Kwetsbare Britten krijgen vierde dosis coronavaccin aangeboden
LONDEN (ANP) - Miljoenen mensen in Groot-Brittannië kunnen vanaf maandag een vierde dosis van een coronavaccin krijgen, heeft de nationale gezondheidsdienst NHS zondag bekendgemaakt. Engelsen vanaf 75 jaar en kwetsbare mensen vanaf 12 jaar en ouder komen hiervoor in aanmerking. Het gaat om totaal vijf miljoen inwoners, aldus de NHS.
"Na het enorme succes van de (vaccinatie)uitrol tot nu toe, bieden we de 75-plussers en de meest kwetsbaren dit voorjaar een boosterdosis om hun bescherming tegen dit virus te voltooien", aldus minister Sajid Javid van Volksgezondheid in een verklaring.
In het Verenigd Koninkrijk beslist elk van de vier landen (Engeland, Schotland, Wales, Noord-Ierland) over hun gezondheidsbeleid. In Engeland krijgen volwassenen die in aanmerking komen voor de vierde dosis het Pfizer/BioNTech- of Moderna-vaccin, terwijl jongeren van 12 tot 18 jaar het Pfizer/BioNTech-vaccin krijgen.
Het Verenigd Koninkrijk is zwaar getroffen door de pandemie, er vielen meer dan 163.000 doden. Het aantal besmettingen is de afgelopen weken flink gestegen. In Schotland is één op de veertien mensen besmet, in Engeland één op de twintig, blijkt uit de nieuwste gegevens. Daarvoor verantwoordelijk is een nieuwe versie van de omikronvariant van het coronavirus, BA.2.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
3 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
4 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
6 uur geleden