Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyiv: Rusland voerde grootste droneaanval uit tot nog toe

Kyiv: Rusland voerde grootste droneaanval uit tot nog toe

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een grootschalige aanval met drones uitgevoerd op Oekraïne, met de hoofdstad Kyiv als hoofddoel. Volgens de Oekraïense luchtmacht gaat het om de grootste droneaanval sinds het begin van de oorlog.

Volgens de burgemeester van Kyiv, Vitali Klitsjko, zijn er zeker vijf mensen gewond geraakt, onder wie een meisje van elf. Meerdere gebouwen werden geraakt door brokstukken van neergehaalde drones. In een crèche is brand uitgebroken nadat er onderdelen van een drone op terecht waren gekomen, aldus Klitsjko.

Zeker tweehonderd gebouwen in Kyiv zitten zonder stroom door de aanval. Inwoners van de stad hoorden heel de nacht door het geluid van motoren van drones en explosies.

'Trots'

Rusland zou gebruik hebben gemaakt van Iraanse Shahed-drones. De Oekraïense luchtmacht meldt via Telegram dat Moskou in totaal ongeveer 75 van die drones afvuurde op Kyiv, en dat Oekraïne erin slaagde 71 ervan neer te halen voor ze konden exploderen.

De aanvallen vonden plaats in de week dat Oekraïne de 'Holodomor' herdenkt, een hongersnood in de jaren dertig van de vorige eeuw die het gevolg was van Sovjetbeleid. Bij die ramp kwamen miljoenen Oekraïners om het leven. Nederland erkende de Holodomor, wat letterlijk 'plaag van de honger' betekent, eerder dit jaar als genocide.

"De Russische leiders zijn trots op het feit dat ze kunnen doden. De vijand zet de terreur voort", schreef de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdagochtend op sociale media.

Meer uit Buitenland

China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

2 uur geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

2 uur geleden
Trump: blokkade tegen Iran van kracht totdat akkoord is getekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.

4 uur geleden
Pakistan hoopt op snel direct overleg tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.

6 uur geleden
Media Israël: Trump belooft vast te houden aan nucleaire eisen

JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.

6 uur geleden
Europese leiders veroordelen gebruik Oresjnik door Rusland

DEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.

7 uur geleden
Turkse autoriteiten laten hoofdkwartier oppositie ontruimen

ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.

7 uur geleden