KWF-uitzending met Eloise trekt minder kijkers dan eerdere jaren
HILVERSUM (ANP) - De jaarlijkse uitzending van KWF om aandacht te vragen voor de strijd tegen kanker heeft dit jaar weer minder kijkers getrokken. Het programma Voor het leven, zoals het dit jaar voor het eerst heette, trok maandagavond 408.000 kijkers. Dat meldt Stichting Kijkonderzoek.
Hiermee is het aantal kijkers van de jaarlijkse uitzending in vier jaar tijd gehalveerd. De uitzending trok vorige jaar 457.000 kijkers. In 2020 waren dat er nog 750.000. In 2018 stemden nog 828.000 kijkers af op Nederland staat op tegen kanker, zoals het programma toen heette.
AVROTROS en KWF besloten het dit jaar anders te doen en meer aandacht te geven aan het leven van mensen nadat zij kanker hebben gehad. Aan de uitzending werkten onder anderen gravin Eloise van Oranje en André van Duin mee. Zij waren twee van de bekende Nederlanders die eigenaar werden van een stukje van een levensgrote muurschildering die in de uitzending wordt onthuld.
Voor het leven staat op 23e plek in de top 25 van kijkcijfers. De hekkensluiter is het nieuwe crimeprogramma van RTL, 112 Vandaag. Hier keken maandagavond 358.000 mensen naar. Het best bekeken programma was traditiegetrouw het NOS Journaal van acht uur, waar 1,63 miljoen mensen de televisie voor aanzetten.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
5 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
5 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
7 uur geleden