Kwetsbare ouderen krijgen ook Pfizer/BioNTech-vaccin
BILTHOVEN (ANP) - Kwetsbare ouderen die langdurige zorg ontvangen worden vanaf volgende week niet meer alleen ingeënt met het vaccin van Moderna. Ze krijgen dan ook het Pfizer/BioNTech-vaccin. Hierdoor kan een groot deel van deze mensen eerder worden gevaccineerd, maakte het RIVM bekend.
Het gaat om mensen die zorg ontvangen op basis van de Wet langdurige zorg (Wlz) in kleinschalige woonvormen zonder instellingsarts. In totaal gaat het om 77.000 bewoners. De eerste mensen in deze groep zijn 25 januari gevaccineerd. "Door de beperkte beschikbaarheid van het vaccin van Moderna is besloten deze doelgroep ook met het vaccin van Pfizer/BioNTech te gaan vaccineren", aldus het gezondheidsinstituut.
De bewoners worden gevaccineerd door mobiele teams die vanuit huisartsenposten worden ingezet. Zij krijgen de vaccins toegediend in hun eigen woonomgeving.
Tot nu toe zijn bijna 5000 bewoners gevaccineerd. Deze week komen daar nog zo'n 6000 mensen bij.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Het RIVM heeft tijdens de extreem warme dagen van eind juni een recordaantal tekenbeten geregistreerd op het monitorsysteem Tekenradar. Wekelijks vraagt het RIVM aan meer dan 700 mensen of zij in die week door een teek zijn gebeten. Voor het eerst sinds de oprichting van de Tekenradar in 2022 had meer dan 30 procent van de 673 mensen die antwoordden, daadwerkelijk een tekenbeet. Dat is nog niet eerder voorgekomen, zegt onderzoeker Kees van den Wijngaard.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Steeds meer jongeren hebben gezondheidsklachten door vapen. Artsen deden dit jaar al 24 meldingen bij de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde. Kinderlongarts Marije van den Beukel (HaaglandenMC) bevestigde maandag berichtgeving hierover door RTL. In 2024 en 2025 maakten artsen in totaal 34 meldingen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-zorgminister Hugo de Jonge ontkent dat het coronatoegangsbewijs (ctb) bedoeld was om mensen ertoe aan te zetten zich alsnog te laten vaccineren. Het doel was de samenleving zo veilig mogelijk weer te openen voor activiteiten, toen het aantal coronabesmettingen in 2021 was teruggelopen, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hugo de Jonge heeft naar eigen zeggen zijn poot stijf gehouden toen er vanuit verschillende hoeken gepleit werd voor voorrang bij het verdelen van vaccins. Dat zei de oud-zorgminister tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-zorgminister Hugo de Jonge heeft op meerdere momenten de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gewezen op artsen die volgens hem het coronabeleid van het kabinet met misleidende informatie ondermijnden. Hij wilde er zeker van zijn dat dit voldoende werd aangepakt, vertelde hij tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het bezoekverbod voor verpleeghuizen dat het kabinet medio maart 2020 instelde, was "vreselijk maar onvermijdelijk", zei toenmalig zorgminister en vicepremier Hugo de Jonge tijdens zijn eerste verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. De maatregel was ingegeven door "indringende signalen" uit Noord-Brabant en Limburg. Dat was "dramatisch. Verpleegkundigen zagen mensen daar onder hun handen doodgaan", zei De Jonge.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Met de regionale aanpak van corona werd in de zomer na de eerste golf een "verkeerde les" geleerd. Dat zei Hugo de Jonge, tijdens het grootste deel van de coronacrisis zorgminister, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. De besmettingen liepen die zomer in een rap tempo op.
4 dagen geleden