Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyiv: geen reden voor toenadering tot Rusland om graandeal

Kyiv: geen reden voor toenadering tot Rusland om graandeal

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne ziet geen reden om zich inschikkelijker op te stellen naar Rusland toe, zegt adviseur van president Volodymyr Zelensky Mychajlo Podoljak. Daarmee reageert Podoljak op de ontmoeting van maandag tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan. Erdogan had gezegd dat de graandeal tussen Rusland en Oekraïne weer nieuw leven kon worden ingeblazen als Oekraïne zich een "zachtere houding" aan zou meten richting Rusland. Poetin stapte in juli uit de graandeal.

Podoljak stelt dat Rusland er geen baat bij heeft om de graandeal, waaronder Oekraïne veiligheidsgaranties kreeg om onder andere graan te kunnen transporteren over de Zwarte Zee, weer van kracht te maken. Volgens Podoljak is Rusland uit op het afsnijden van Oekraïne van de wereldmarkt. "Waar precies is de ruimte voor Oekraïne om zich 'zachter' op te stellen?", aldus Podoljak. "Laten we realistisch zijn en stoppen met het hebben over niet-bestaande opties."

Tijdens de ontmoeting met Poetin sprak Erdogan de hoop uit de graandeal snel weer te herstellen. Rusland stapte in juli uit de deal omdat Russische landbouwproducten nog steeds onderhevig waren aan exportbeperkingen, waardoor Oekraïne volgens Moskou een oneerlijk voordeel had. Erdogan speelde een sleutelrol bij het tot stand brengen van de deal.

Meer uit Buitenland

Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

29 minuten geleden
Xi prijst strijd tegen corruptie in het Chinese leger

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.

1 uur geleden
Luchtruim El Paso na korte sluiting weer open

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".

2 uur geleden
VS sluiten tijdelijk luchthaven El Paso, redenen onduidelijk

EL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.

2 uur geleden
Spaanse boeren protesteren in Madrid tegen Mercosur-deal

MADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.

3 uur geleden
Krant: Zelensky niet van plan snel referendum aan te kondigen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.

3 uur geleden
NAVO geeft startsein voor Noordpoolmissie Arctic Sentry

BRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.

4 uur geleden