
Kyiv: 27 droneaanvallen verijdeld
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt in de nacht van maandag op dinsdag 27 Russische drones te hebben neergehaald, allemaal Shahed-drones van Iraanse makelij. In totaal zouden er 36 droneaanvallen op Oekraïne zijn uitgevoerd, meldt de Oekraïense luchtmacht.
De aanvallen zouden voornamelijk zijn gericht op de gebieden rond de zuidelijke steden Odesa, Mykolajiv en Cherson, allemaal havensteden. In Odesa zou infrastructuur zijn beschadigd.
Rusland neemt de laatste tijd havengebieden onder vuur, sinds Moskou zich terugtrok uit een deal met Oekraïne die een veilige doorgang van transportschepen met voedingsmiddelen over de Zwarte Zee garandeerde.
In september voerde Rusland volgens analisten een recordaantal droneaanvallen uit. Meer dan vijfhonderd Shahed-drones werden gelanceerd. Oekraïne vreest voor grootschalige bombardementen in de winter, met name op kritieke infrastructuur zoals het elektriciteitsnetwerk.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zijn bereid tot onmiddellijke gesprekken met Iran over het nucleaire programma van Teheran in een poging om de situatie in het Midden-Oosten te de-escaleren. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd tijdens een bezoek aan de regio.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - Door een reeks nieuwe aanvallen van Iran op Israël zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere doden gevallen. Ook raakten ongeveer tweehonderd mensen gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - "We kunnen makkelijk een deal voor elkaar krijgen tussen Iran en Israël om een eind te maken aan dit rotconflict!" Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondagochtend vroeg het hoofdkwartier van het Iraanse ministerie van Defensie en het hoofdkwartier van een project voor nucleaire wapens bestookt. Dat maakte de Israëlische legerleiding bekend.
5 uur geledenWASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Iran heeft een nieuwe reeks raketten gelanceerd richting Israël, zegt het staatspersbureau Tasnim. De Iraanse staatstelevisie zegt dat er militaire doelen zijn geraakt in Israël.
11 uur geleden