Kyiv: 80 procent van kolen- en gascentrales Oekraïne aangevallen
KYIV (ANP/AFP) - Van alle energiecentrales in Oekraïne die op kolen of gas draaien, is in recente weken 80 procent door Rusland aangevallen, meldt energieminister German Galusjtsjenko. Ook kwam volgens hem ongeveer de helft van de waterkrachtcentrales onder vuur te liggen.
Het gaat daarmee om de grootste aanval op de Oekraïense energiesector sinds de Russische inval van februari 2022. Volgens Galusjtsjenko is ook de schade aan de energiecentrales steeds groter door de geleide bommen die de Russen inzetten. Het gaat daarbij om bommen die per inslag meer schade berokkenen dan andere projectielen eerder veroorzaakten. Het zou gaan om een explosief type wapen dat naar een Iraans voorbeeld wordt gefabriceerd.
De bewindsman zei dat de aanvallen vooral de regio van Charkiv hebben getroffen. Voor de Russische aanval van 2022 werd de energie in Oekraïne ongeveer in gelijke mate opgewekt door kolen- en door gascentrales en door kerncentrales. Waterkracht speelde een bescheiden rol.
Meer uit Buitenland
ZÜRICH (ANP/AFP/RTR) - De Zwitserse autoriteiten hebben nog zestien omgekomen slachtoffers van de brand op oudejaarsavond in Crans-Montana geïdentificeerd. Daarmee komt het totaal op 24 geïdentificeerde doden. Bij de brand in een café in de wintersportplaats kwamen veertig mensen om het leven en raakten er meer dan honderd veelal zeer ernstig gewond.
49 minuten geledenSHANGHAI (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung is een vierdaags staatsbezoek aan China begonnen. Hij vertrok kort nadat Noord-Korea weer raketten had afgevuurd. Het is het eerste bezoek van Lee aan China sinds hij in juni president werd. Het is ook het eerste staatsbezoek van een Zuid-Koreaanse president aan China sinds 2019.
2 uur geledenN i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
6 uur geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
12 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
14 uur geleden