Kwetsbare Britten krijgen vierde dosis coronavaccin aangeboden
LONDEN (ANP) - Miljoenen mensen in Groot-Brittannië kunnen vanaf maandag een vierde dosis van een coronavaccin krijgen, heeft de nationale gezondheidsdienst NHS zondag bekendgemaakt. Engelsen vanaf 75 jaar en kwetsbare mensen vanaf 12 jaar en ouder komen hiervoor in aanmerking. Het gaat om totaal vijf miljoen inwoners, aldus de NHS.
"Na het enorme succes van de (vaccinatie)uitrol tot nu toe, bieden we de 75-plussers en de meest kwetsbaren dit voorjaar een boosterdosis om hun bescherming tegen dit virus te voltooien", aldus minister Sajid Javid van Volksgezondheid in een verklaring.
In het Verenigd Koninkrijk beslist elk van de vier landen (Engeland, Schotland, Wales, Noord-Ierland) over hun gezondheidsbeleid. In Engeland krijgen volwassenen die in aanmerking komen voor de vierde dosis het Pfizer/BioNTech- of Moderna-vaccin, terwijl jongeren van 12 tot 18 jaar het Pfizer/BioNTech-vaccin krijgen.
Het Verenigd Koninkrijk is zwaar getroffen door de pandemie, er vielen meer dan 163.000 doden. Het aantal besmettingen is de afgelopen weken flink gestegen. In Schotland is één op de veertien mensen besmet, in Engeland één op de twintig, blijkt uit de nieuwste gegevens. Daarvoor verantwoordelijk is een nieuwe versie van de omikronvariant van het coronavirus, BA.2.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
3 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
3 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
4 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.
6 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.
8 uur geledenRODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.
8 uur geleden