Kyiv krijgt voortaan regelmatig Amerikaanse langeafstandsraketten
KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense leger krijgt de komende tijd op regelmatige basis nieuwe Amerikaanse langeafstandsraketten van het type ATACMS geleverd. Dat zegt de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken, Dmytro Koeleba, twee dagen nadat zo'n raket voor het eerst aan het front werd ingezet.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kreeg in september tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington van zijn ambtgenoot Joe Biden de toezegging van "een klein aantal" van de zogenoemde ATACMS-langeafstandsraketten.
Volgens bronnen van The New York Times zouden inmiddels twintig van de raketten zijn verscheept naar Oekraïne. Koeleba bevestigde dat de raketten voortaan in grotere aantallen en op regelmatige basis geleverd zullen worden. Hij verwees daarbij opnieuw naar de afspraken die in september zijn gemaakt in Washington.
De ATACMS-raketten hebben een reikwijdte van zo'n 300 kilometer. Bij het eerste gebruik ervan op dinsdag zouden er door Oekraïne twee raketten zijn afgeschoten op vliegvelden die door de Russen worden bezet. Daardoor zouden negen helikopters zijn verwoest.
Meer uit Buitenland
MILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.
7 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".
1 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Door vrijdag een consulaat in Nuuk te openen, wil Frankrijk beter naar Groenlanders kunnen luisteren en hen steunen in de crisis die is ontstaan door pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het gebied over te nemen. Dat zei Jean-Noël Poirier, die het consulaat gaat leiden, voor zijn vertrek naar Nuuk tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/ANP) - Een Poolse rechtbank heeft de arrestatie bevolen van oud-justitieminister Zbigniew Ziobro. Hij wordt verdacht van corruptie en riskeert tot 25 jaar gevangenisstraf. De politicus vertrok vorig jaar naar Hongarije, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel heeft gekregen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Bij een explosie bij een moskee in Islamabad zijn meer dan dertig mensen omgekomen. Dat melden lokale autoriteiten. Ook raakten meer dan 130 mensen gewond. Zeker tien van hen verkeren in kritieke toestand, bericht de Pakistaanse tv-zender 92 News. Volgens een politiefunctionaris zijn meerdere mensen naar ziekenhuizen in de regio overgebracht.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De noodzaak om snel te gaan praten over nieuwe afspraken over kernwapenbeheersing staat voor zowel Rusland als de Verenigde Staten vast, zegt het Kremlin. De twee grootste kernmachten van de wereld vinden volgens de Russische regering allebei dat ze zich verantwoordelijk moeten gedragen nu het New START-verdrag, dat hun arsenalen inperkte, is verlopen.
2 uur geleden