Kyiv: geen gesprekken over Oekraïne en Europa zonder ons
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne vindt dat onderhandelingen over de toekomst van Oekraïne en Europa niet kunnen plaatsvinden zonder Oekraïne en Europa. De Russische president Vladimir Poetin zei dat hij klaar is voor gesprekken met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over Oekraïne, maar volgens de regering in Kyiv is het niet de bedoeling dat zij met z'n tweeën kunnen bepalen hoe Europa eruit moet komen te zien.
"Dit gaat niet gebeuren", reageerde Andri Jermak, adviseur van president Volodymyr Zelensky, op de uitspraken van Poetin. "Poetin moet terugkeren naar de realiteit, anders wordt hij teruggehaald. Zo werkt het niet in de moderne wereld."
Ook vanuit Europese hoofdsteden werden al eerder zorgen geuit over onderhandelingen waar Europa niet bij betrokken wordt. Een staakt-het-vuren kan mogelijk leiden tot nieuwe kwetsbare grenzen en Europa wil graag meepraten over hoe kan worden gegarandeerd dat zo'n bestand standhoudt.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
6 minuten geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
7 minuten geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop waren boegeroep en gefluit te horen.
6 uur geleden