Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kwetsbaar PSV herstelt zich met zege van uitschakeling in CL

Kwetsbaar PSV herstelt zich met zege van uitschakeling in CL

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zich in de Eredivisie hersteld na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League tegen Benfica. De Eindhovenaren versloegen FC Groningen voor eigen publiek met ruime cijfers: 5-2. Foutloos was het optreden allerminst. PSV toonde zich in de eerste helft in defensief opzicht kwetsbaar. Dankzij de vele aanvallende kwaliteiten in de ploeg, kwam de overwinning niet in gevaar.

De verdediging werd de voorbije weken juist geprezen door trainer Roger Schmidt. PSV kreeg in de eerste negen officiële duels van dit seizoen (kwalificatie Champions League, Supercup en Eredivisie) slechts vijf treffers tegen: twee tegen Galatasaray, twee tegen Benfica en eentje tegen Cambuur.

In vergelijking met de confrontatie van dinsdag met Benfica (0-0) bleven centrale verdediger Olivier Boscagli en rechtsback Philipp Mwene op de reservebank. Armando Obispo en Jordan Teze waren de vervangers.

Snelle uitvallen

FC Groningen kwam via snelle uitvallen vooral via de linkerflank vaak gevaarlijk door. Dat leverde twee doelpunten van Cyril Ngonge op. Na een kwartier spelen kon de spits van dichtbij binnenwerken, nadat de bal via PSV'er Ibrahim Sangaré gelukkig voor zijn voeten kwam (1-1). In de 18e minuut was het weer raak. Dit keer scoorde Ngonge vanuit de rebound nadat keeper Joël Drommel de bal losliet na een schot van Gabriel Gudmundsson (1-2).

Cody Gakpo had PSV in de 7e minuut aan de leiding gebracht. De linkerbuitenspeler, die sterk aan het seizoen is begonnen, schoot de bal met rechts in de verre hoek via de binnenkant van de paal raak. Gakpo lijkt een belangrijke kanshebber op een basisplaats in het Nederlands elftal komende week, zeker als bondscoach Louis van Gaal met drie aanvallers gaat spelen.

Hoekschop

Na de twee tegendoelpunten gaf PSV nog een paar keer ruimte weg voor een tegenaanval. De Brabanders wisten grotere schade te voorkomen en stonden bij rust alweer op voorsprong. Verdediger André Ramalho was met zijn hoofd twee keer trefzeker uit een dood spelmoment, al kwam het eerste doelpunt op naam van Groningen-speler Mo El Hankouri, die de bal over zijn eigen doellijn kopte. Bij de 3-2, in blessuretijd van de eerste helft, legde Gakpo de bal uit een hoekschop goed klaar.

Schmidt wisselde halverwege buitenspeler Noni Madueke, die met een ontevreden gezicht op de reservebank plaatsnam. Eran Zahavi zorgde na een klein uur spelen voor de 4-2. Het doelpunt werd eerst afgekeurd, maar de spits bleek toch geen buitenspel te staan. Invaller Bruma maakte kort voor tijd op fraaie wijze de 5-2.

Meer uit Voetbal

Conte keert graag terug als bondscoach van Italië

NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.

2 uur geleden
Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

3 uur geleden
Iran wacht op antwoord FIFA en beslist daarna over WK-deelname

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.

3 uur geleden
Depay krijgt Diniz als nieuwe trainer bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.

4 uur geleden
Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

16 uur geleden
Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

17 uur geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

17 uur geleden