KWF-uitzending met Eloise trekt minder kijkers dan eerdere jaren
HILVERSUM (ANP) - De jaarlijkse uitzending van KWF om aandacht te vragen voor de strijd tegen kanker heeft dit jaar weer minder kijkers getrokken. Het programma Voor het leven, zoals het dit jaar voor het eerst heette, trok maandagavond 408.000 kijkers. Dat meldt Stichting Kijkonderzoek.
Hiermee is het aantal kijkers van de jaarlijkse uitzending in vier jaar tijd gehalveerd. De uitzending trok vorige jaar 457.000 kijkers. In 2020 waren dat er nog 750.000. In 2018 stemden nog 828.000 kijkers af op Nederland staat op tegen kanker, zoals het programma toen heette.
AVROTROS en KWF besloten het dit jaar anders te doen en meer aandacht te geven aan het leven van mensen nadat zij kanker hebben gehad. Aan de uitzending werkten onder anderen gravin Eloise van Oranje en André van Duin mee. Zij waren twee van de bekende Nederlanders die eigenaar werden van een stukje van een levensgrote muurschildering die in de uitzending wordt onthuld.
Voor het leven staat op 23e plek in de top 25 van kijkcijfers. De hekkensluiter is het nieuwe crimeprogramma van RTL, 112 Vandaag. Hier keken maandagavond 358.000 mensen naar. Het best bekeken programma was traditiegetrouw het NOS Journaal van acht uur, waar 1,63 miljoen mensen de televisie voor aanzetten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
2 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
10 uur geleden