Kyiv: al meer dan 200.000 Russen gedood sinds invasie
KYIV (ANP/DPA) - Rusland is volgens Kyiv al meer dan 200.000 militairen verloren tijdens de Russische invasie in Oekraïne. In de afgelopen 24 uur zouden 610 Russische militairen zijn gedood, stellen Oekraïense overheidsfunctionarissen. De cijfers kunnen niet door onafhankelijke instanties worden bevestigd.
De laatste keer dat Rusland het eigen dodental noemde was in september. Toen ging het volgens Moskou om bijna 6000 doden. Beide partijen overdrijven de verliezen aan de vijandelijke kant en verzwijgen de juiste aantallen van de eigen overleden militairen. Het aantal doden in de oorlog ligt aan beide kanten waarschijnlijk aanzienlijk hoger dan Rusland en Oekraïne doen voorkomen.
De Britse BBC onderzocht met onlinemedium Mediazona het aantal overleden Russische soldaten. Zij konden in ieder geval 22.600 overleden Russische soldaten met naam identificeren.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Nieuwe Amerikaanse sancties tegen Rusland gaan het lastiger maken om tot een vredesakkoord in Oekraïne te komen, meldt het Kremlin. De Verenigde Staten namen woensdag een ingrijpend sanctiepakket tegen Rusland aan. "Het valt in de categorie onvriendelijke daden", aldus woordvoerder Dmitri Peskov.
40 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen verwelkomd om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de Europese Unie te maken. Hij zei tijdens een toespraak in het Europees Parlement dat Canada en de EU samen sterker staan en van elkaar kunnen profiteren.
48 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit heeft felle kritiek geuit op het besluit van de VS om geen visa te verlenen aan haar functionarissen. De Palestijnse president Mahmoud Abbas en andere functionarissen kunnen hierdoor niet aanwezig zijn bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York volgende week.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De VN-missie in Iran stelt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat de Verenigde Staten verantwoordelijk waren voor dodelijke aanvallen op een school en een sportcomplex afgelopen februari in Iran. Deze daden worden beschouwd als mogelijke oorlogsmisdaden.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.
3 uur geledenVALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.
3 uur geleden