Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyiv: Rusland voerde grootste droneaanval uit tot nog toe

Kyiv: Rusland voerde grootste droneaanval uit tot nog toe

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een grootschalige aanval met drones uitgevoerd op Oekraïne, met de hoofdstad Kyiv als hoofddoel. Volgens de Oekraïense luchtmacht gaat het om de grootste droneaanval sinds het begin van de oorlog.

Volgens de burgemeester van Kyiv, Vitali Klitsjko, zijn er zeker vijf mensen gewond geraakt, onder wie een meisje van elf. Meerdere gebouwen werden geraakt door brokstukken van neergehaalde drones. In een crèche is brand uitgebroken nadat er onderdelen van een drone op terecht waren gekomen, aldus Klitsjko.

Zeker tweehonderd gebouwen in Kyiv zitten zonder stroom door de aanval. Inwoners van de stad hoorden heel de nacht door het geluid van motoren van drones en explosies.

'Trots'

Rusland zou gebruik hebben gemaakt van Iraanse Shahed-drones. De Oekraïense luchtmacht meldt via Telegram dat Moskou in totaal ongeveer 75 van die drones afvuurde op Kyiv, en dat Oekraïne erin slaagde 71 ervan neer te halen voor ze konden exploderen.

De aanvallen vonden plaats in de week dat Oekraïne de 'Holodomor' herdenkt, een hongersnood in de jaren dertig van de vorige eeuw die het gevolg was van Sovjetbeleid. Bij die ramp kwamen miljoenen Oekraïners om het leven. Nederland erkende de Holodomor, wat letterlijk 'plaag van de honger' betekent, eerder dit jaar als genocide.

"De Russische leiders zijn trots op het feit dat ze kunnen doden. De vijand zet de terreur voort", schreef de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdagochtend op sociale media.

Meer uit Buitenland

Media: onderzoek naar dodelijke barbrand Zwitserland uitgebreid

BERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.

1 uur geleden
VS-ambassadeur: relatie met EU wordt beter na handelsdeal

BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.

3 uur geleden
Media: agenten betrokken bij schietpartij Alex Pretti op verlof

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.

3 uur geleden
Storm Kristin eist levens in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.

3 uur geleden
Ook Zwitserland wil herbewapenen en dat betalen uit hogere btw

BERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.

3 uur geleden
Buitenlandminister VS: we komen er wel uit, in de NAVO

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.

4 uur geleden
Rubio over Venezuela: eerst stabiliteit, dan democratie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.

4 uur geleden