Kyiv: gevechten in Bachmoet gaan door
BACHMOET (ANP/RTR) - Het Oekraïense leger zegt nog altijd door te vechten in Bachmoet, de Oost-Oekraïense stad die de Russen volledig zeggen te hebben veroverd. Kyivs onderminister van Defensie Hanna Maljar zegt dat de Oekraïners nog een deel aan de zuidwestelijke rand van de stad in handen hebben.
De Russen meldden zaterdag dat ze na maanden zware gevechten Bachmoet volledig in handen hadden. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei daarop dat de stad "alleen nog in onze harten" is, omdat Rusland zoveel vernietigd heeft. Snel daarna ontkende Kyiv dat de strijd voorbij was. De gevechten zouden nog steeds doorgaan, maar zijn wel minder intensief in de stad zelf, aldus Maljar.
De onderminister schrijft op Telegram dat Oekraïne terreinwinst boekt in de gebieden rondom Bachmoet. De Russische Wagner-baas Jevgeni Prigozjin, die met zijn huurlingenleger een belangrijke rol speelt bij de gevechten om de stad, zei de afgelopen weken ook meerdere keren dat het Russische leger zich terugtrok aan de flanken van de stad.
Zelensky bracht dinsdag een bezoek aan de verdedigingslinie rond Voehledar en Marjinka in de Oost-Oekraïense regio Donetsk, om en nabij negentig kilometer van Bachmoet. Zijn bezoek stond in het teken van de Dag van het Korps Mariniers, waarop het werk van mariniers wordt geëerd. Zelensky deelde onderscheidingen uit aan de mariniers die het front in Donetsk verdedigen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.
2 uur geledenBISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.
3 uur geledenBORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.
5 uur geledenWENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.
6 uur geleden