Kwetsbaar PSV herstelt zich met zege van uitschakeling in CL
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zich in de Eredivisie hersteld na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League tegen Benfica. De Eindhovenaren versloegen FC Groningen voor eigen publiek met ruime cijfers: 5-2. Foutloos was het optreden allerminst. PSV toonde zich in de eerste helft in defensief opzicht kwetsbaar. Dankzij de vele aanvallende kwaliteiten in de ploeg, kwam de overwinning niet in gevaar.
De verdediging werd de voorbije weken juist geprezen door trainer Roger Schmidt. PSV kreeg in de eerste negen officiële duels van dit seizoen (kwalificatie Champions League, Supercup en Eredivisie) slechts vijf treffers tegen: twee tegen Galatasaray, twee tegen Benfica en eentje tegen Cambuur.
In vergelijking met de confrontatie van dinsdag met Benfica (0-0) bleven centrale verdediger Olivier Boscagli en rechtsback Philipp Mwene op de reservebank. Armando Obispo en Jordan Teze waren de vervangers.
Snelle uitvallen
FC Groningen kwam via snelle uitvallen vooral via de linkerflank vaak gevaarlijk door. Dat leverde twee doelpunten van Cyril Ngonge op. Na een kwartier spelen kon de spits van dichtbij binnenwerken, nadat de bal via PSV'er Ibrahim Sangaré gelukkig voor zijn voeten kwam (1-1). In de 18e minuut was het weer raak. Dit keer scoorde Ngonge vanuit de rebound nadat keeper Joël Drommel de bal losliet na een schot van Gabriel Gudmundsson (1-2).
Cody Gakpo had PSV in de 7e minuut aan de leiding gebracht. De linkerbuitenspeler, die sterk aan het seizoen is begonnen, schoot de bal met rechts in de verre hoek via de binnenkant van de paal raak. Gakpo lijkt een belangrijke kanshebber op een basisplaats in het Nederlands elftal komende week, zeker als bondscoach Louis van Gaal met drie aanvallers gaat spelen.
Hoekschop
Na de twee tegendoelpunten gaf PSV nog een paar keer ruimte weg voor een tegenaanval. De Brabanders wisten grotere schade te voorkomen en stonden bij rust alweer op voorsprong. Verdediger André Ramalho was met zijn hoofd twee keer trefzeker uit een dood spelmoment, al kwam het eerste doelpunt op naam van Groningen-speler Mo El Hankouri, die de bal over zijn eigen doellijn kopte. Bij de 3-2, in blessuretijd van de eerste helft, legde Gakpo de bal uit een hoekschop goed klaar.
Schmidt wisselde halverwege buitenspeler Noni Madueke, die met een ontevreden gezicht op de reservebank plaatsnam. Eran Zahavi zorgde na een klein uur spelen voor de 4-2. Het doelpunt werd eerst afgekeurd, maar de spits bleek toch geen buitenspel te staan. Invaller Bruma maakte kort voor tijd op fraaie wijze de 5-2.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Etienne Vaessen ontbreekt de komende vier interlands bij Suriname. De doelman van FC Groningen is geschorst voor zijn aandeel in ongeregeldheden na een duel met Guatemala in de Nations League.
38 minuten geledenCAIRO (ANP/AFP) - Het toernooi om de Afrika Cup blijft toch om de twee jaar plaatsvinden. Daartoe heeft het uitvoerend comité van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) unaniem besloten, zo werd vrijdag bekendgemaakt. Vorig jaar zei de CAF nog er vanaf 2028 een vierjaarlijks evenement van te maken.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jack Cooper-Love heeft FC Emmen met twee doelpunten aan een overwinning op FC Groningen geholpen in de eerste ronde van de KNVB-beker. In de Euroborg werd het 2-0 voor de bezoekers uit Drenthe.
14 uur geledenKØGE (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben, niet voor het eerst dit seizoen, met ruime cijfers gewonnen in de Champions League. Mede dankzij een doelpunt van Oranje-international Esmee Brugts won de titelverdediger in Denemarken met 8-0 van HB Køge.
14 uur geledenWERKENDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich in de eerste ronde van de KNVB-beker niet laten verrassen door de amateurs van Kozakken Boys. Op bezoek in Werkendam op Sportpark De Zwaaier boekte de ploeg van trainer Anthony Correia een magere 1-0-overwinning.
16 uur geledenLA PLATA (ANP) - De voetbalsters van Argentinië en Duitsland openen in november een stadion dat de naam draagt van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Het gerenoveerde Estadio Único Diego Armando Maradona in de stad La Plata wordt het nieuwe thuis van de Argentijnse nationale elftallen. De oefenwedstrijd tussen Argentinië en Duitsland vindt in de nacht van 29 op 30 november plaats.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.
1 dag geleden