de oorlog.
Volgens de burgemeester van Kyiv, Vitali Klitsjko, zijn er zeker vijf mensen gewond geraakt, onder wie een meisje van elf. Meerdere gebouwen werden geraakt door brokstukken van neergehaalde drones. In een crèche is brand uitgebroken nadat er onderdelen van een drone op terecht waren gekomen, aldus Klitsjko.
Zeker tweehonderd gebouwen in Kyiv zitten zonder stroom door de aanval. Inwoners van de stad hoorden heel de nacht door het geluid van motoren van drones en explosies.
'Trots'
Rusland zou gebruik hebben gemaakt van Iraanse Shahed-drones. De Oekraïense luchtmacht meldt via Telegram dat Moskou in totaal ongeveer 75 van die drones afvuurde op Kyiv, en dat Oekraïne erin slaagde 71 ervan neer te halen voor ze konden exploderen.
De aanvallen vonden plaats in de week dat Oekraïne de 'Holodomor' herdenkt, een hongersnood in de jaren dertig van de vorige eeuw die het gevolg was van Sovjetbeleid. Bij die ramp kwamen miljoenen Oekraïners om het leven. Nederland erkende de Holodomor, wat letterlijk 'plaag van de honger' betekent, eerder dit jaar als genocide.
"De Russische leiders zijn trots op het feit dat ze kunnen doden. De vijand zet de terreur voort", schreef de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdagochtend op sociale media.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
8 uur geleden