KWF-uitzending met Eloise trekt minder kijkers dan eerdere jaren
HILVERSUM (ANP) - De jaarlijkse uitzending van KWF om aandacht te vragen voor de strijd tegen kanker heeft dit jaar weer minder kijkers getrokken. Het programma Voor het leven, zoals het dit jaar voor het eerst heette, trok maandagavond 408.000 kijkers. Dat meldt Stichting Kijkonderzoek.
Hiermee is het aantal kijkers van de jaarlijkse uitzending in vier jaar tijd gehalveerd. De uitzending trok vorige jaar 457.000 kijkers. In 2020 waren dat er nog 750.000. In 2018 stemden nog 828.000 kijkers af op Nederland staat op tegen kanker, zoals het programma toen heette.
AVROTROS en KWF besloten het dit jaar anders te doen en meer aandacht te geven aan het leven van mensen nadat zij kanker hebben gehad. Aan de uitzending werkten onder anderen gravin Eloise van Oranje en André van Duin mee. Zij waren twee van de bekende Nederlanders die eigenaar werden van een stukje van een levensgrote muurschildering die in de uitzending wordt onthuld.
Voor het leven staat op 23e plek in de top 25 van kijkcijfers. De hekkensluiter is het nieuwe crimeprogramma van RTL, 112 Vandaag. Hier keken maandagavond 358.000 mensen naar. Het best bekeken programma was traditiegetrouw het NOS Journaal van acht uur, waar 1,63 miljoen mensen de televisie voor aanzetten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
3 uur geleden